Szóstą Szczycieńską Piętnastkę o wdzięcznej nazwie Run Jarem Skrajem Runem wygrał student WSPol-u Denis Guzowski.

Na starcie stanęło ponad 50 uczestników, z odległych nieraz miejscowości jak Tuchola czy Sejny. Trasa prowadziła spod świetlicy w Leśnym Dworze za most na Strudze. Tam zawodnicy wykonywali nawrót i biegli asfaltem w stronę linii startu. Dystans 15 km najszybciej pokonał Denis Guzowski (58:49), studiujący w WSPol-u mieszkaniec Cetynia.

W czołowej „10” zameldowali się następujący zawodnicy z naszego powiatu:

3. Paweł Trzciński (Rozogi), 5. Bartosz Kojro (Szczytno), 7. Artur Ładewski (Kamionek), 8. Damian Kędzierski (Orżyny), 10. Dawid Bielski (Szczytno).

- Nie liczy się ilość zawodników, tylko jakość – powiedział po biegu główny jego sprawca Krzysztof Wilczek, prezes AKB. - Pobiegli u nas medaliści mistrzostw Polski i Europy. Organizatorami biegu byli AKB i szczycieński SKOK Stefczyka.