Konrad Bukowiecki pobił swój rekord życiowy w pchnięciu kulą na otwartym obiekcie. Podczas kieleckiego 8. Memoriału Zdzisława Furmanka uzyskał 21,51 m.

Zawodnik Gwardii Szczytno w tym roku pchał już dalej, ale było to w trakcie Halowych ME w Belgradzie, gdzie osiągnął odległość 21,97 m. Sezon letni Bukowiecki rozpoczął od nieznacznego przekroczenia granicy 20 m dwa tygodnie temu w wielkopolskim Bojanowie. Teraz wyraźnie się poprawił. Sygnał, że w Kielcach może być naprawdę dobrze, dały wyniki z 3. i 4. próby – odpowiednio 20,89 i 20,81. W podejściu piątym było już 21,51. Drugiego w mityngu Michała Haratyka wyprzedził o blisko półtora metra. – Mogę powiedzieć, że się nie spodziewaliśmy tego, bo jesteśmy w ciężkim treningu – powiedział przed kamerami PZLA 20-latek ze Szczytna. Wynik z Kielc dał mu prowadzenie w europejskich tabelach sezonu.

Piąte miejsce w kieleckim mityngu zajął Andrzej Regin (18,89), szóste – Sebastian Łukszo (18,57), jedenaste – Andrzej Naszko (17,30).

Konrad Bukowiecki startował prawie równolegle także w konkursie rzutu dyskiem. Zajął w nim 4. Miejsce z wynikiem 56,15 m. W Kielcach zaprezentowała się także Kamila Zdybał. W rzucie oszczepem uplasowała się ona na trzecim miejscu (48,16).

(gp)