Po wielu latach oczekiwań, za kilka dni w Rozogach rozpocznie się budowa ronda. Oprócz tego w przyszłym roku ruszy przebudowa 6-kilometrowego odcinka drogi Rozogi-Dąbrowy. Wydawałoby się, że te informacje mogą tylko cieszyć gminnych radnych, tymczasem powstał między nimi spór o to, kto bardziej się do tego przysłużył.

Pokłócili się o zasługi
Radny Doroszko (z prawej) za wszczęcie procedury dotyczącej budowy drogi Rozogi-Dąbrowy dziękował wójtowi Kudrzyckiemu. Radny Mieczysław Dzierlatka (w środku) odpowiadał, że to zasługa jego i sołtysa Lisa (z lewej)

Budowa ronda w Rozogach, jak już zapowiadaliśmy, ruszy 8 maja. Niedawno dowiedzieliśmy się też, że w ciągu dwóch najbliższych lat zostanie przebudowana droga Rozogi-Dąbrowy. Inwestycje te wywołują wśród miejscowych radnych sporo emocji, które zamiast ich jednoczyć - dzielą. Można się było o tym przekonać podczas piątkowej sesji Rady Gminy.

Dyskusję dotyczącą tego kto się najbardziej przysłużył do przebudowy drogi Dąbrowy-Rozogi wywołał radny Roman Doroszko, dziękując wójtowi Kudrzyckiemu za wszczęcie procedury dotyczącej tej inwestycji.

To spotkało się z ripostą radnego Mieczysława Dzierlatki, który wykluczył jakiekolwiek zasługi wójta.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.