Koszykarze ZEFIRA, choć nie byli w Elblągu chłopcami do bicia, po raz kolejny nie sprostali silnemu rywalowi. TRUSO wygrało 8 punktami.

ZEFIR tradycyjnie już dzielnie spisywał się do końca drugiej kwarty. Na przerwę drużyny schodziły z wynikiem 29:29. Prowadzić mogli szczytnianie, ale A. Orzołek nie wykorzystał w ostatnich sekundach rzutów osobistych. W trzeciej kwarcie elblążanie zagrali agresywnie w obronie, co wymusiło na zawodnikach ZEFIRA niecelne rzuty. Podopieczni Dariusza Orzołka nie grzeszyli skutecznością także w ostatnich 10 minutach (zawiódł szczególnie M. Zyra) i ostatecznie ulegli rywalom 50:58.

Punkty dla ZEFIRA zdobyli: T. Rzepecki (21), T. Przestrzelski (13), Ł. Krajza (4), M. Zyra (4), K. Iwańczyk (3), W. Ojdana (3) M. Dudek (2).

Kolejny mecz koszykarze ZEFIRA rozegrają z POLONIĄ Pasłęk. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 29 stycznia - początek godz. 11.00.