Bardzo dobry rezultat osiągnęła Emilia Gwiazda, która w zawodach o Puchar Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin, zajęła drugie miejsce.

Emilia ze srebrnym Pucharem Polski
Emilia Gwiazda minimalnie przegrała walkę o pierwsze miejsce

W turnieju, który odbył się na matach wrocławskiej AWF udział wzięło blisko 500 zawodników reprezentujących ponad 90 klubów z całej Polski. Wśród nich nie zabrakło reprezentantów Szczycieńskiego Klubu Kyokushin Karate - juniorki Emilii Gwiazdy oraz młodzików Olafa Szemplińskiego i Aleksanderę Orzoł.

Najlepiej zaprezentowała się Emilia Gwiazda, która bez żadnych problemów przebrnęła przez trzy rundy eliminacyjne, by w finale zmierzyć się z Marią Taras z Tarnobrzegu. Mimo że w pierwszej rundzie dwóch sędziów wskazało na naszą zawodniczkę a dwóch na remis, to głos ostateczny należał do sędziego maty, który zdecydował o rundzie dodatkowej. Niestety w tej rundzie sędziowie ocenili 4:1 dla zawodniczki z Tarnobrzega.

Pierwsze starty w imprezach ogólnopolskich zaliczyli także dwa młodzicy. Aleksander Orzoł, tryumfator dwóch ostatnich zawodów regionalnych, po pierwszej pewnie wygranej walce minimalnie na punkty przegrał walkę o wejście do półfinału. Olaf Szempliński, mimo wyrównanego pojedynku, odpadł już w pierwszej rundzie eliminacyjnej.

(ll)