Młodzi zawodnicy Katany Novum i Gwardii Szczytno wywalczyli w sumie 15 medali podczas 19. Ostródzkiego Turnieju Dzieci w Judo.

Piętnaście medali w Ostródzie

Na podium stanęło 9 zawodników Katany Novum i 6 Gwardii. Na pierwszym miejscu w swojej kategorii (dzieci starszych bądź dzieci młodszych) zakończyli zmagania: Piotr Szewczak (KN, 50 kg), Gaspar Święciński (KN, 35 kg), Igor Żebrowski (KN, 24 kg), Maja Rykowska (G, +40 kg), Bartosz Kukliński (G, 36 kg). Drugą lokatę zajęli: Tymoteusz Stachula (KN, 32 kg), Antoni Skowroński (KN, 50 kg), Bartosz Witkowski (KN, 24 kg) , Igor Szewczak (KN, 22 kg), Zofia Rykowska (G, 36 kg), Wiktor Dadajewski (G, 50 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli: Olaf Ostaszewski (KN, 53 kg), Damian Srebrzyński (KN, 40 kg), Kinga Siemieniuk (G, +45 kg) i Jakub Koźlicki (G, 30 kg). Trener Gwardii Tadeusz Dymerski chwali szczególnie Maję Rykowską, którą wygrała z zawodniczką o 15 kg cięższą, i Bartosza Kuklińskiego, wygrywającego już czwarty tegoroczny turniej. - Najbardziej cieszę się z wyniku dwóch Igorów. Mają dopiero po 5 lat, a rozumieją, po co znajdują się na sali z matą – to z kolei komentarz szkoleniowca Katany Novum Jacka Szewczaka.

W turnieju wystartowało 130 młodych judoków z 9 klubów.