Miniony weekend był niezwykle udany dla Konrada Bukowieckiego. Szczytnianin pobił w Białymstoku i Olsztynie nieoficjalne rekordy kraju młodzików w rzucie dyskiem i pchnięciu kulą.

Miotał i pchał na rekord

W kategorii młodzików nie notuje się oficjalnych rekordów Polski, co nie znaczy, że tabele nie uwzględniają najlepszych osiągnięć. Od minionego weekendu na pierwszym miejscu w przypadku rzutu dyskiem i pchnięcia kulą widnieje nazwisko Konrada. W Białymstoku szczytnian podczas Otwartych Mistrzostw Województwa Podlaskiego uzyskał w dysku 54,12 m, poprawiając swoje najlepsze osiągnięcie o 6 m, a nieoficjalny rekord kraju o 9 cm. W niedzielnym mityngu w Olsztynie Konrad poprawił własny najlepszy wynik w kraju – ale tym razem w kuli. Pchnął 15,45 m. Zawodnik Gwardii wygrał tu także w kuli z rezultatem 53,00.

Trenerowi Ireneuszowi Bukowieckiemu powody do zadowolenia dali także inni zawodnicy. W Białymstoku Łukasz Łukszo rzucił dyskiem 35,65 (rek. życ.) i zajął 5. miejsce. Katarzyna Burakiewicz pierwszy raz biegnąc w imprezie na 100 m ppł, zajęła na Podlasiu 2. miejsce (17,00). Dominika Staszewska, startująca poza konkursem, uzyskała na 100 m wynik 14,00 (rek. życ.). Dzień później 12-latka pobiegła w Olsztynie o 0,01 s szybciej i zajęła w serii 2. miejsce. Listę osób, które wydłużają zestaw zawodników w nowymi rekordami życiowymi, uzupełniają: Katarzyna Burakiewicz (4,82 w dal, 1. m. w Olsztynie) i Kacper Smirnow (32,30 w dysku, 3. m.). Łukasz Łukszo, już bez życiówki, był w dysku w Olsztynie drugi (35,35).