WTS Warka - GWARDIA Szczytno - mecz przełożony na 27 listopada

SMS II Spała - KPS Wołomin - mecz przełożony

9. kolejka

GWARDIA Szczytno - NET Ostrołęka 3:1 (21, -22, 23, 18)

GWARDIA: Gugała, Tański, Polechoński, Czetowicz, Szyćko, Kasprowicz, Dymerski (libero) oraz Stańczuk, Pruchniewski

Niepełny półmetek

Nowa hala powoli zaczyna służyć siatkarzom ze Szczytna. W miniony piątek, przy wypełnionych niemal po brzegi trybunach, odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo.

Tak dobrego początku meczu w tym sezonie gwardziści jeszcze nie mieli. Goście, nim się zdołali się obejrzeć, przegrywali już 3:10. Udane zagrywki, bloki, kiwnięcia i ataki szczytnian zmusiły trenera NET-u do wzięcia czasu. Przyniosło to skutek i za chwilę było tylko 10:8. Na szczęście gospodarze uporządkowali szyki i choć goście doprowadzili w pewnym momencie do remisu, partię wygrali.

Rozkręcający się zespół z Ostrołęki górował wyraźnie w secie drugim. Bardzo mocnymi zbiciami popisywał się Wiszowaty i szczycieński blok był momentami bezradny. Kilka udanych zagrań Szyćki nie wystarczyło, by zatrzymać rozpędzonych gości. Gwardziści prowadzili w tej partii tylko raz - 15:14 - i zasłużenie ją przegrali.

W trzecim secie ostrołęczanie zaczęli powoli tracić impet. Podopieczni Rafała Zawalniaka niemal przez całą partię kontrowali rozwój wydarzeń, wygrywając w niej do 23.

Set czwarty przypominał to, co widzowie oglądali na samym początku meczu. Aplauz wzbudzały seryjne udane bloki miejscowych - w tym elemencie gry szczególnie mógł się podobać Szyćko. Szczytnianom wychodziło tu bardzo dużo - wystarczy wspomnieć np. sytuację, gdy Czetowicz zdołał przebić piłkę na drugą stronę siatki... leżąc na plecach. W samej końcówce gwardziści, prowadząc już 22:11, niepotrzebnie się rozluźnili i pozwolili rywalom na podgonienie wyniku. Trzypunktowego zwycięstwa nie dali sobie jednak wydrzeć.

W miniony weekend 5 zespołów z gr. III osiągnęło półmetek. Do rozegrania został m.in. przełożony mecz z 8. kolejki WTS Warka - GWARDIA Szczytno.

WILGA Garwolin - WTS Warka 0:3

SPS Zduńska Wola - SMS II Spała 3:0

KPS Wołomin - JADAR II Radom 1:3

Pauzowała LEGIA Warszawa

Tabela

1.SPS 8-0 22 24: 4 2.WTS 6-1 19 20: 5 3.WILGA 6-2 18 18: 9 4.JADAR II 3-5 11 14-17 5.NET 3-5 9 15-18 6.GWARDIA 3-4 9 9-14 7.LEGIA 3-5 9 10-16 8.KPS 1-6 3 5-18

9.SMS II		1-6   2   6-20