Ligowe rozgrywki piłkarskie

Błekitni deklasują lideraIV liga - 20. kolejka

Warmiak Łukta- Omulew Wielbark 2:1 (2:0)

1:0 – (4.), 2:0 – (44.), 2:1 - Konrad Majewski (89.)
Omulew: Przybysz, C. Nowakowski, Rudzki, Staszewski (50. S. Nowakowski), Mikulak, Buła (80. A. Cieślik), Majewski, M. Miłek, K. Miłek (50. Remiszewski), Szczygielski (70. Musioł),  Kwiecień.

- Można było mieć lepszy wynik – ubolewa trener Mariusz Korczakowski. - Druga połowa to nasze najlepsze 45 minut na wiosnę.
Niestety, w pierwszej odsłonie wielbarczanie spisywali się słabiej i tradycyjnie popełniali błędy w obronie. Oba gole dla Warmiaka padły po rzutach rożnych. Omulew miała wymarzoną okazję w 33. min, gdy sędzia podyktował jedenastkę za zagranie ręką. Rudzki strzelił jednak zbyt lekko i bramkarz odbił piłkę. Po zmianie stron golkipera miejscowych wyręczył w jednej z sytuacji... Remiszewski. Szczygielski uderzył celnie  głową, lecz na linii bramkowej znalazł się jego kolega z zespołu. Omulew zdobyła gola na krótko przed końcem, gdy z rzutu wolnego w okienko przymierzył Majewski.
- Nie poddajemy się. Wierzę, że jeśli będziemy grali tak jak w drugiej połowie, to się utrzymamy – podsumowuje trener Korczakowski.

20. kolejka
Warmia Olsztyn – Mrągowia Mrągowo 1:3, DKS Dobre Miasto – Granica Kętrzyn 0:2, Motor Lubawa – Start Kozłowo 1:0, Pisa Barczewo – Polonia Pasłęk 2:1, GKS Wikielec – Błękitni Orneta 1:1, Mamry Giżycko - Victoria Bartoszyce 2:4, Stomil II Olsztyn – Zatoka Braniewo 0:4.

V liga - 20. kolejka

Śniardwy Orzysz - Błękitni Pasym 1:4 (0:3)

0:1 – Bartosz Nosowicz (8.), 0:2 – Patryk Malanowski (24.), 0:3, 0:4 – Radosław Górecki (42., 55.), 1:4 – (90.)
Błękitni: Brzozowski, Włodkowski, Cikacz, Jagiełło, Kruczyk, B. Nosowicz (85. Bany), M. Nosowicz, Rogalski (64. Kędzierski), Górecki (70. Krajza),  Malanowski.

O tym, że Śniardwy mogą mieć na wiosnę problemy, pokazał mecz sprzed tygodnia, w którym lidera ograła Łyna Sępopol. Słabości pewnego, zdawałoby się, kandydata do awansu obnażyli w sobotę pasymianie. - Wynik może i jest sensacyjny, ale zasłużony. Dobrze graliśmy – komentuje zadowolony trener Błękitnych Daniel Włodkowski. Już w 8. min po indywidualnej akcji  i strzale z 20 m prowadzenie pasymianom dał B. Nosowicz. Przy każdym z kolejnych trafień swój udział miał Górecki. W 24. min wyłożył piłkę Malanowskiemu, a sam pokonał bramkarza Śniardw dwukrotnie. Kibice, zaskoczeni takim obrotem sprawy, zaczęli opuszczać trybuny. Tylko nieliczni z nich doczekali honorowej bramki, zdobytej w doliczonym czasie po błędzie Brzozowskiego. Pasymianie  ostatni kwadrans grali w dziesięciu. Krajza, wprowadzony za Góreckiego, pobiegał po boisku tylko parę minut. W polu karnym zbyt ostro potraktował golkipera gospodarzy i arbiter pokazał mu czerwoną kartkę.

20. kolejka
Wilczek Wilkowo – Mazur Pisz 2:0, Tęcza Biskupiec- Pojezierze Prostki 4:1, Mazur Ełk – Danpol Knopin 1:0, Vęgoria Węgorzewo - Orlęta Reszel 0:0, Polonia Lidzbark Warmiński – Kłobuk Mikołajki 2:2, Granica Bezledy – MKS Jeziorany 3:0, Czarni Olecko -  Łyna Sępopol 1:2.

Klasa A - 12. kolejka

SKS Novum Szczytno – Zryw Jedwabno 3:0 wo.
- zespół z Jedwabna wycofał się z rozgrywek

Błękitni Stary Olsztyn – Jarys Różnowo 3:3, Gietrzwałd Unieszewo – Tempo Wipsowo Ramsowo 4:0, Pisa II Barczewo – Leśnik Nowe Ramuki 2:0, GLKS Jonkowo – Burza Słupy 2:0. Pazuzował GKS Dźwierzuty.

Klasa B - 12. kolejka

GKS Szczytno – Wałpusza 07 Jesionowiec 4:3 (2:2)

Bramki: dla GKS-u – Brajan Kisiel (15., 79.), Mateusz Borowski (45.), Dawid Polak (67.): dla Wałpuszy 07 – Krystian Sęk (20., 33.), Krystian Lisiewicz (65.)
GKS: Wiśniewski, Jędrzejczyk, Rapacki (15. Lemański), Kozicki (72. Gąsior), Lech (60. Wiergowski), Sobotka (46. Polak), D. Nowakowski, Majewski, Borowski, B. Kisiel, B. Nowakowski.
Wałpusza 07: Wilkop, Janowski, Pliszka, Lis, Cymerys (50. Rafałowicz), Sęk, Rydzewski, R. Kisiel (72. Bieniek), Gut (68. Kardaś), Sitarski, Lisiewicz.

W pierwszej rundzie było... 4:3 dla Wałpuszy. Na wiosnę emocji również nie brakowało, nie tylko ze względu na liczbę bramek. Goście mieli żal do arbitra za niepodyktowanie dwóch rzutów karnych po ewidentnych, ich zdaniem, przewinieniach. Inna sprawa, że najlepszego dnia nie miał bramkarz Wałpuszy, który zawinił przy trzech golach.

GKS II Stawiguda – Korona Klewki 3:1, KS Łęgajny – Dajtki Olsztyn 1:2, Świątki Skolity – Olimpia II Olsztynek 0:1, Jonkovia Jonkowo – KP Purda 4:2, GLKS II Jonkowo – Orzeł Czerwonka 1:2.