Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Jerutach w naczepę ciężarówki kierowanej przez 63-letniego mężczyznę, uderzyła lokomotywa remontowa. Na szczęście nikt nie ucierpiał. To już drugie groźne zdarzenie drogowe w tym miejscu w ciągu niespełna dwóch tygodni.

Dodaj komentarz

Okazały prezent na mikołajki otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Jerutach. W czwartek 6 grudnia uroczyście otwarto wybudowane tuż przy szkole boisko wielofunkcyjne. To drugi po orliku w Kolonii podobny taki obiekt w gminie Świętajno.

Dodaj komentarz

Zamiast co dwa, co trzy tygodnie, w okresie późnojesiennym i zimowym odbierane będą odpady zmieszane z terenu gminy Świętajno.

Dodaj komentarz

Czy Krzysztof Kolczyński, były asystent wójt Kołakowskiej, powróci do pracy w samorządzie Świętajna? Wiadomo, że praca w organach gminnych go nęci. W niedawnych wyborach bez powodzenia startował na wójta w Sorkwitach.

Dodaj komentarz

Mieszkająca w Jerutach tuż przy przejeździe kolejowym rodzina Kozickich od lat boi się o swoje bezpieczeństwo. W tym miejscu często dochodzi do groźnych wypadków. W minionym tygodniu rozpędzony mercedes uderzył w dom, w którym akurat przebywały dzieci. Nikomu na szczęście nic się nie stało, ale po tym wydarzeniu rodzina wciąż nie może dojść do siebie. Prośby do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o zamontowanie w tym miejscu barierki pozostają bez echa.

Dodaj komentarz

Ponad 30 strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł w niedzielę na terenie zakładu przetwórstwa drzewnego w Świętajnie. Ogień pojawił się w suszarni, ale istniało duże zagrożenie, że przeniesie się na sąsiednie obiekty. Dzięki akcji straży pożarnej, ale też pracownikom udało się uratować znaczną część mienia.

Dodaj komentarz

Pechowo zakończyły się dla Anny Olbryś z Jeromin zakupy w Myszyńcu. Kobiecie skradziono portfel z kartą bankomatową. Kiedy zdenerwowana udała się do miejscowego banku, jego pracownica odesłała ją do Świętajna, nie podając nawet numeru na infolinię. Zanim mieszkance udało się zablokować kartę, przestępca zdołał aż osiem razy pobrać pieniądze z jej konta.

Dodaj komentarz

W gminie Świętajno doszło do największej wymiany składu samorządowej rady. W nowo wybranej znalazło się tylko dwóch „starych” radnych. Reszta to debiutanci, wśród nich wybrany na przewodniczącego rady Arkadiusz Deptuła i jego zastępca – Andrzej Bruździak. Dziś przybliżamy ich sylwetki.

Dodaj komentarz

Pracami Rady Gminy Świętajno w nowej kadencji kierować będzie Arkadiusz Deptuła. Jego zastępcą został Andrzej Bruździak. Obaj, podobnie jak zdecydowana większość radnych, debiutują na samorządowej scenie.

Dodaj komentarz

Rozmowa z radnym Sławomirem Grzegorczykiem, przewodniczącym Rady Gminy minionej kadencji.

Dodaj komentarz

Rozmowa z Jerzym Fabisiakiem, kandydatem na wójta gminy Świętajno

Dodaj komentarz

Wynik wyborów w gminie Świętajno trudny był do przewidzenia. Tymczasem okazało się, że dwaj byli włodarze nie mieli szans w pojedynku z ich następczynią.

Dodaj komentarz

Janusz Pabich uważa, że jego następczyni na stanowisku wójta szuka na niego haków. Temu m. in. celowi ma służyć zatrudnienie przez Urząd Gminy dodatkowego prawnika.

Dodaj komentarz

Gmina Świętajno wstrzyma się z pomocą finansową mieszkańcom w wymianie starych pieców na nowe. - Lepiej jak zajmie się tym nowa rada i wójt – przekonuje radny Jerzy Fabisiak.

Dodaj komentarz

Turysta z Łodzi znalazł w miejscowości Racibór w gminie Świętajno rannego łabędzia. Przez kilka godzin szukał ratunku dla cierpiącego zwierzęcia, ale bez skutku. Na jego apel o pomoc odpowiedział dopiero lekarz weterynarii ze Szczytna, Jarosław Tołoczko. Kiedy jednak dotarł na miejsce, ptaka już tam nie było.

Dodaj komentarz

Tuż przed wyborami radni z Rozóg (o tym w innym miejscu) i Świętajna uchwalili, że uzdolnieni uczniowie z ich gmin będą od przyszłego roku otrzymywali stypendia. - To kiełbasa wyborcza – przyznaje radna Wiesława Błajda.

Dodaj komentarz

W Karczmie Mazurskiej w Spychowie odbyła się uroczystość z okazji jubileuszy 50-, 55-, 60- i 65-lecia pożycia małżeńskiego. Wzięło w niej udział czternaście par. Najdłuższym stażem spośród nich mogą się poszczycić państwo Zofia i Henryk Wysoczarscy z Jerut, którzy na ślubnym kobiercu stanęli w 1953 r.

Dodaj komentarz

W gronie samorządowców gminy Świętajno to nie wójt zarabia najwięcej. Alicję Kołakowską pod tym względem wyprzedza nie tylko jej zastępca Piotr Szopiński, ale też czterech radnych: Sławomir Grzegorczyk, Jerzy Fabisiak, Wiesław Zygmunt i Sebastian Cudnoch. Ten ostatni, w tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, osiągnął w ubiegłym roku najwyższy dochód.

Dodaj komentarz

Jerzy Fabisiak chce wrócić na zajmowane przed laty stanowisko. Dla tego celu gotowy jest zrezygnować z prowadzenia gospodarstwa rolnego, przynoszącego mu duże dochody. - Trudna sytuacja gminy wymaga naprawy, a ja potrafię to zrobić – tłumaczy.

Dodaj komentarz

- Chcemy znów być dumni z naszej gminy. Nie będziemy zatrudniać asystentów, marnotrawić pieniędzy naszych podatników i zadłużać samorządu, któremu obecny stan grozi bankructwem – takie deklaracje złożył podczas konwencji wyborczej Janusz Pabich, kandydat na wójta gminy Świętajno.

Dodaj komentarz