Emilia Gwiazda wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy U-16 w Karate. Nasza sportsmenka nie poradziła sobie tylko z najlepszą zawodniczką w kategorii do 65 kg.

Gwiazda brązowa w Sofii
Emilia Gwiazda, czyli sportsmenka na medal

Emilia, trenująca na co dzień w SKKK Szczytno, udowodniła w Sofii, że należy do najlepszych zawodniczek nie tylko w Polsce, ale i w Europie. W stawce 12 karateczek radziła sobie bardzo dobrze. Najpierw pokonała Kamilę Szikszai z Rumunii, później jej wyższość musiała uznać Ukrainka Anastaslya Yurenia. Szczytnianka nie dała rady dopiero Lili Mezo z Węgier, która w finale pokonała swoją koleżankę z reprezentacji Fanni Lestal. W półfinale szczęścia Emilii zabrakło, ale i tak trudno nie cieszyć się z miana trzeciej zawodniczki Starego Kontynentu.