Z tegorocznego naszego kalendarza uśmiecha się do Czytelników sympatyczna i urocza Wiktoria Ałaj, uczennica II klasy Zespołu Szkół nr 3.

 

Dziewczyna z kalendarzaWiktoria jest mieszkanką Szczytna. Jak nam mówi, nauka nie sprawia jej kłopotów, ma oceny dobre i bardzo dobre, a chodzi do klasy o profilu medycznym. Najbardziej bowiem ciekawi ją chemia i biologia. W związku z tym swoje plany wiąże z tymi kierunkami, ale najpierw będzie matura. Na razie nie ma więc sprecyzowanych zamierzeń, co tak naprawdę będzie robić w przyszłości.

Ma też wiele pasji i zainteresowań pozaszkolnych. Wiktoria lubi podróżować, zwiedziła już część Włoch, była w Austrii i na Słowacji. W gimnazjum grała w siatkówkę, ale w ogólniaku coraz bardziej absorbuje ją nauka, więc i czasu wolnego ma mniej. Dużo czyta, choć tak naprawdę nie ma jakiejś ulubionej lektury, bo jak nam mówi, interesuje ją prawie wszystko.

Wiktoria uwielbia też wszelkie zwierzaki, te małe, i te duże. Na zdjęciu pozuje z przesympatycznym szczeniaczkiem ze schroniska „Cztery łapy”. W ten sposób przyłącza się do akcji promującej adopcję czworonogów. Widniejący na kalendarzowym zdjęciu biały szczeniaczek, dwa czarne ze zdjęcia ilustrującego niniejszy artykuł czekają na swój nowy dom. Ale nie tylko one, w schronisku „Cztery Łapy” przebywa bowiem ponad 300 piesków i kotków, a każdy pragnie odmiany swego losu. Wszystkie zwierzaki są zaszczepione, dobrze odżywione i nie trzeba za nie nic płacić.

Marek J.Plitt