W minioną sobotę w Szkole Podstawowej w Zabielach zorganizowano festyn rodzinny. Impreza była jednocześnie obchodami Dnia Matki, Dnia Ojca i Dnia Dziecka.

Festyn z Master Chefem
Po zmaganiach artystyczno – kulinarnych przyszedł czas na wspólne zdjęcie organizatorów, uczestników oraz zaproszonych na festyn gości

Impreza rozpoczęła się tradycyjnie od występów dzieci. Przedszkolaki prezentowały się w tańcach i wierszykach, uczniowie przygotowali współczesne przedstawienia bajek: „Kopciuszka” i „Czerwonego Kapturka”. Popisywali się również swoimi talentami wokalnymi oraz tanecznymi. Drugim bardzo emocjonującym punktem programu była rywalizacja grupowa o tytuł „Master Chefa Szkoły Podstawowej w Zabielach”. Uczniowie, pod czujnym okiem jury, składającego się z uczniów i nauczyciela z Zespołu Szkół nr 2 w Szczytnie Michała Denesiuka przygotowywali potrawy, które wcześniej zaprezentowali im jurorzy. W pracę każdej grupy czynnie zaangażowali się rodzice uczniów.

Podczas imprezy dzieci zaprezentowały swoje taneczne talenty

Wygrana drużyna „czerwona” otrzymała pamiątkowe statuetki. Choć nagrodzeni byli tylko zwycięzcy, to wszyscy zgodnie przyznali, że zabawa była przednia i obowiązkowo na kolejnym festynie musi się odbyć druga edycja. - Serdecznie dziękuję za poświecenie nam swojego czasu uczniom i nauczycielowi z ZS nr 2 oraz dyrektor szkoły pani Danucie Maroszek i mam nadzieję, że nawiązana współpraca w przyszłości zaprocentuje – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Zabielach Joanna Badysiak.

(h)