DRUGI SPRAWCA ROZBOJU ZA KRATKAMI

W czwartek 13 lipca na terenie gminy Dźwierzuty doszło do napadu na młodego mężczyznę.

Został on pobity i okradziony z pieniędzy, złotego łańcuszka i telefonu komórkowego o łącznej wartości 3,6 tys. złotych. Napastnicy grozili mu też pozbawieniem życia. Pierwszy ze sprawców został w krótkim czasie zatrzymany. Zastosowano wobec niego trzymiesięczny areszt. W minioną sobotę funkcjonariusze ujęli również drugiego z agresorów. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W poniedziałek Sąd Rejonowy zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny trzymiesięcznego aresztu. 

DACHOWANIE AUDI

W piątek 21 lipca na trasie Szymany – Wielbark kierujący audi mieszkaniec Szczytna stracił panowanie nad samochodem i wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna podróżował sam. Jako pierwsi pomocy udzielili mu strażacy, stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa. Następnie poszkodowany został zabrany do szpitala w Szczytnie. Auto, którym kierował, uległo całkowitemu zniszczeniu.

POŻAR SEATA

W piątek 21 lipca w Lesinach Wielkich doszło do pożaru seata leona na ostrołęckich numerach rejestracyjnych. Kiedy na miejsce dotarli strażacy, pojazd znajdował się na polu. Ratownicy przeszukali teren, ale nikogo nie odnaleźli. Pożar został ugaszony, a właściciela auta ustala policja.

UCIERPIAŁ PIESZY

W niedzielę 23 lipca w nocy na ul. Ostołęckiej w Szczytnie miała miejsce kolizja z udziałem dwóch samochodów osobowych i pieszego. Pierwszym z pojazdów, audi, kierował 21-letni mieszkaniec Świętajna. Za kierownicą drugiego, volkswagena passata, siedział 20-latek z Jerut. Obaj nie odnieśli w wyniku kolizji poważniejszych obrażeń. Ucierpiał za to 24-letni pieszy, mieszkaniec Świętajna. Mężczyzna z urazem dłoni został zabrany do szpitala.

WYPADEK Z NIEMOWLĘCIEM

W niedzielę 23 lipca w Leleszkach opel omega na przasnyskich numerach rejestracyjnych wpadł do rowu. Samochodem podróżowały dwie osoby dorosłe i miesięczne niemowlę. Uczestnicy wypadku nie mieli widocznych obrażeń, ale dziecko po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego zostało przewiezione do szpitala w Olsztynie. Uszkodzeniu uległ bok pojazdu.

QUADEM DO ROWU

W niedzielę 23 lipca w Małszewie kierujący quadem marki Yamaha 44-latek na łuku drogi zjechał z jezdni i wpadł do rowu. Mężczyźnie towarzyszył jeszcze 47-letni pasażer. Obaj doznali ogólnych potłuczeń. Kierowca odniósł też obrażenia głowy, a pasażer – ręki. Mężczyźni trafili do szpitala w Szczytnie. Straty wynikające z uszkodzenia quada oszacowano na ok. 15 tys. złotych.

PECHOWA PRZEJAŻDŻKA

W niedzielę 23 lipca w Piduniu osobowe BMW wpadło do rowu. Autem podróżowało aż pięć osób. Zdarzenie wyglądało na tyle groźnie, że do akcji ratunkowej zadysponowano pięć zastępów straży. Na szczęście okazało się, że żaden z uczestników kolizji nie doznał obrażeń i nie wymagał interwencji lekarskiej. Uszkodzeniu uległ przód pojazdu. Wynikające z tego straty to ok. 2 tys. złotych.

oprac. (ew)