Aż sześć złotych medali wywalczyli bokserzy Gwardii Szczytno podczas Mistrzostw Województwa, które w miniony weekend odbyły się w Elblągu.

Mocne uderzenie Gwardii

Szczytnianie stanowili najliczniejszą grupą spośród 6 klubów startujących w mistrzostwach. Przeciwnikami naszych bokserów byli pięściarze z Elbląga, Braniewa, Olsztyna i Kętrzyna. Zabrakło pięściarzy z Ełku, którzy przenieśli się do związku podlaskiego. Na 10 zawodników, których zabrał ze sobą trener Zenon Jagiełło, aż 6 stanęło na najwyższym stopniu podium. Byli to: Emil Jagiełło (60 kg, juniorzy), Piotr Moszczyński (46 kg, kadeci), Maciej Jóźwik (48 kg, kadeci), Adrian Antosiak (75 kg, kadeci), Adrian Przecioska (50 kg, młodzicy) i Piotr Dzikowski (56 kg, młodzicy). Wymienione osoby zyskały prawo startu w zawodach wyższego szczebla (Mistrzostwa Polski Juniorów, Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży). Na ringu w Elblągu nieźle zaprezentowali się także Hubert Lipka (64 kg, juniorzy) i Adam Prokop (54 kg, młodzicy). Obaj zajęli drugie miejsce.

W elbląskiej hali „Atleticon” boksowali ponadto seniorzy: Monika Opak (52 kg) i Mateusz Staszkiewicz (81 kg), przygotowujący się do Mistrzostw Polski.

- Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników – trener Jagiełło nie ma chyba możliwości, by inaczej podsumować start gwardzistów.