Zawodnicy AKB Szczytno wciąż przemierzają zimowe szlaki. W ostatnią niedzielę startowali w Wiązownie, parę dni wcześniej - w Trzemesznie.

W XXVI Półmaratonie Wiązowskim wystartowało 8 zawodników AKB Szczytno. Najszybszy z nich był Zbigniew Łuński, który zajął 69. miejsce (1:28.49). Jan Majewski był 134. (1:37.28), Artur Trochimowicz - 159. (1:40.33), Zygmunt Zapadka - 166. (1:41.28), Robert Czarkowski - 175. (1:42.13), Stefan Jankowski - 185. (1:42.39), Bogdan Lejmanowicz - 216. (1:46.43). Wygrał Dariusz Kuzdra z Zamościa z czasem 1:07.59. Bieg, który odbywał się na praktycznie pozbawionej śniegu trasie, ukończyło ponad 300 biegaczy, nie tylko z Polski.

Szczytnianie uczestniczyli także w IV Zimowym Biegu Trzech Jezior w Trzemesznie.

Impreza to pierwszy z cyklu czterech biegów w ramach Grand Prix Powiatu Gnieźnieńskiego.

Do rywalizacji przystąpiło około 500 zawodników, dla których zimowa aura i śliska droga nie były żadną przeszkodą w uprawianiu biegania. Licząca 15 km malownicza trasa prowadziła między wielkopolskimi jeziorami położonymi w okolicach Trzemeszna. Bieg stanowił jednocześnie III Mistrzostwa Polski Grubasów. Niestety (na szczęście?), żaden z zawodników AKB z powodów regulaminowych nie mógł w nich wystąpić.

Najwyżej ze skromnej grupki szczytnian sklasyfikowany został Józef Zdunek, który zajął 220. miejsce. Jego czas to 1:12.26 godz. Artur Trochimowicz był 231. (1:12.59), natomiast Marian Gołąbek - 436. (1:31.51). Zwyciężył Marcin Fehlau z Poznania (48.12 min), który następnego na mecie Dariusza Kruczkowskiego z ZAWISZY Bydgoszcz wyprzedził o 18 sekund.