„Oddawanie krwi, mamy we krwi” – takie hasło towarzyszy wielbarskim krwiodawcom od dziesięciu lat. Niedawno otrzymali oni, jako jeden z dwóch klubów HDK w województwie, wyróżnienie za zasługi na rzecz PCK.

Nagrodzony pobór krwi
W sobotniej akcji poboru krwi wzięło udział 60 osób

W minioną sobotę w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się już trzecia w tym roku otwarta akcja poboru krwi, na którą przyszło około 60 osób. Łącznie zebrano prawie 21 litrów tego bezcennego leku. Jak to już jest w zwyczaju, podczas poboru zbierano plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane Olusiowi. 14 czerwca obchodzony jest Światowy Dzień Krwiodawcy. Z tej okazji Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie wręczyło krwiodawcom drobne upominki.

18 maja br. w CEIK w Olsztynie odbyła się Gala Wolontariatu w ramach Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, na której wręczono odznaczenia i wyróżnienia. Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku jako jeden z dwóch klubów krwiodawców w województwie warmińsko-mazurskim otrzymał wyróżnienie za zasługi na rzecz Polskiego Czerwonego Krzyża. W imieniu wielbarskiego klubu nagrodę odebrali: Milena Zapadka – prezes i Szymon Pawłowski – wiceprezes.

(m)