Reprezentacja Szkoły Podstawowej w Rudce zwyciężyła w I Gminnym Trójboju Lekkoatletycznym dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej.

Wygrała Rudka
Młodzi zawodnicy ścigali się m.in. w biegu na 60 metrów

Zawody zostały przeprowadzone na boisku lekkoatletycznym przy ZS w Lipowcu. Wystartowało w nich 24 małych zawodników reprezentujących cztery szkoły z terenu gminy Szczytno. W każdej konkurencji wiekowej startowało po dwoje uczniów (dziewczynka i chłopiec ) z klas I –III. Lekkoatleci rywalizowali ze sobą w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową i skoku w dal. Pomimo chłodnej podczas zawodów aury zmagania były udane, dostarczyły wielu niezapomnianych chwil i obudziły w dzieciach ducha sportowej rywalizacji.

Klasyfikacja końcowa:

1. SP Rudka (142 p.)., 2. SP Olszyny (128 p.), 3.SP Lipowiec (126 p.). 4. SP Szymany (112 p).

Skład zwycięskiej drużyny: Hanna Smulska, Antoni Deptuła, Nikola Maria Szydlik, Dominik Olkowski, Maja Studzińska, Antoni Mróz. Opiekunowie: Justyna Szydlik, Jolanta Studniak, Mirosława Szczepańczyk i Sandra Myślak. Zawody zorganizowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego z Zespołu Szkół w Lipowcu. Koordynatorem turnieju była Jolanta Kaszubowska.

(orz)