Przez dwa najbliższe tygodnie 3-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej na trasie Wielbark-Nidzica zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu. W tym czasie odbywać się będą ćwiczenia wojskowe pod kryptonimem ROUTE 604. Mają tu startować i lądować najbardziej imponujące statki powietrzne wojskowej floty, w tym samoloty myśliwskie F-16.

Dodaj komentarz

Borowik w sakiewce z pokrzywą autorstwa Martyny Zyśk okazał się najsmaczniejszą potrawą wykonaną w ramach konkursu kulinarnego organizowanego podczas wielbarskiego Grzybowania. Zwyciężczyni rywalizacji pokonała swoją mamę, Renatę Tabakę, której jury przyznało wyróżnienie za barszcz z kurek na kwasie z kiszonej kapusty.

Dodaj komentarz

Dowozem dzieci do szkół i przedszkola w gminie Wielbark, a także do szkół specjalnych w Szczytnie w nadchodzącym roku szkolnym zajmie się trzech przewoźników wyłonionych w drodze przetargu. Koszt zadania po raz pierwszy przekroczy milion złotych.

Dodaj komentarz

Pierwszym politykiem z powiatu szczycieńskiego, który oficjalnie ogłosił swój start w nadchodzących wyborach jest Andrzej Kimbar, radny gminy Wielbark i jednocześnie przewodniczący okręgu olsztyńskiego partii Szymona Hołowni Polska 2050. Jego ugrupowanie pójdzie do wyborów razem z PSL w ramach Trzeciej Drogi.

Dodaj komentarz

Żołnierze nie stacjonujący na stałe na terenie planowanej jednostki wojskowej w Wielbarku i ich rodziny, zamieszkają w blokach, które zostaną wybudowane przy ul. Napoleońskiej. W czwartek burmistrz Zapadka podpisał umowę wstępną na zbycie działki.

Dodaj komentarz

Można je spotkać na festynach i największych gminnych imprezach, takich jak Grzybowanie czy niedawne obchody 300-lecia nadania Wielbarkowi praw miejskich. Pieką ciasta i przygotowują domowe jadło, by ze sprzedaży uzyskać środki na pomoc najbardziej potrzebującym. Angażują się w szereg akcji charytatywnych, spiesząc ze wsparciem osobom chorym czy poszkodowanym w różnych losowych sytuacjach. Mowa oczywiście o członkiniach Parafialnego Zespołu Caritas przy Parafii Św. Jana Nepomucena w Wielbarku.

Dodaj komentarz

- Jednostka wojskowa, która powstanie w Wielbarku to Pułk Przeciwpancerny w strukturach tworzonej 1. Dywizji Piechoty Legionów – poinformował podczas sobotniej konferencji prasowej wojewoda Artur Chojecki. Wojsko stacjonować będzie na terenie leśnym o powierzchni 64 ha, które w ostatnich dniach przekazał mu Skarb Państwa.

Dodaj komentarz

Doprowadzenie sieci wodociągowej do terenów kolonijnych sołectwa Przeździęk Mały – to najbliższa inwestycja, która będzie realizowana za blisko pół miliona złotych na terenie gminy Wielbark.

Dodaj komentarz

Emil Leyk, działacz ruchu mazurskiego, inżynier i przedsiębiorca, który w czasie wojny, jako oficer Wehrmachtu, współpracował z polskim i greckim ruchem oporu, doczekał się tablicy pamiątkowej w Wielbarku. Została ona odsłonięta na domu należącym niegdyś do rodziny Leyków, w pobliżu ich dawnego tartaku oraz cegielni.

Dodaj komentarz

Hucznie świętował w minioną niedzielę Wielbark 300-lecie nadania praw miejskich. Jego włodarz Grzegorz Zapadka usłyszał od zaproszonych gości dużo ciepłych słów pod adresem swoim i mieszkańców Wielbarka. W dowód uznania wyróżniono ich Medalem Senatu RP, a sam włodarz został odznaczony medalem Zasłużony dla Warmii i Mazur.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu na terenie gminy Wielbark odbyły się ćwiczenia krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego pod kryptonimem „SIEKAWICA 2023”. Uczestniczyli w nich strażacy z województw: warmińsko-mazurskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.

Dodaj komentarz

Powrót pociągów na trasę z Ostrołęki do Chorzel wzbudził wielki entuzjazm u mieszkańców sąsiadującego z naszym powiatu przasnyskiego. Jak się okazuje nie tylko tam.

Dodaj komentarz

Prowadzące do największego zakładu w gminie Wielbark ulice Czarneckiego i Kajki doczekają się remontu. W ubiegłym tygodniu poznaliśmy oferty zgłoszone do przetargu.

Dodaj komentarz

Warsztaty edukacyjne, zajęcia artystyczne, ognisko i leśne przygody - tak wyglądał pierwszy tydzień wakacji z GOK w Wielbarku.

Dodaj komentarz

Tradycyjna Noc Świętojańska - Palinocka otworzyła w Wielbarku sezon wakacyjny.

Dodaj komentarz

Blisko 150 nowoczesnych fotoradarów pojawiło się w tym roku w różnych lokalizacjach w Polsce. Jeden z nich stanął już w miejscu starego w Wielbarku. Kierowcy muszą się mieć teraz jeszcze bardziej na baczności, bo francuskie przyrządy mają być znacznie skuteczniejsze do rejestracji wykroczeń.

Dodaj komentarz

W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się już piąta edycja konkursu wokalnego „Legendy wiecznie żywe”. W tym roku uczestnicy wykonywali utwory jednej z popularniejszych piosenkarek lat 70. Anny Jantar.

Dodaj komentarz

Żaden samorząd w powiecie szczycieńskim nie mógł się do tej pory tym pochwalić. Wskaźnik dochodów własnych gminy Wielbark, świadczący o jej stabilności finansowej, przekroczył w ubiegłym roku 50%. - Spełniło się moje marzenie sprzed kilkunastu lat – cieszy się burmistrz Grzegorz Zapadka, wskazując na duży w tym udział działających tu podmiotów gospodarczych.

Dodaj komentarz

Już tylko do 3 lipca czytelnicy mogą głosować na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce – 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy jedną z ostatnich finalistek, Danutę Antoń z Piwnic Wielkich.

Dodaj komentarz

Droga gminna Wesołowo-Kucbork doczekała się przebudowy.

Dodaj komentarz