POTRĄCIŁ MATKĘ

Do nietypowego wypadku doszło w sobotę 4 marca na parkingu przy ośrodku zdrowia na ul. Szczycieńskiej w Dźwierzutach.

Niepełnosprawny syn, kierując oplem zafirą, potrącił matkę. Zdarzenie miało miejsce podczas manewru cofania. 41-letnia kobieta została przygnieciona tyłem do innego pojazdu. Doznała urazu miednicy i ogólnych obrażeń ciała. Były one na tyle poważne, że zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowało ją do szpitala w Olsztynie. Syn poszkodowanej nie odniósł żadnych obrażeń.

STRAŻ ZAMIAST POGOTOWIA

W sobotę 4 marca szczycieńscy strażacy musieli zastąpić ratowników medycznych. Z powodu braku wolnej karetki zostali zadysponowani  do nieprzytomnego mężczyzny w parku przy ul. Sienkiewicza w Szczytnie. Kiedy dotarli na miejsce, poszkodowany leżał na ziemi z urazem głowy. Strażacy udzielili mu pierwszej pomocy. W międzyczasie dotarła tam karetka, która przetransportowała rannego do szpitala.

DESPERAT NA DACHU

W środę 1 marca strażacy zostali wezwani do Małszewa. Tam, na dach jednego z budynków wszedł mężczyzna, grożąc, że popełni samobójstwo. Jak się okazało, desperat był już wcześniej leczony psychiatrycznie. Na szczęście zszedł z dachu jeszcze przed przybyciem straży. Zajął się nim zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował go do szpitala w Olsztynie.