II Liga mężczyzn

Nie udał się podopiecznym Rafała Zawalniaka przedłużony siatkarski weekend. GWARDIA po dramatycznym meczu przegrała najpierw z rezerwami JADARA Radom, by w drodze powrotnej do Szczytna ulec wyraźnie wiceliderowi z Warki.

11. kolejka

JADAR II Radom - GWARDIA Szczytno 3:2 (-22, -25, 22, 17, 13)

GWARDIA: Gugała, Tański, Polechoński, Kasprowicz, Czetowicz, Szyćko, Dymerski (libero) oraz Stańczuk

Podróż za jeden punkt

8. kolejka (mecz zaległy)

WTS Warka - GWARDIA Szczytno 3:0 (21, 17, 22)

- Liczyliśmy w tym meczu na zwycięstwo - o pojedynku z JADAREM II Radom mówi trener Rafał Zawalniak. - Prowadziliśmy 2:0 w setach i 21:19 w trzeciej partii. Później coś się zacięło, zabrakło konsekwencji w ataku.

Gwardziści zdołali zdobyć od tego momentu tylko punkt i musieli uznać wyższość rywala.

Niestety, nie potrafili się odblokować w kolejnym secie, przegranym gładko do 17. Lepiej już było w tie-breaku, gdzie od początku toczyła się wyrównana walka. W końcówce większą odpornością psychiczną wykazali się miejscowi, którzy wygrali tę partię i jednocześnie cały mecz. Gwardzistom pozostało cieszyć się z punktu. To i tak więcej, niż podczas październikowego spotkania pomiędzy obiema drużynami w Szczytnie, zakończonego porażką 0:3.

Po przegranej w Radomiu nie należało spodziewać się zbyt wiele po meczu z czołową drużyną II ligi - WTS Warka. Szczytnianie tanio skóry jednak nie sprzedali. - Można było urwać seta - ubolewa Rafał Zawalniak. - Niezłe w naszym wykonaniu były partie: pierwsza i trzecia.

Szczycieński szkoleniowiec pochwalił za dobrą, ambitną grę w obu meczach Czetowicza i Dymerskiego. W pojedynku z WTS Warka z niezłej strony pokazał się również Polechoński. Trochę zawiedli z kolei doświadczeni Kasprowicz i Szyćko.

Tabela

1.SPS 10-0 28 30: 5 2.WTS 9-1 28 29: 6 3.WILGA 7-3 20 21:14 4.NET 5-5 15 21:19 5.JADAR II 4-6 13 18:22

6.GWARDIA 3-7 11 13:23

7.LEGIA 3-7 9 12:22 8.SMS II 2-9 6 13:31

9.KPS		 2-7   5   8-23