Piłkarze ZRYWU Jedwabno, awansując do klasy A, sprawili lokalnemu środowisku sportowemu znakomity prezent. W tym roku mija 70 lat od założenia klubu, który pierwotnie występował pod nazwą LZS Jedwabno.

Zryw ma już 70 lat
ZRYW Jedwabno wraca do klasy A. Perspektywy ma dobre, bo oprócz seniorów w klubie są jeszcze drużyny juniorów młodszych i trampkarzy

Po zwycięstwie 4:0 u siebie nad drużyną z Purdy piłkarze ZRYWU Jedwabno zapewnili sobie awans do klasy A. Zaraz po meczu na stadionie odbył się festyn, na którym świętowano nie tylko to wydarzenie, ale także przypadającą w tym roku 70. rocznicę powołania do życia klubu piłkarskiego.

Czy klub może liczyć teraz na dodatkowe wsparcie ze strony władz gminy? Wójt Sławomir Ambroziak zapewnia, że tak, ale nie chce zdradzić szczegółów. - Będziemy też musieli zainwestować w nasz stadion. Do 2019 roku musi spełniać określone wymogi. Trzeba będzie np. zamontować minimum 100 plastikowych krzesełek – mówi wójt. Najbardziej cieszy go fakt, że klub przyciąga sporo młodzieży, która chce w nim zdobywać umiejętności piłkarskie.

ZACZĘŁO SIĘ OD LZS-u

W 1947 r. z inicjatywy Konstantego Dudzińskiego, komendanta Ochotniczej Straży Pożarnej w Jedwabnie i przy zainteresowaniu grupy sympatyków piłki nożnej założono klub sportowy pod nazwą LZS Jedwabno.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.