Po raz pierwszy w historii klubu zawodnik Pol.KS-u Szczytno awansował do finału A młodzieżowych mistrzostw kraju. Patryk Poniatowski w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym pobił rekord życiowy i zajął szóste miejsce.

Zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, przeprowadzane oddzielnie dla poszczególnych roczników. Szczytnianie pod koniec stycznia rywalizowali aż w czterech miejscach. 13-latkowie zmagali się w Ostrowcu Świętokrzyskim, 14-latkowie - w Puławach, 15-latkowie - w Raciborzu, natomiast 16-latkowie - w Płocku. Najlepiej z podopiecznych Sławomira Szczerbala spisał się Patryk Poniatowski, który w Płocku zajął 6. miejsce. Dystans 50 m pokonał stylem grzbietowym w czasie 28,26 s. Był to pierwszy w historii występ zawodnika sekcji pływackiej Pol.KS-u w finale A. W wyścigu na 100 m st. grzb. Patryk zajął 10 miejsce (1.02,62 min), poprawiając przy okazji swój rekord. "Życiówkę" pobił również na 50 m st. dow. - zmagania zakończył tu na 14. pozycji (25,25).

Nieźle spisali się także pozostali szczytnianie. Maciej Kaliszewski w wyścigu na 100 m st. zm. był 8., w innych startach zajął ponadto dwukrotnie 12. miejsce. Agata Ordon była 14. na 100 m st. zm., jej rówieśniczka Marta Sadowska występ na dystansie 200 m st. zm. zakończyła na 16. pozycji. Najmłodszy z grupy Łukasz Rosiński był 16. na 50 m st. dow., 18. na 100 m st. dow. i 19. na 100 m st. zm. Podopieczni Sławomira Szczerbala wywalczyli łącznie awans do sześciu finałów B.

W młodzieżowych mistrzostwach kraju wystąpili również Łukasz Zawrotny, Wojciech Kosiński, Krystian Dąbrowski i Michał Kosiński.

* * *

Rodzice dzieci trenujących w sekcji pływackiej założyli Stowarzyszenie Płetwal, wspierające młodych zawodników. Jego prezesem został Jarosław Ordon.