Zawodnicy Szczycieńskiego Stowarzyszenia Sportów Walki i Rekreacji Katana Novum w pierwszym tygodniu lutego uczestniczyli w zgrupowaniu kadry województwa w judo.

Judocy w Cetniewie

Kadrowicze trenowali w Cetniewie w miejscowym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, który na co dzień jest miejscem treningów najlepszych polskich sportowców. Na zgrupowanie powołanie otrzymało aż 7 młodych wojowników Katany. Pod okiem prezesa Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Judo Andrzeja Grudzińskiego oraz wielokrotnego medalisty zawodów judo Jacka Szewczaka młodzi adepci sportów walki przygotowywali się do nowego sezonu startowego trenując aż 4 razy dziennie.

Zwieńczeniem obozu był start w sobotnich Otwartych Mistrzostwach Gdyni w Judo. Naszym reprezentantom udało się wywalczyć jeden medal. Na drugim stopniu podium stanął Gaspar Święciński startujący w kategorii wagowej 39 kg. Poza tym punktowane miejsca w Gdyni zajęli: Piotr Szewczak 4. miejsce w wadze powyżej 48 kg, Antoni Skowroński 5. miejsce w wadze do 39 kg, Marcel Malon 7. miejsce w wadze do 25 kg. - Po ciężkim obozie brakowało szybkości i świeżości, stąd taki skromny dorobek. Cieszę się, że moi zawodnicy przetrwali obóz bez kontuzji, wysiłek zostawiony na matach COS Cetniewo będzie procentował w przyszłych startach - mówi trener Katany – Novum Jacek Szewczak.

Najbliższe zawody Małych Wojowników Katany 20 lutego w Szkole Podstawowej w Rudce. Zapraszamy do kibicowania, początek o godzinie 9.30.