Policjanci ruchu drogowego szczycieńskiej komendy zatrzymali do kontroli drogowej w Wielbarku kierującego renault 43-letniego mieszkańca województwa mazowieckiego.

Próbował przekupić policjantów Jak się okazało, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W związku z tym został poinformowany, że za popełnione wykroczenie otrzyma mandat w wysokości 100 zł oraz 2 punkty karne. 43-latek na prośbę policjanta wydał dokumenty uprawniające go do kierowania, jednak nie okazał dokumentów od przyczepki.

- Na pytanie funkcjonariusza, dlaczego tego nie zrobił, mężczyzna oświadczył: „wie pan, trzeba sobie jakoś w życiu radzić, może zapomnijmy o całej sprawie”, po czym na oczach policjanta włożył do dowodu rejestracyjnego 50-złotowy banknot – relacjonuje sierż. Izabela Głowacka z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie. Następnie mężczyzna miał się uśmiechnąć, mrugnąć okiem i stwierdzić: „no to po sprawie”. 43-latkowi nie udało się jednak uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie. Został zatrzymany i przewieziony do szczycieńskiej komendy. Teraz dodatkowo odpowie jeszcze za próbę przekupienia policjanta. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.