Połamane schody i zniszczone elementy siedzeń – tak wyglądał autobus szkolny przewożący dzieci z gminy Wielbark. Policjanci wyeliminowali pojazd z ruchu, zatrzymując jego dowód rejestracyjny.

Zdemolowany autobus woził uczniówW poniedziałek 8 maja rano szczycieńscy policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Ich celem jest poprawa bezpieczeństwa przewozu dzieci do szkół, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie. W trakcie jednej z kontroli na terenie gminy Wielbark stróże prawa ujawnili szereg rażących nieprawidłowości, między innymi połamane schody oraz uszkodzone elementy siedzeń. Funkcjonariusze ukarali kierującego mandatem karnym oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Wydali również zakaz kontynuowania jazdy.

Policjanci przypominają, że jeśli rodzice lub opiekunowie chcą sprawdzić stan techniczny autobusu przewożącego dzieci, powinni skontaktować się ze szczycieńską jednostką z kilkudniowym wyprzedzeniem.

To nie pierwsza wpadka dotycząca przewoźnika na terenie gminy Wielbark. Kilka tygodni temu w Łatanej Wielkiej kierowca szkolnego autobusu znajdował się pod wpływem alkoholu.