Dobiega końca I etap X edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Ci, którzy jeszcze nie zagłosowali, mają na to czas tylko piątku. W tym tygodniu zachęcamy do głosowania na kandydatów z gminy Wielbark. Sołectwa, których przedstawiciele zajmą I, II i III miejsca, otrzymają od starosty odpowiednio 3, 2 i 1 tys. złotych.

Pierwszy etap na finiszu
Sołtys Jesionowca Mariola Jabłońska to dwukrotna zwyciężczyni naszego Plebiscytu

Nasz Plebiscyt jak co roku składa się z dwóch etapów. W pierwszym czytelnicy mogą głosować na wszystkich sołtysów z terenu powiatu, wpisując nazwisko swojego faworyta na zamieszczonym w „Kurku” kuponie. W ten sposób wyłonimy finałową piętnastkę. Znajdzie się w niej po dwóch przedstawicieli poszczególnych gmin, którzy otrzymają największą liczbę głosów (wyjątek stanowi największa w powiecie gmina Szczytno reprezentowana przez trzech sołtysów). Spośród nich w drugim etapie czytelnicy wybiorą tegorocznego Supersołtysa. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce otrzyma od starosty nagrodę w wysokości 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł i III miejsce – 1 tys. złotych.

W tym tygodniu szczególnie zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Wielbark. Tworzą ją 23 sołectwa. Podobnie jak w przypadku gminy Świętajno, w gronie sołtysów dominują kobiety. Z gminy Wielbark pochodzi zwyciężczyni dwóch ostatnich edycji Plebiscytu, Mariola Jabłońska z Jesionowca. Czy i tym razem zajmie wysokie miejsce? Wszystko w rękach głosujących.

Przypominamy, że na kupony w ramach I etapu czekamy już tylko do najbliższego piątku 14 kwietnia. Ważne są tylko te wycięte z „Kurka Mazurskiego”. Jedna osoba może nadesłać lub dostarczyć do redakcji dowolną ich liczbę.

(ew)

GMINA WIELBARK:

Baranowo – Małgorzata Chmielińska, Ciemna Dąbrowa – Dorota Łysiak, Głuch – Jolanta Paćkowska, Jesionowiec – Mariola Jabłońska, Kipary – Krzysztof Deptuła, Kołodziejowy Grąd – Roman Samsel, Kucbork – Dariusz Kuciński, Lejkowo – Franciszek Klimek, Lesiny Wielkie – Robert Eichel, Łatana Wielka – Aneta Krzyszkowska, Nowojowiec – Mirosław Deptuła, Olędry – Danuta Olender, Piwnice Wielkie – Danuta Antoń, Przeździęk Mały – Natalia Gąsiewska, Przeździęk Wielki – Dorota Kostrzewa, Sędrowo – Jan Zapadka, Szymanki – Elwira Milewska, Wesołowo – Krystyna Szewczyk, Wyżegi – Teresa Gomułkiewicz, Zabiele – Anna Gut, Zieleniec – Hanna Deptuła, Wielbark – Barbara Bruździak, Stachy – Krzysztof Abramczyk.