Zawodnicy Katany wywalczyli 32 medale podczas IV Mikołajkowego Turnieju Brazylijskiego Ju-jitsu w Jakubowie koło Mińska Mazowieckiego. I nie był to prezent związany z nazwą turnieju, tylko nagroda za bardzo dobrą postawę.

W Jakubowie szczytnianie zdobyli 9 złotych medali, 12 srebrnych i 11 brązowych. Dało im to pierwsze miejsce w klasyfikacji klubowej.

Na najwyższym stopniu podium stanęli: Igor Szewczak (waga 28 kg), Piotr Szewczak ( + 50 kg), Zuzanna Kania ( 56 kg), Wiktor Nasierowski (56 kg), Gaspar Święciński (40 kg), Tymoteusz Stachula ( 36 kg), Marcel Malon ( 30 kg), Ernest Waszczuk (38 kg), Olaf Ostaszewski (60 kg). Ze srebrnym medalem z Jakubowa wrócili: Marcel Kobylas (22 kg), Daria Pohulajewska (22 kg), Lena Sierak (34 kg), Wiktoria Ochtera (30 kg), Michał Zaorski (38 kg), Kacper Wierzchołowski (60 kg), Eryk Cudnoch (28 kg), Igor Szatkowski (64 kg), Jakub Koźlicki ( 36 kg), Damian Srebrzyński (40 kg), Antoni Skowroński (+ 50 kg), Ignacy Stachula (26 kg). Trzecie miejsce zajęli: Weronika Kornatowska i Aleksandra Hurnicka (obie 30 kg), Maja Zyśk (32 kg), Filip Sylwestrzak (22 kg), Marcin Błaszczak (25 kg), Ewelina Płaczek (34 kg), Bartosz Witkowski (28 kg), Krzysztof Zaorski (62 kg), Aleksander Kołodziejski (26 kg), Jan Napiwodzki (34 kg) oraz Dominik Szczerbo (38 kg).

- Cieszę się z takiego wyniku. Pierwszy raz zdobyliśmy tyle medali na jednej imprezie i wyprzedziliśmy dzięki temu gospodarza turnieju w klasyfikacji klubowej – mówi trener Katany Jacek Szewczak. - Najbardziej zadowolony jestem z walk debiutantów: Ernesta, Leny, Ignasia, Darii. Mimo że trenują krótko, pokazali się z bardzo dobrej strony i widać w nich przyszłość szczycieńskiego ju-jitsu.