Rozmowa z Romualdem Kaczmarczykiem, przewodniczącym Rady Gminy Rozogi

Dodaj komentarz

19-letni Damian Krajza, radny gminy Rozogi, znalazł się w gronie samorządowców z całej Polski, których prezydent Andrzej Duda zaprosił do siebie z okazji święta samorządu.

Dodaj komentarz

Na początku tygodnia doszło do napadu na market w Dąbrowach. Sprawca wybił blisko dwadzieścia szyb, ale ostatecznie nie zdołał wejść do środka sklepu, w którym przebywali już pracownicy.

Dodaj komentarz

Grzegorz Kaczmarczyk, nowy wójt gminy Rozogi, otrzyma pobory w maksymalnie dopuszczalnej przez przepisy wysokości. Tak zadecydowali radni przy trzech głosach wstrzymujących.

Dodaj komentarz

Nowy wójt Grzegorz Kaczmarczyk zapowiada główne kierunki swojego działania. Przyznaje jednocześnie, że najtrudniejsze zadanie czeka go w … domu.

Dodaj komentarz

Rozmowa z przewodniczącym Rady Gminy Rozogi Maciejem Sypiańskim

Dodaj komentarz

Rozmowa z radną Rady Powiatu w Szczytnie Agatą Wiśniewską

Dodaj komentarz

Trwa I etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym roku pula nagród opiewa na 9 tys. złotych. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a III miejsce – 2 tys. złotych. Dziś zachęcamy do głosowania na sołtysów z gminy Rozogi. Długim stażem w tym gronie może się pochwalić Zofia Kosiorek z Orzeszek, która na czele swojego sołectwa stoi już 26 lat.

Dodaj komentarz

Rozmowa z wójtem-elektem gminy Rozogi Grzegorzem Kaczmarczykiem

Dodaj komentarz

Zgłoszone do tegorocznego konkursu palmy to prawdziwe arcydzieła. - Wykonane zostały przeważnie z tych samych materiałów, ale każda inna, zachwycająca, piękna i wyjątkowa - podkreślała jedna z jurorek.

Dodaj komentarz

Na ponad pół miliona złotych gmina Rozogi szacuje straty jakie poniosła po przejeździe kolumny ciężkiego sprzętu wojskowego. Mimo zgłaszanych przez wójta ostrzeżeń nie zmieniono tasy przejazdu. Efektem tego było zakopanie się czterech czołgów i konieczność wzywania na pomoc specjalistycznego sprzętu.

Dodaj komentarz

Wójt gminy Rozogi Zbigniew Kudrzycki zasiądzie w składzie Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu. Zajmować się w niej będzie sprawami dotyczącymi m.in. reform, ustroju i organizacji samorządu terytorialnego. - To pozwoli nam kształtować decyzje wpływające na naszą codzienność – cieszy się spotkanym go wyróżnieniem wójt Kudrzycki.

Dodaj komentarz

Położone w centrum Rozóg rondo powinno mieć patrona – postulują mieszkańcy. Wójt nie mówi nie, ale każe czekać.

Dodaj komentarz

O zwycięstwie w konkursie zadecyduje pomysłowość i technika wykonania prac, a także walory artystyczne i estetyczne.

Dodaj komentarz

W Rozogach przy drodze krajowej nr 53 ponownie pojawiła się tymczasowa sygnalizacja świetlna, co oznacza, że znów na kilkusetmetrowym odcinku ruch odbywa się wahadłowo.

Dodaj komentarz

Gminy Rozogi i Myszyniec wspólnie będą zabiegać o budowę ścieżki rowerowej wzdłuż drogi krajowej nr 53 łączącej ich stolice. W ubiegłym tygodniu włodarze obu samorządów podpisali w tej sprawie list intencyjny i wystosowali apel do GDDKiA o ujęcie w najbliższych planach tej inwestycji.

Dodaj komentarz

Ponad 500 tys. zł w tegorocznym budżecie gminy Rozogi zostanie przekazanych na realizacje zadań w ramach funduszu sołeckiego. - Nie są to może duże środki, ale o tym na co je przeznaczyć decydują mieszkańcy. Oni najlepiej wiedzą co w danym momencie jest dla nich najważniejsze i najistotniejsze – mówi wójt Zbigniew Kudrzycki.

Dodaj komentarz

Cztery samorządy będą zabiegać o to, aby przy drodze prowadzącej z Rozóg do Faryn, a następnie Karwicy powstała ścieżka rowerowa. List intencyjny w tej sprawie, z inicjatywy wójta Zbigniewa Kudrzyckiego, podpisali włodarze powiatów szczycieńskiego i piskiego oraz gmin Ruciane Nida i Rozogi.

Dodaj komentarz

Wszystko wskazuje na to, że sprawa namiotu imprezowego zakupionego ze środków funduszu sołeckiego dla sołectwa Dąbrowy I znajdzie swój szczęśliwy finał.

Dodaj komentarz

Położenie na szlaku komunikacyjnym Warszawa (Kurpie) – Mazury, walory przyrodniczo – krajobrazowe, sąsiedztwo Lasów Puszczy Piskiej z wyjątkowym mikroklimatem, z licznymi producentami mleka i gospodarstwami agroturystycznymi oraz firmami produkującymi wyroby z drewna powodują rozwój Gminy Rozogi.

Dodaj komentarz