W miniony weekend w Białymstoku rozegrano dwa biegi uliczne, w których udział wzięło ponad 4 tysiące zawodników, w tym reprezentanci 30 narodowości. O jak najlepsze miejsce na mecie rywalizowali też przedstawiciele powiatu szczycieńskiego.

Biegi uliczne w Białymstoku
W biegu na 21 km uczestniczyli także zawodnicy z powiatu szczycieńskiego

Najpierw w sobotę o godzinie 21 rozegrano „PKO Nocny Bieg” na 5 km, którego trasa wiodła ulicami Białegostoku. Najlepiej w gronie 1705 biegaczy, którzy ukończyli bieg spisali się Kenijczycy, którzy zajęli dwa pierwsze miejsca. Wygrał Albert Kipkorir Tonui, który przybiegł na metę w czasie 14:21. Drugi był Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo - 14:37. Trzecie miejsce zajął biegacz z Iławy Adrian Przybyła 15:26.

Miejsca zawodników z powiatu szczycieńskiego

28. Sebastian Koziatek (M30/13 miejsce) 17:42

148. Marcin Koziatek (M30/53) 20:56

169. Jakub Koziatek (M12/16) 21:19

661. Piotr Sierak (M40/108) 26:47

714. Michał Kwiatuszewski (M20/113) 27:11

W niedzielę o godz. 10.00 wystartowali zawodnicy do biegu głównego na dystansie 21 km. Tu, podobnie jak w sobotę, pierwszy na mecie był Kenijczyk Albert Kipkorir Tonui z czasem 01:03:14.