W najbliższą sobotę wszyscy, którzy kochają zespół The Beatles oraz muzykę lat 60. powinni wybrać się do Wielbarka. Odbędzie się tu zlot miłośników wielkiej czwórki z Liverpoolu. Swój udział zapowiedział m.in. prezes jedynego oficjalnego fan clubu zespołu działającego w Lublinie.

Majówka z Beatlesami
Fani The Beatles spotkają się w Wielbarku już w najbliższą sobotę

O tym, że legenda zespołu The Beatles pomimo upływu lat nadal trwa, będzie się można przekonać już w najbliższy weekend w Wielbarku. W sobotę 29 kwietnia o godz. 11.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się powiatowy konkurs piosenki pn. „Legendy wiecznie żywe”. Uczestnicy – dzieci i dorośli, będą wykonywać utwory zespołu The Beatles. - Serdecznie zachęcamy do kibicowania wykonawcom podczas konkursu - zachęca Milena Zapadka, dyrektor GOK-u w Wielbarku.

Z kolei na godz. 18.00 zaplanowano otwarcie Zlotu Miłośników The Beatles. Gośćmi honorowymi będą Siergiej Radczenko – ambasador The Beatles Story Museum, Krzysztof Stanisław Werner, prezes jedynego w Polsce Oficjalnego Fan Clubu the Beatles „Reaktywacja” z siedzibą w Lublinie oraz Marek Szpejankowski, autor książki „Beatlemania – opętanie, czy obłęd”.

Organizatorzy zachęcają do udziału w konkursie, a także w spotkaniu promocyjnym fan clubu. - Zapewniamy wiele atrakcji i zabawy oraz ciekawy program, między innymi wystawę materiałów na temat The Beatles – zapowiada dyrektor. Odbędzie się również koncert w wykonaniu Joanny Gawryszewskiej i Jana Lisiewskiego oraz pokaz filmu „The Rutles: All You Need Is Cash”.

Skąd pomysł na majówkę z Beatlesami? - Na pomysł zorganizowania zlotu wpadła nasza instruktorka pani Ania Musiał, której córka należy do lubelskiego fan clubu tego zespołu – odpowiada Milena Zapadka. Dzięki jej kontaktom udało się ściągnąć do Wielbarka osoby związane z kultywowaniem pamięci o znanym zespole. Dyrektor zapowiada też, że GOK planuje co roku organizować powiatowe konkury poświęcone legendom muzyki.

(m)