II LIGA MĘŻCZYZN

I runda play off

Powtórka sprzed roku

o miejsca 5.-8.

Mecze fazy play off z LEGIĄ Warszawa rozegrane w stolicy przed rokiem musiały dobrze zapaść szczytnianom w pamięci. Wyniki spotkań między obiema drużynami w miniony weekend oraz ich przebieg to niemal wierna kopia pojedynków z poprzedniego sezonu.

LEGIA Warszawa - GWARDIA Szczytno 3:2 (-15, -18, 10, 23, 15) i 2:3 (-23, 22, 23, -24, -11)

W lutym ubiegłego roku oba zespoły walczyły w II lidze o miejsca 1.-4. Wówczas pierwsze ze spotkań rozegranych w stolicy zakończyło się zwycięstwem wojskowych 3:2, choć szczytnianie prowadzili już w setach 2:0. Nie inaczej było w ostatnią sobotę. Dwie początkowe partie toczyły się pod dyktando gości. Set kolejny to blamaż GWARDII. - W trzeciej partii nastąpiło dziwne rozprężenie. Zanim się obudziliśmy, był... koniec czwartego seta - komentuje grający trener gwardzistów Rafał Zawalniak. Tie-break miał wyrównany przebieg, ale więcej szczęścia mieli w nim gospodarze.

Niedziela była dla szczytnian, chociaż końcowy sukces wisiał na włosku. Każdy z setów był bardzo wyrównany. Także w tie-breaku, mimo że wynik mógłby wskazywać coś innego, GWARDIA zapewniła sobie zwycięstwo dopiero w samej końcówce.

Trener Zawalniak żałuje pierwszego, dość głupio przegranego meczu. W najbliższy weekend on i jego podopieczni mogli być w komfortowej sytuacji. Mimo wszystko szczycieński szkoleniowiec chwali cały zespół za walkę i stworzenie dobrej atmosfery na boisku.

Stan 1:1 po meczach w stolicy oznacza, że w Szczytnie będziemy z pewnością świadkami dwóch pojedynków (rywalizacja odbywa się do trzech wygranych). Mecze te, ze względu na sobotni występ Marcina Dańca w hali widowiskowo-sportowej, rozegrane zostaną w obiekcie WSPol. Spotkanie sobotnie rozpocznie się o 18.00, niedzielne - o 13.00.

Pozostałe wyniki:

JADAR II Radom - KPS Wołomin 3:0 i 3:1, stan rywalizacji 2:0

o miejsca 1.-4.

SPS Zduńska Wola - NET Ostrołęka 3:0 i 3:1 (2:0), WTS Warka - WILGA Garwolin 3:1 i 3:1 (2:0).