ODWIESZONY WYROK ZA ZNĘCANIA

W środę 21 czerwca do szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości na terenie gminy Dźwierzuty.

Na miejscu okazało się, że pijany 72-latek przy użyciu noża groził żonie pozbawieniem życia. Nietrzeźwy agresor trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec gminy Dźwierzuty od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną. Ponadto w 2016 r. został skazany za to przez Sąd Rejonowy w Szczytnie na karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na okres trzech lat. Niestety, kara nie poskutkowała. W okresie próby 72-latek nadal po pijanemu wszczynał awantury, wyzywał żonę, niepokoił ją, bił i wyganiał z domu. Niszczył też sprzęty domowe twierdząc, że jest u siebie i może robić to, co mu się podoba. Sąd Rejonowy w ubiegłym tygodniu przychylił się do wniosku prokuratora o odwieszenie wyroku i 72-latek trafił za kratki.

PRAWIE JAK BONNIE I CLYDE

W poniedziałek 19 czerwca 33-latka i jej 37-letni mąż na ul. Kochanowskiego w Szczytnie napadli na przechodnia. Małżonkowie, używając przemocy fizycznej i słownej, odebrali mężczyźnie telefon komórkowy oraz czapkę z daszkiem o łącznej wartości 1100 złotych. Ponadto tego samego dnia 37-latek pobił innego mieszkańca Szczytna. W wyniku odniesionych obrażeń pokrzywdzony trafił do szpitala w Olsztynie. Małżonkowie zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnej celi. Oboje usłyszeli już zarzuty. Odpowiedzą za przestępstwo rozboju, a 37-latek – za pobicie. Prokurator przychylił się do wniosku szczycieńskich policjantów i zadecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci policyjnego dozoru małżonków.

Z GOSPODARSTWA DO ARESZTU

W czwartek 22 czerwca szczycieńscy kryminalni zatrzymali 52-latka poszukiwanego listem gończym przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Mieszkaniec gminy Jedwabno ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości w jednym z gospodarstw w powiecie olsztyńskim. Funkcjonariusze zastali go śpiącego w budynku gospodarczym, gdzie od pewnego czasu pomieszkiwał. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, bo chciał uniknąć zasądzonej kary za kradzież z włamaniem. Zgodnie z decyzją sądu, trafił do Aresztu Śledczego w Szczytnie.  

NIETRZEŹWI I ZA SZYBCY

W miniony weekend w Witówku policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca gminy Wielbark, który prowadził osobowego fiata, mając w organizmie dwa promile alkoholu. Na domiar złego, mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W najbliższym czasie „za kółkiem” nie usiądzie też 34-latek, który w Rozogach, jadąc BMW, przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także nałożyli na niego mandat w wysokości 500 złotych. Kolejny kierowca z zatrzymanymi uprawnieniami to 28-letni mieszkaniec gminy Świętajno. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowej ujawnili, że prowadzi on BMW, mając w organizmie ponad promil alkoholu.

ZDERZENIE Z ŁOSIEM

W sobotę 24 czerwca na trasie Szczytno – Rozogi, za miejscowością Olszyny kierujący lexusem 60-latek zderzył się z łosiem. Zwierzę nie przeżyło wypadku. Kierowca i towarzysząca mu 60-letnia pasażerka uskarżali się na ból pleców i barku. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego oboje pozostali na miejscu zdarzenia. Martwe zwierzę został zabrane przez przedstawiciela Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Straty wynikające z uszkodzenia przedniej szyby i lewego boku pojazdu oszacowano wstępnie na ok. 50 tys. złotych.

WYPADEK BUSA

We wtorek 20 czerwca w Zielonce kierujący busem marki Volkswagen 37-latek z Ciechanowa na zakręcie stracił panowanie nad pojazdem, wpadł do rowu, dachował, po czym przewrócił się na bok. Mężczyzna został przebadany przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń i pozostał na miejscu zdarzenia. 

oprac. (ew)