ZGUBIŁA GO DOMOWA AWANTURA

W minionym tygodniu policjanci zespołu patrolowo – interwencyjnego szczycieńskiej komendy zostali skierowani do jednego z mieszkań na terenie gminy Szczytno.

O pomoc poprosiła ich 70-letnia kobieta, która poskarżyła się, że jej nietrzeźwy brat wszczął awanturę. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali pijanego 67-latka. Mężczyzna, zaskoczony widokiem policjantów, zaczął się dziwnie zachowywać i nie reagował na wydawane przez nich polecenia. Okazało się, że był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Szczytnie do odbycia kary pozbawienia wolności za znęcanie się nad rodziną. 67-latek został przewieziony do szczycieńskiej komendy. Zgodnie z decyzją sądu, trafił do aresztu śledczego, gdzie spędzi najbliższe 10 miesięcy. 

KOLIZJA W OCHÓDNIE

W niedzielę 4 czerwca w Ochódnie miała miejsce kolizja BMW i peugeota. Oba samochody były na mazowieckich numerach rejestracyjnych. BMW podróżowały dwie osoby, a peugeotem – jedna.  Niegroźnych obrażeń doznali obaj kierowcy – 56-latek i 30-latek. Pierwszej pomocy udzielili im strażacy. Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego mężczyźni pozostali na miejscu. Straty wynikające z uszkodzenia obu pojazdów sięgnęły ogółem 50 tys. złotych.

MINIKARAMBOL W ROZOGACH

W piątek 2 czerwca w Rozogach doszło do kolizji trzech pojazdów: osobowego BMW, dostawczego iveco i traktora. Pierwszym podróżowały dwie osoby, tyle samo jechało drugim autem, a ciągnikiem – tylko kierowca. Żadnemu z uczestników kolizji nic się nie stało. Na czas usuwania skutków zdarzenia droga była zablokowana. Straty spowodowane kolizją oszacowano na ponad 30 tys. złotych.

PRÓBA SAMOBÓJCZA

We wtorek 30 maja szczycieńscy strażacy otrzymali zgłoszenie o dymie wydobywającym się z I piętra pustostanu na ul. Dąbrowskiego. Kiedy dotarli na miejsce stwierdzili, że pali się łóżko. Wewnątrz pomieszczenia nikogo nie było. Pożar został ugaszony.

Oprac. (ew)