Drużyna Belfra Szczytno zajęła drugie miejsce w Turnieju Siatkówki Kobiet z okazji Dnia Kobiet o Puchar Burmistrza Lidzbarka Warmińskiego. W wywalczeniu tak wysokiej lokaty w stawce dziesięciu drużyn nie przeszkodziła nawet kontuzja jednej z zawodniczek i konieczność gry w większości spotkań w piątkę.

Szczytnianki w swojej grupie rywalizowały z dwiema drużynami z Lidzbarka Warmińskiego oraz ekipami z Bartoszyc i Olsztyna. Poniosły porażkę jedynie z zespołem ze stolicy województwa. Belfer pojechał na turniej tylko w 6-osobowym składzie, a na domiar złego w drugim grupowym meczu jedna z zawodniczek doznała kontuzji. Konieczna okazała się gra w piątkę, która nie przeszkodziła szczytniankom zająć drugiego miejsca w grupie. W półfinale Belfer nieoczekiwanie wygrał 2:1 z silnym Fortunate Orneta, ale w finale ponownie zmierzył się z olsztyniankami, z którymi po raz kolejny nie poradził, przegrywając 0:2.

Tytuł MVP turnieju wywalczyła Urszula Kruk z Belfra. W drużynie ze Szczytna zagrały ponadto: Iwona Chełchowska, Beata Boczar, Marta Bednarczyk, Katarzyna Małż i Anita Popsuj.

(gp)