W środowy ranek na skrzyżowaniu dwóch dróg krajowych nr 53 i 58 w Korpelach doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Ranny został kierowca audi, którego z rozbitego auta musieli wydobyć strażacy.

Czołówka w Korpelach
Kierowcę audi (z prawej) z rozbitego pojazdu musieli wydobywać strażacy. Kobieta, która prowadziła mitsubishi nie potrzebowała pomocy medycznej

W środę 19 lipca ok. godz. 7.00 w Korpelach, na skrzyżowaniu (zjazd z DK 53 na DK 58) doszło do czołowego zderzenia audi 80 z mitsubishi outlander. Pierwszym z aut kierował mieszkaniec Pasymia, drugim - mieszkanka Szczytna. Audi po zderzeniu pozostawało na kołach na pasie jezdni, mitsubishi poza nią. Kierowca audi po przybyciu straży nadal pozostawał w pojeździe z podejrzeniem urazu kręgosłupa oraz z obrażeniami lewej ręki. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do poszkodowanego oraz udzielili mu pierwszej pomocy, podając tlen, stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa i tamując krwotoki. Po wydobyciu mężczyzny z pojazdu przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. Ranny został odwieziony do szpitala w Szczytnie. Kobieta kierująca drugim samochodem nie potrzebowała pomocy lekarskiej, pozostała na miejscu zdarzenia. W czasie prowadzenia działań służb ratunkowych i policji ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

(ew)