I runda play off.

II LIGA GRUPA III

I runda play off

o miejsca 8-9

ŚLEPSK Augustów - GWARDIA Szczytno 3:2 (-21, 10, 18, -23, 11) i 3:0 (16, 11, 12)

stan rywalizacji: 2-0 (do 3 zwycięstw)

GWARDIA: Sokołowski, Zawalniak, Główczyński, Cichecki (sob.), Boczar (niedz.), Gugała, Tański, Dymerski (libero) oraz Olender (niedz.)

W najgorszym od lat sezonie szczytnianom nie idzie również w fazie play off. Gwardziści wrócili znad najbardziej znanej polskiej rzeki (w Raczkach nad Rospudą rozgrywają swoje mecze augustowianie) na tarczy. Podopieczni Rafała Zawalniaka zdołali wreszcie ugrać w pojedynkach ze ŚLEPSKIEM dwa sety, ale marna to pociecha, skoro w obu meczach lepszy okazał się beniaminek z Augustowa. W sobotę zaczęło się nieźle, bo po pierwszej partii szczytnianie zmieniali stronę, prowadząc. Niestety, w secie drugim dostali baty. Lepszy w ich wykonaniu był set czwarty, lecz tie break należał do gospodarzy.

Emocji zabrakło zupełnie w niedzielę. Widzowie zebrani w hali w Raczkach oglądali trzy krótkie sety, w których wyraźnie dominowali zawodnicy z Augustowa. Usprawiedliwieniem dla gwardzistów może być fakt, że w niedzielę na skrzydle musiał od początku zagrać rozgrywający Boczar. Zastąpił on kontuzjowanego Cicheckiego.

Kolejne spotkanie obu zespołów zaplanowane jest na 10 marca w Szczytnie.

o miejsca 1-6

PZU AZS II Olsztyn - LEGIA Warszawa 2:3 (-16, -24, 21, 23, -13) i 3:1 (19, -17, 22, 20), 1-1 (do 3 zwycięstw), KKS Kozienice - PEKPOL Ostrołęka 3:1 (18, 13, -18, 22) i 3:1 (-22, 23, 23, 21), 2-0 (do 3 zwycięstw).

Na zwycięzców rywalizacji czekają ENERGA TREFL Gdańsk i WILGA Garwolin.

Z meczów w fazie play off zwolniony jest SMS III Spała.