SĄSIAD RECYDYWISTA

Już po raz drugi w ciągu zaledwie kilku miesięcy 41-letni mieszkaniec Sasku Małego włamał się do znajdującego się po sąsiedzku budynku pensjonatu w tej miejscowości.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę 16 kwietnia. Podczas włamywania się do środka, sprawca zniszczył mienie o wartości 1 tys. złotych. Jego łupem, podobnie jak za pierwszym razem, padło wino wartości 500 złotych. W chwili zatrzymania 41-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty, do których się przyznał.

OBLANY EGZAMIN

W nocy z czwartku na piątek 14 kwietnia szczycieńscy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Podczas patrolowania miasta, na ulicy Polskiej zauważyli osobowego forda, który wykonywał dziwne manewry. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli. Za kierownicą siedział 20-letni mężczyzna, od którego wyraźnie czuć było woń alkoholu. Po badaniu okazało się, że amator „jazdy na podwójnym gazie” miał w organizmie prawie półtora promila alkoholu.
Policjanci sprawdzili uprawnienia kierowcy. Dokument, którym legitymował się młodzieniec został mu wydany w listopadzie zeszłego roku. - Pół roku posiadania uprawnień okazał się czasem próby dla młodego kierowcy. 20-latek nie zdał tym samym tego rodzaju egzaminu dojrzałości – mówi mł. asp. Ewa Szczepanek z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

NIE NACIESZYŁ SIĘ PRAWEM JAZDY

W środę 12 kwietnia przed północą w Lesinach Wielkich 18-latek kierujący daewoo lanosem, chcąc zahamować, stracił panowanie nad pojazdem. Młody mężczyzna, który dopiero od miesiąca posiadał prawo jazdy, zjechał następnie na lewy pas jezdni, uderzył w betonowe ogrodzenie jednej z posesji i zatrzymał się na hydrancie. W pojeździe znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów, mieszkańców gminy Wielbark. Jeden z nich, 20-latek, pozostawał zakleszczony w aucie z raną ciętą wargi i otarciami naskórka. Z pomocą pospieszył mu zastęp strażaków z OSP, wydobywając z rozbitego samochodu. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala w Olsztynie. Drugi pasażer, lat 19 nie wymagał hospitalizacji. Z kolei kierowca doznał jedynie otarć i zadrapań.

oprac. (ew)