Marta Jagiełło, zawodniczka szczycieńskiej Gwardii, wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski juniorów w boksie.

Srebrna Marta

Zawody odbyły się 1-4 maja w Grudziądzu. W turnieju wzięły udział 84 zawodniczki reprezentujące 40 klubów. Marta Jagiełło była jedyną przedstawicielką Warmii i Mazur. Nasza zawodniczka startująca w kat. 48 kg już od kilku sezonów reprezentuje wysoki poziom. Dobrą formę potwierdziła także w Grudziądzu. W ćwierćfinałowej walce z reprezentantką szczecińskiego klubu Wiktorią Błaszczak, była zdecydowaną faworytką. Przebieg potyczki jednoznacznie to potwierdzał. Rywalka naszej zawodniczki była dwukrotnie liczona, mimo to udało jej się dotrwać do końca walki. Sędziowie jednogłośnie ogłosili zwycięstwo reprezentantki Gwardii. W walce półfinałowej, która odbyła się dzień później, Marta Jagiełło wyraźnie pokonała Magdalenę Dębowską z OSiR Suwałki, awansując tym samym do niedzielnego finału. Tam, po wyrównanej walce, przegrała z reprezentantką Skatina Wiśniówka, Sarą Domagałą. - Mimo porażki w finale, jestem dumny z Marty, która reprezentowała techniczny i dojrzały boks. To już drugi srebrny medal Mistrzostw Polski wywalczony przez nasz klub w tym roku – mówi trener Zenon Jagiełło.