DZIWNA SUBSTANCJA NA JEZIORZE

W piątek 18 sierpnia strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że na jeziorze Świętajno w Brajnikach pojawiła się niezidentyfikowana, szaro – niebieska substancja.

Według osoby zgłaszającej, nigdy wcześniej w tym miejscu nie występowała. Strażacy pobrali próbkę substancji i zbadali ją przy użyciu papierka lakmusowego. Następnie nad jezioro przybyli pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Olsztynie. - Na podstawie dokonanych oględzin stwierdzili, że substancja najprawdopodobniej jest pochodzenia organicznego – informuje bryg. Grzegorz Rybaczyk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. Na wszelki wypadek przedstawiciele WIOŚ pobrali próbki do bardziej szczegółowych badań.

ZNÓW POŻAR LASU

W piątek 18 sierpnia strażacy znów walczyli z pożarem poszycia w okolicy Lesin Wielkich. Tym razem ogień pojawił się na obszarze ok. 2 arów. Dzięki szybkiej rekacji strażaków został w porę ugaszony. W akcji gaśniczej brały udział zastępy JRG ze Szczytna i OSP Lesiny Wielkie.

SKUTEREM UDERZYŁ W BALOWNICĘ

Ostatnio nie ma tygodnia, by na terenie powiatu nie wydarzył się wypadek z udziałem motoru, skutera lub motoroweru. Do kolejnego doszło w piątek 18 sierpnia w Gawrzyjałkach. Kierujący  skuterem marki Router 38-letni mieszkaniec Gawrzyjałek uderzył w tył belownicy ciągniętej przez traktor rolniczy, który prowadził 26-latek z Lipowca Małego. W wyniku wypadku ucierpiał kierowca skutera, który doznał obrażeń głowy. W chwili przybycia służb ratunkowych mężczyzna był przytomny. Pierwszej pomocy udzielili mu strażacy, którzy pomogli w transporcie poszkodowanego do karetki. 38-latek trafił do szpitala w Szczytnie.

ZWŁOKI NAD JEZIOREM

We wtorek 15 sierpnia nad Jeziorem Leleskim w Leleszkach członkowie rodziny znaleźli ciało 41-letniego mieszkańca Olsztyna. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, ale te odstąpiły od resuscytacji ze względu na to, że mężczyzna nie żył już najprawdopodobniej od kilku godzin. - Wykluczyliśmy udział osób trzecich. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną śmierci były problemy zdrowotne 41-latka – informuje podkom. Ewa Szczepanek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie.

PALIŁ SIĘ SAMOCHÓD NA POSESJI

W środę 16 sierpnia na jednej z posesji w Jerutkach doszło do pożaru instalacji elektrycznej w kabinie ciężarowej scanii. Ogień ugasili strażacy. Spaleniu uległa instalacja elektryczna oraz wnętrze kabiny pojazdu. Straty oszacowano wstępnie na ok. 15 tys. złotych.