W miniony weekend zawodnicy Katany brali udział w dwóch turniejach. Zarówno w Żyrardowie jak i w Ostródzie zanotowali udane występy.

Katana walczyła na dwóch frontach
Po udanym występie w Żyrardowie Katana uplasowała się na trzecim meijscu w klasyfikacji drużynowej

Pierwsza reprezentacja Katany wyruszyła do Żyrardowa, gdzie wzięła udział w Mistrzostwach Polski w grapplingu. Zawodnicy szczycieńskiego klubu zdobyli 11 medali. Na najwyższym stopniu stanęli niezawodni Igor Szewczak (waga 34 kg), Gaspar Święciński (44 kg), Tymoteusz Stachula (40 kg), Damian Srebrzyński (52 kg) i Zuzanna Kania (60 kg). Srebrne krążki wywalczyli: Ksawery Ochenkowski (25 kg), Marcel Malon (30 kg), Piotr Szewczak (60 kg) i Igor Szatkowski (64 kg). Brązowe krążki do Szczytna przywieźli Marcin Błaszczak (28 kg) i Antoni Skowroński (48 kg). Dobre wyniki zawodników Katany w całym cyklu zmagań sprawiły, że szczycieński klub po czterech turniejach znalazł się na trzecim miejscu w klasyfikacji drużynowej.

W tym samym czasie młodzi zawodnicy Katany walczyli w Ostródzie, gdzie zdobyli 7 medali. Ze złotym medalem z zawodów judo wrócili Tymoteusz Stachula (waga 30 kg) i Marcel Kobylas (20 kg), srebrne krążki zdobyli: Bartosz Witkowski (28 kg) i Ksawery Niewiadomski (25 kg), na najniższym stopniu podium stanęli: Oliwia Gajk (28 kg), Dominik Szczerbo (37 kg) i Filip Sylwestrzak (18 kg).