Niezwykłe wrażenie wywarła na mnie lektura książki „Czytelniczka znakomita" autorstwa Alana Bennetta.
W domowej biblioteczce posiadam unikatową i bardzo ważną dla mojej rodziny książkę noszącą tytuł „Szczytno. Z dziejów miasta i powiatu". Tę wydaną w 1962 r. pozycję podarowała mi na moje urodziny ciocia Józefa Wołczkiewicz – siostra mojego ojca. Stanowiący historyczną już pamiątkę wolumin do dziś służy mi jako kompendium wiedzy o regionie.
Zupełnie przypadkiem odkryłam twórczość Katarzyny Wolwowicz. Stało się to za sprawą okładki, na której dumnie pysznił się pierścionek.
Dwa lata temu otrzymałam w prezencie książkę autorstwa Joanny Kuciel-Frydryszak noszącą tytuł „Chłopki. Opowieść o naszych babkach".
Działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie Dyskusyjny Klub Książki świętuje siedemnaste urodziny. Powstał w marcu 2008 r. i niezawodnie funkcjonując dostarcza wielu emocji. Klubowicze „godzinami spędzają czas z książkami" i poznają twórczość plejady różnorodnych autorów. Fenomen istnienia dyskusyjnej grupy jest prosty: wszyscy tę samą książkę czytają i o lekturze na comiesięcznym spotkaniach rozmawiają. Niby prosta zasada, ale „pracę domową" trzeba solidnie odrobić.
Właśnie dowiedziałam się, że Sejm ustanowił rok 2025 Rokiem Stefana Żeromskiego z okazji setnej rocznicy śmierci pisarza.
Po utworach przepełnionych romantycznymi uniesieniami dla równowagi sięgnęłam po powieści niosące sekrety, mrok i ... występek. Taką mam naturę, że lubię czytać o miłości, ale nie stronię od książek pełnych morderczych intryg.
Pełne romantycznych uniesień powieści Wioletty Piaseckiej pisane w leśniczówce Baranówka pociągnęły sznureczek mojego liryzmu.
Zafascynowała mnie twórczość Wioletty Piaseckiej. Czytam i słucham na audiobookach wszystko, co wyszło spod pióra tej pisarki. Specjalnie dla czytelników „Kurka Mazurskiego” nawiązałam kontakt mailowy z autorką. Zachęcając do czytania pełnych wzruszeń powieści Wioletty Piaseckiej, poniżej zamieszczam treść odpowiedzi pisarki na mojego maila.
Zafascynowała mnie twórczość Wioletty Piaseckiej. Czytam i słucham na audiobookach wszystko, co wyszło spod pióra tej pisarki. Specjalnie dla czytelników „Kurka Mazurskiego" nawiązałam kontakt mailowy z autorką. Zachęcając do czytania pełnych wzruszeń powieści Wioletty Piaseckiej, poniżej zamieszczam treść mojej korespondencji.
Intryguje mnie twórczość Kristin Hannah, autorki wielu bestsellerowych, obsypanych nagrodami powieści.
Czytanie książek śmiało mogę porównać do wspinania w górach. Niektóre powieści są lekkie, miłe i przyjemne jak spacer na Morskie Oko.
Henryk Sienkiewicz w powieści „Krzyżacy" rozsławił Szczytno. Postanowiłam powrócić do twórczości tego wybitnego pisarza i w Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczytne zaopatrzyłam w pokaźny stosik lektur. Jednocześnie wśród znajomych przeprowadziłam test, zadając pytanie o treści: Czy Henryk Sienkiewicz był w Szczytnie?
Literacką znajomość z utalentowaną poetką, autorką utworów dla dzieci, nowelistką zawarłam w 1960 r. z racji zamieszkania przy ulicy Marii Konopnickiej w Szczytnie.
Należę do pokolenia, które wypłatę za pracę odbierało w pracowniczym okienku kasowym.
Od kilku lat śledzę twórczość Nicholasa Sparksa – autora bestsellerowych romansów.
Biorąc udział w Pierwszych Targach Seniora zorganizowanych w MDK-u poddałam się zabawie i wzięłam udział w konkursie zorganizowanym przez MBP w Szczytnie.
Marek Szpejankowski jest autorem ciekawie napisanej i bogato ilustrowanej książki o wymownym tytule: „Krzysztof Klenczon - polski John Lennon”.
W listopadzie 2008 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie gościł reportażysta Wojciech Tochman, którego twórczość i działalność znałam i podziwiałam.
Książka, którą tym razem będę promować, jest mi szczególnie bliska.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.