Radni z opozycyjnego klubu Razem dla Mieszkańców nie mają już dostępu do wykorzystywanego do swojej działalności pokoju nr 101 w ratuszu, bo zajęła go skarbnik Wioletta Wierzbowska. Przewodnicząca klubu Beata Boczar, powołując się na Statut Miasta, żąda od burmistrza Stefana Ochmana wyjaśnień i domaga się wskazania nowej przestrzeni. Włodarz odpowiada, że nie ma takiego obowiązku, bo dokument, o którym mówi radna jest już nieaktualny.
Wielkie grillowanie z Radiem Zet, warsztaty starych rzemiosł, czy koncert Eweliny Lisowskiej - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Szczytno dla mieszkańców i turystów. – W majowy weekend warto być w Szczytnie, bo będzie się działo naprawdę dużo – zapowiada burmistrz Stefan Ochman.
Wielki Tydzień to niezwykły okres w kalendarzu liturgicznym, pełen głębokich przeżyć, refleksji i duchowych zadań. To czas, który zaprasza nas do zatrzymania się w codziennym biegu i zastanowienia nad istotą życia i naszej relacji z Panem Bogiem. O tym, jak się do niego przygotować, mówią nam ksiądz Jacek Bacewicz z parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej w Szymanach oraz ksiądz Adrian Lazar, proboszcz parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Szczytnie.
Samorząd Jedwabna, jako jeden z nielicznych w powiecie, zorganizował gminne obchody upamiętniające 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej oraz 15. rocznicę Katastrofy Smoleńskiej.
W środę 9 kwietnia rano w Jedwabnie na jednej z posesji drzewo przewróciło się na dach budynku mieszkalnego.
To wielka strata dla społeczności gminy Dźwierzuty. Nie żyje Bogumiła Siedlecka, długoletnia kierowniczka zespołu śpiewaczego „Wrzosy”, osoba zaangażowana społecznie i interesującą się historią swojej małej ojczyzny.
Rozpoczął się drugi etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego reprezentant zajmie w nim I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a III miejsce – 2 tys. złotych. W tym tygodniu zaczynamy prezentację naszych finalistów. Na początek gmina Dźwierzuty, którą w finałowej piętnastce reprezentują Anna Bronarczyk z Sąpłat i Piotr Nadstawny z Targowa.
W Niedzielę Palmową w Szymanach odbył się konkurs palm wielkanocnych, zorganizowany przez proboszcza parafii p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej, księdza Jacka Bacewicza. Wydarzenie nie tylko podkreśliło piękno tradycji wielkanocnych, ale także zintegrowało lokalną społeczność, dając mieszkańcom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności oraz kreatywności.
W minionym tygodniu w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbył się wyjątkowy koncert poświęcony muzyce Krzysztofa Klenczona. Organizatorem festiwalu, upamiętniającego 44. rocznicę śmierci artysty, była społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Szczytnie.
Organizowane na terenie sąsiedniej gminy Biskupiec wyścigi quadów dają się we znaki także mieszkańcom gminy Dźwierzuty. Zdeterminowani, w trosce o bezpieczeństwo, proszą włodarzy o zamontowanie na ich drogach progów zwalniających.
W gminie Wielbark nie słabną emocje związane z planami budowy na jej terenie turbin wiatrowych. W kilku sołectwach odbyły się spotkania informacyjne na ten temat, trwa też zbiórka podpisów pod wnioskiem do będącego w trakcie opracowania Planu Ogólnego Gminy, w którym sprzeciwiają się wyznaczeniu gruntów pod te inwestycje.
W piątek 11 kwietnia na trasie Wielbark – Piwnice Wielkie, wprost pod nadjeżdżającą ciężarową scanię przewożącą mięso wbiegła sarna.
Według ustaleń archeologów droga Jezusa na Golgotę wynosiła od 500 do 700 m.
Biblioteka w Lipowcu jest kolejną, po Kamionku, Olszynach i Szymanach, która zyskała nowe życie. Odświeżone, piękne wnętrza i nowe meble tworzą przytulną, nowoczesną przestrzeń idealną dla czytelników w każdym wieku.
Dyskusyjny Klub Książki działający przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Dźwierzutach w styczniu przyszłego roku będzie obchodził 10-lecie swojego działania. W ciągu tych lat członkinie klubu przeczytały 100 książek.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Świętajnie odbyły się rodzinne warsztaty wielkanocne.
W środę 9 kwietnia po południu w Korpelach doszło do pożaru poszycia leśnego na powierzchni około 13 arów.
W domowej biblioteczce posiadam unikatową i bardzo ważną dla mojej rodziny książkę noszącą tytuł „Szczytno. Z dziejów miasta i powiatu". Tę wydaną w 1962 r. pozycję podarowała mi na moje urodziny ciocia Józefa Wołczkiewicz – siostra mojego ojca. Stanowiący historyczną już pamiątkę wolumin do dziś służy mi jako kompendium wiedzy o regionie.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.