Jak zaczęli, tak i skończyli. Koszykarze Zefira po raz trzeci w pierwszej rundzie musieli uznać wyższość rywala i na półmetku mają komplet porażek.

Runda porażek

Początek meczu nie zapowiadał wysokiej przegranej. W pierwszej kwarcie Iwańczyk czterokrotnie przymierzył „za trzy”, szczytnianie ponadto dobrze rozgrywali atak pozycyjny i dzięki temu prowadzili 28:18. Koszykarze olsztyńskiej Trójeczki dość szybko poprawili swoją grę w defensywie i na przerwę schodzili z 8-punktową przewagą. W kolejnych kwartach gospodarze nie znaleźli recepty na dobrze funkcjonującą obronę olsztynian, ostatecznie przegrywając różnicą 40 punktów.

Zefir Szczytno – Trójeczka Olsztyn 62:102

Punkty dla Zefira zdobyli: K. Iwańczyk – 26, A. Szymański – 10, P. Siurnicki – 6, D. Bednarczyk – 6, M. Kosakowski – 4, M. Przychodko – 4, M. Zieliński – 2, M. Moćko- 2, M. Koczywąs – 1, M. Ałaj – 1.