MOTOR Lubawa - MKS Szczytno 3:1 (3:0)

Motor odjechał przed przerwą

1:0 - (26.), 2:0 - (27.), 3:0 (45.), 3:1 - Paweł Pietrzak (89.)

MKS: Napiórkowski, Skonieczny, Głodzik, A. Magnuszewski (82. Mastyna), M. Magnuszewski, P. Pietrzak, M. Pietrzak (65. Ambroziak), Kacprzak (75. Cieślik), Gregorczyk, Wilga, Bondaruk

- Był to bardzo słaby mecz w naszym wykonaniu, zwłaszcza w pierwszej połowie. Nie potrafiliśmy przytrzymać piłki dłużej niż przez 20 sekund. Trudno powiedzieć, co się stało - mówił po spotkaniu zafrasowany kierownik MKS-u Mariusz Krupiński. - Brakowało walki, było za to dużo błędów w każdej formacji.

Kiepska postawa szczytnian w pierwszej części spotkania przełożyła się na wynik do przerwy. Warto nadmienić, że dwie kolejne bramki stracili w ciągu niespełna minuty po bardzo podobnych błędach.

W szatni trener Kacak udzielił swoim zawodnikom reprymendy i ci po zmianie stron zagrali nieco lepiej. Gospodarzy wysokie prowadzenie chyba zadowalało, bo nie stwarzali już większego zagrożenia pod bramką Napiórkowskiego. Jego koledzy mieli parę dogodnych sytuacji, brakowało jednak odpowiedniego wykończenia. Na sekundy przed ostatnim gwizdkiem przełamał się wreszcie nieskuteczny dotychczas P. Pietrzak. Po dośrodkowaniu Bondaruka z rogu bramkarz wypuścił piłkę z rąk. Dopadł do niej ambitny szczytnianin i umieścił ją w siatce.

OKS 1945 Olsztyn - MAMRY Giżycko 2:1 (1:1)

JEZIORAK Iława - ROMINTA Gołdap 4:0 (1:0)

DKS Dobre Miasto - ZAMEK Kurzętnik 0:2 (0:1)

PŁOMIEŃ Ełk - ZATOKA Braniewo 2:0 (0:0)

HURAGAN Morąg - POLONIA Pasłęk 1:1 (1:0)

START Działdowo - MRĄGOWIA Mrągowo 3:2 (2:2)

GRANICA Kętrzyn - SOKÓŁ Ostróda 0:1(0:1)

TABELA

1.OKS 1945 9 27 26- 7 2.JEZIORAK 8 22 27- 2 3.HURAGAN 9 20 17- 9 4.PŁOMIEŃ 9 18 24-10 5.MOTOR 9 15 13-10 6.ZATOKA 9 12 20-19 7.ROMINTA 9 12 14-17 8.ZAMEK 9 11 14-13

9.MKS 9 11 6-14

10.START 9 10 10-15 11.POLONIA 9 10 9-18 12.MAMRY 9 9 11-22 13.SOKÓŁ 9 7 8-11 14.MRĄGOWIA 8 6 10-18 15.GRANICA 9 6 6-20

16.DKS		9   3   4-16

KLASA OKRĘGOWA

GRUPA IV

JUNIORZY

5. kolejka

BURZA Słupy - MKS Szczytno 2:4 (0:3)

br.: samob. (10.), Robert Ambroziak (20., 28.), Michał Murawski (60.)

Pauzował WPZ Lemany.

JUNIORZY MŁODSI

5. kolejka

WARMIA Olsztyn - MKS Szczytno 2:0 (0:0)

PISA Barczewo - GKS Dźwierzuty 6:0 (3:0)

KORONA Klewki - BŁĘKITNI Pasym 5:1 (1:1)

br.: Mateusz Pomiński (23.)

OMULEW Wielbark - MKS Jeziorany 0:3 (0:2)

MŁODZICY

5. kolejka

WARMIA II Olsztyn - MKS Szczytno 0:2 (0:1)

br.: Daniel Szewczak (30.), Arkadiusz Gut (77.)

WARMIA Olsztyn - REDA Szczytno 6:0 (4:0)

PISA Barczewo - BŁĘKITNI Pasym 2:3 (1:1)

br.: Kamil Matysiewicz (24., 50.), Piotr Domżalski (63.)

TRAMPKARZE

5. kolejka

WARMIA Olsztyn - REDA Szczytno 1:4 (1:2)

br.: Patryk Padjasek (10., 15.), Jakub Miłek (35., 44.)

MKS Szczytno pauzował.

KLASA A

7. kolejka

GRUPA I

POJEZIERZE Prostki - GKS Dźwierzuty 7:0 (3:0)

GKS: Gutowski, Ciebień, Hintz (82. Łomiak), C. Zaborowski, D. Zaborowski (60. Ponikiewski), Sztymelski, Mazurkiewicz, Kołakowski, Koziatek (73. Poździał), Zawitowski, Orłowski (46. G. Bakuła)

Gracze z Dźwierzut mieli w Prostkach niewiele do powiedzenia. Mecz nie układał się po ich myśli od samego początku, a udane przyspieszenie miejscowych w końcówce doprowadziło do prawdziwego pogromu.

ZNICZ Biała Piska - BŁĘKITNI Pasym 1:1 (0:0)

Bramka dla BŁĘKITNYCH: Marcin Gołębiewski (50.)

BŁĘKITNI: Brzozowski, Pławski, Ziętak, A. Mazurek, Ziółek, Ponikiewski (90. Matwiej), Łachmański, A. Foruś, M. Foruś, Gołębiewski, Gawdziński (75. Ł. Mazurek)

- W sumie z wyniku jesteśmy zadowoleni, pozostał jednak niedosyt - stwierdził po sobotnim meczu na szczycie kierownik BŁĘKITNYCH Dariusz Lipka.

Początek należał do miejscowych, którzy mimo przewagi nie stwarzali klarownych sytuacji. Przeszkadzała im w tym dobrze grająca pasymska obrona, która pomyliła się w właściwie tylko raz - było to w 68. min, gdy pozwoliła zawodnikowi ZNICZA na celny strzał w długi róg. Wcześniej, po indywidualnej akcji Gołębiewskiego i jego uderzeniu z 20 m, prowadzenie objęli goście. Pasymianie mieli jeszcze ładny i kąśliwy strzał Gawdzińskiego z rzutu wolnego, ostatecznie jednak oba zespoły dopisały do swojego dorobku po punkcie.

Kierownictwo zespołu znad Kalwy, rzadko komentujące zachowanie fanów zespołu rywala, tym razem było zbulwersowane wulgarnymi wyzwiskami kierowanymi w stronę kobiet i dzieci kibicujących BŁĘKITNYM (na mecz przyjechali najbliżsi pasymskich graczy). - Z czymś takim, jak w Białej Piskiej, jeszcze się nie spotkałem - powiedział zniesmaczony Dariusz Lipka.

MAZUR Wydminy - JURAND Barciany 2:2 (1:2)

START Kruklanki - KŁOBUK Mikołajki 0:3 (0:2)

POGOŃ Ryn - START Kozłowo 3:1 (1:0)

FORTUNA Wygryny - SALĘT Boże 2:1 (1:0)

ORZEŁ Stare Juchy - REDUTA Bisztynek 3:0 (0:0)

TABELA

1.ZNICZ 7 19 23- 4

2.BŁĘKITNI 7 19 26- 8

3.POJEZIERZE 7 14 30-10 4.MAZUR 7 14 18-14 5.POGOŃ 7 13 13-12 6.FORTUNA 7 12 14- 9 7.KŁOBUK 7 9 14-15

WPZ Lemany - KORMORAN Lutry 1:1 (1:1)

Bramka dla WPZ: Mariusz Kandybowicz (35.)

WPZ: Błaszczak, C. Nowakowski, Muchowski, Mierzejewski, Brzuzy, Sikorski, Sawicki (85. Brzozowski), W. Nowakowski (55. Malinowski), Bazych (45. Sosnowski), Kandybowicz, Kwiecień

Przyjezdni zaprezentowali się w Lemanach nadspodziewanie dobrze. Efektem ich niezłej gry była bramka zdobyta w 20. min. Miejscowi od tego momentu przycisnęli i w 35. min sędzia podyktował dla nich rzut karny za rękę po strzale Kwietnia. Kandybowicz okazji nie zmarnował. Po zmianie stron do siatki trafił Sawicki, ale arbiter dopatrzył się przewinienia strzelającego. Swoje kolejne okazje mieli też gracze KORMORANA, dobrze jednak spisywał się Błaszczak.

OMULEW Wielbark - KS Wojciechy 2:2 (0:1)

Bramki dla OMULWI: Piotr Ścibek (18.), Michał Suchecki (42.)

OMULEW: Przybysz, Bugaj, Grabowski, Zalewski, Michalak, Górski (54. Łazicki), Elsner, Berk, Wierzchowski (77. Darmofał), Ścibek (77. Krasecki), Suchecki

- Goście zaatakowali dwa razy i zdobyli dwie bramki - trener OMULWI Henryk Gabryel był po meczu poirytowany. Jego podopieczni już do przerwy powinni prowadzić różnicą kilku bramek. Razili jednak nieskutecznością. Gdyby nie Wierzchowski, zdobywca obydwu goli, OMULEW mecz mogła nawet przegrać. Z pozostałych wielbarskich zawodników najbliższy szczęścia był Łazicki, ale jego strzał w 85. min trafił w poprzeczkę.

GLKS Jonkowo - MKS Jeziorany 6:1 (0:1)

FORTUNA Gągławki - STOMILOWCY Olsztyn 4:0 (3:0)

ORZEŁ Biesal - STRAŻAK Gryźliny 3:1 (1:0)

BURZA Słupy - KORONA Klewki 3:0 (1:0)

ORZEŁ Czerwonka - WARMIANKA Bęsia 2:0 (1:0)

TABELA

1.JONKOWO 7 21 29- 7 2.FORTUNA 7 18 21- 5 3.ORZEŁ B. 7 16 19-10 3.STOMILOWCY 7 15 15-13 5.ORZEŁ C. 7 14 19-10

6.WPZ 7 11 15-10

7.OMULEW 7 8 15-14

8.WOJCIECHY 7 7 14-16 9.KORMORAN 7 7 11-14 10.BURZA 7 7 9-17 11.JEZIORANY 7 6 11-20 12.STRAŻAK 7 6 9-18 13.WARMIANKA 7 5 7-20

14.KORONA		7   0   6-26

KLASA B

5. kolejka

UKS Pruski - MAZUR Świętajno 4:2 (2:0)

Bramki dla MAZURA: Marcin Tański (70.), Karol Grabowski (80.-k.)

MAZUR: Wielk (14. Walas), Paradowski, Mięsak, Zembrzuski, P. Tański, M. Tański, R. Rapacki, Grabowski, Guziak, Gądek, Kozioł

Zdaniem prezesa MAZURA Romana Basisty wpływ na ostateczny wynik miała bardzo ostra gra zawodników gospodarzy. Już w 14. min boisko musiał opuścić bezpardonowo potraktowany Wielk. Bramkarza gości odwiozła karetka (prześwietlenie nie wykazało żadnych złamań), a jego miejsce musiał zająć zawodnik z pola. MAZUR próbował w drugiej połowie "gonić" wynik, ale celne trafienia z rzutu wolnego i "jedenastki" nie dały choćby punktu.

STRAŻAK Olszyny - KP Szczytno 2:5 (1:3)

Bramki: dla STRAŻAKA - Michał Gala (35.), Paweł Prusiński (81.); dla KP - Grzegorz Goździewski (10.), Krzysztof Ruszczyk (14., 23., 53.), Paweł Prusiński (81.)

STRAŻAK: A. Sobotka, Prusiński, Drozd, Ryszard Kozicki, Chaber, Orzoł, Z. Sobotka (46. S. Kozicki), Gala, P. Kozicki, Niciński (70. Baranowski), Robert Kozicki

KP: Andrzejczak, A. Świercz, Świderski (65. Nowik), Archacki, R. Świercz, Łoński, K. Goździewski (60. Wołczkiewicz), Zyśk, Ponikiewski, Ruszczyk (60. Fligier), G. Goździewski.

Graczom z Olszyn wyszedł na razie tylko pierwszy mecz. W niedzielę drużyną zdecydowanie lepszą byli goście ze Szczytna, którzy dzięki zwycięstwu zajęli fotel lidera. Strzelecką formą błysnął Ruszczyk, autor trzech goli.

MEWA Prejłowo - ZRYW Jedwabno 0:4 (0:0)

Bramki dla ZRYWU: Bogdan Dąbrowski, Artur Dymek, Sebastian Sznajder (k.), Piotr Podlewski

ZRYW: Kawiecki, Sznajder, P. Włodkowski, M. Włodkowski (80. Kluskowski), Mierzejewski, Dymek, Kowalczyk, Dąbrowski (75. Rosiński), Mateusiak, Podlewski, Kotlarzewski

- Zagraliśmy nie najgorzej, choć wynik mógł być wyższy - ocenił trener ZRYWU Bogdan Kiwicki. Gracze z Jedwabna zmarnowali w pierwszej połowie parę wyśmienitych sytuacji, za to po przerwie w krótkim czasie rozbili zespół gospodarzy.

BŁĘKITNI Stary Olsztyn - KORMORAN Purda 0:2 (0:1)