O czym pisaliśmy 20, 15 i 10 lat temu.

20 lat temu

Termin otwarcia cywilnego portu lotniczego w Szymanach został przesunięty z maja na przełom czerwca i lipca br. - Muszą być dopięte sprawy organizacyjne, które pociągną za sobą skutek ekonomiczny – informuje kierownik Urzędu Rejonowego Kacper Zimny. Sceptycznie do pomysłu zorganizowania lotniska cywilnego w Szymanach podchodzi szef sztabu Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej Kraju gen. bryg. pilot Henryk Pietrzak. - Z ekonomicznego punktu widzenia nie rokuję zbyt wielu szans. Wszystkim się wydawało, że jak za pociągnięciem czarodziejskiej różdżki zrobimy lotnisko.  A tu trzeba zorganizować punkt celny, punkt straży granicznej. To wszystko bardzo drogo kosztuje – mówi „Kurkowi” generał.

15 lat temu

Na horyzoncie miejskich inwestycji pojawiła się dość poważna szansa na budowę amfiteatru w Szczytnie. Dwie firmy z Wielkopolski i Gdańska zainteresowane realizacją zadania chcą, by miasto umożliwiło im jednoczesne wzniesienie w pobliżu hotelu na 150 miejsc. Amfiteatr ma być zlokalizowany przy ul. Pasymskiej, gdzie obecnie jest boisko. Jego główny punkt ma stanowić scena ustawiona tuż przy brzegu jeziora, otoczona półkoliście usytuowaną widownią na 6 tys. miejsc.

10 lat temu

Pocztowcy w całym kraju protestowali przeciwko sposobowi wprowadzania zmian organizacyjnych w Poczcie Polskiej. Pracownicy poczty w Szczytnie, skupieni w dwóch związkach zawodowych, przerwali (oprócz pań pracujących w okienkach) na godzinę pracę, by w ten sposób wyrazić swoje zaniepokojenie. - Jesteśmy za prywatyzacją, ale nie dziką - mówią związkowcy. Czego najbardziej obawiają się pracownicy poczty w Szczytnie, w której dziś pracuje ok. 70 osób? - Po prywatyzacji, jeśli nie stracimy pracy, to na pewno zostaną z nami podpisane nowe umowy - mówią „Kurkowi”. - Zamiast dotychczasowych 900-1200 zł brutto dadzą nam najniższą krajową i do tego jeszcze będziemy musieli pracować po 12 godzin.
oprac. (o)