Uczniowie klasy III „E“ Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie mogą się pochwalić licznymi sukcesami osiąganymi na konkursach na szczeblu ogólnopolskim. Najwięcej powodów do dumy ma Zuzanna Kwacz, która została laureatką konkursu z języka polskiego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”.

Wspaniała IIII E
Klasa III „E” z wychowawczynią Barbarą Pietrzak

Wychowawczyni kl. III „E” ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie Barbara Pietrzak nie może się nachwalić swoich uczniów. Ma zresztą powody, bo w tym roku kilkoro z nich osiągnęło znaczące sukcesy na konkursach z różnych przedmiotów nie tylko na szczeblu powiatowym czy wojewódzkim, ale i krajowym. Jedną z nich jest Zuzanna Kwacz. Dziewczynka została laureatką ogólnopolskiego konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”. Aby dotrzeć do najwyższego etapu, musiała przejść przez szczebel powiatowy i wojewódzki. Nagrodę odebrała w Pałacu Staszica w Warszawie. – Przygotowywałam się trzy tygodnie. Pomagały mi pani Basia i ma ma – zdradza dziewczynka. Jej ulubione szkolne przedmioty to język polski i niemiecki. Zuzia poza nauką znajduje czas na swoje hobby, którym jest pływanie. – Trenuję dwa razy w tygodniu – mówi. Zuzia zajęła też I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym, a jej klasowy kolega Tomasz Pankiewicz otrzymał w nim wyróżnienie.

Zuzanna Kwacz, laureatka konkursu „Z poprawną polszczyzną na co dzień”

Uczniowie klasy III „E” odnoszą także sukcesy na niwie matematycznej. W konkursie ogólnopolskim „Alfik” dobry wynik i najlepszy w szkole uzyskała Julia Zapadka, która interesuje się czytaniem, malowaniem i sportem. Wraz z Magdaleną Dymerską i Aleksandrem Spychałem znalazła się też w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu zintegrowanego „Olimpusek”. Poza tym Magdalena Dymerska zdobyła jeszcze wyróżnienie w konkursie „Matematyczne preteksty”. Podobnie jak jej klasowa koleżanka Zuzia, trenuje pływanie. – Niedawno na zawodach w Ożarowie pobiłam wszystkie swoje rekordy życiowe – cieszy się Madzia, której ulubione przedmioty to język polski i matematyka.

(kee)