Rosnące w galopującym tempie ceny przerażają mieszkańców. Podrożało niemal wszystko, w tym podstawowe produkty żywnościowe, takie jak pieczywo czy nabiał. Skutki inflacji najbardziej odczuwają najubożsi – emeryci i renciści. - Kupuję po prostu mniej niż dotychczas – mówi nam spotkana na szczycieńskim rynku pani Halina, emerytowana rolniczka. Z kolei handlowcy i producenci żywności prognozują, że kolejne podwyżki czekają nas jeszcze przed świętami.

Dodaj komentarz

Najtaniej, w przypadku podatku od nieruchomości jest w Dźwierzutach i o dziwo w stolicy powiatu - Szczytnie, najdrożej w Jedwabnie. W tej ostatniej gminie niektóre stawki są ponad lub blisko dwukrotnie wyższe.

Dodaj komentarz

„Kompleksowa rehabilitacja” – to projekt unijny, do udziału w którym zachęca Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Celem jest kompleksowa rehabilitacja umożliwiająca podjęcie lub powrót do pracy.

Dodaj komentarz

W miniony poniedziałek na lotnisku w Szymanach zostały oddane do użytku hangary przeznaczone do przechowywania małych i średnich samolotów.

Dodaj komentarz

W Swietłogorsku, partnerskim samorządzie powiatu szczycieńskiego, odbył się festiwal sztuki, na którym można było zobaczyć prace twórców ze Szczytna, m.in. zdjęcia Huberta Jasionowskiego oraz malarstwo Olgi Kokoryn.

Dodaj komentarz

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie, podczas którego Minister Adam Andruszkiewicz, wspólnie z Wojewodą Arturem Chojeckim i parlamentarzystami z regionu, wręczył samorządowcom promesy z kwotą dofinansowania w ramach programu „Cyfrowa gmina”.

Fotograf Szczycieński 2021 - nagrodzone i wyróżnione prace

Dodaj komentarz

Materiał informacyjny Ministerstwa Zdrowia

Rząd planuje odtworzyć poligon wojskowy, który funkcjonował w okresie PRL-u na terenie powiatów nidzickiego i szczycieńskiego. W przypadku tego drugiego, obejmowałby obszar zlokalizowany w gminach Jedwabno i Wielbark. Ich włodarze, powołując się na doświadczenia z przeszłości, do pomysłu podchodzą bez entuzjazmu. Obawy mają także mieszkańcy wsi mających graniczyć z poligonem.

Dodaj komentarz

Z końcem października branża lotnicza wprowadza zmiany rozkładu lotów z letniego na zimowy. Dotyczy to również lotniska w Szymanach. Nowy rozkład obowiązywał będzie do końca marca 2022.

Dodaj komentarz

Ponad 8 mln zł otrzyma sześć gmin z powiatu szczycieńskiego w ramach rządowego wsparcia na rozwój infrastruktury wodno-kanalizacyjnej w samorządach. W tym gronie zabraknie Świętajna, które zaraz za stolicą powiatu ma największy odsetek gospodarstw do których dociera sieć wodociągowa i kanalizacyjna.

Dodaj komentarz

Fotograf Szczycieński 2021 - nagrodzone i wyróżnione prace

Dodaj komentarz

Materiał informacyjny Ministerstwa Zdrowia

Witold Olbryś, prezes Mazurskiego Stowarzyszenia Regionalnego w rozmowie z „Kurkiem” opowiada o najciekawszych starych cmentarzach na terenie powiatu szczycieńskiego oraz tłumaczy, dlaczego musimy pogodzić się z tym, że będą one znikały z naszego krajobrazu.

Dodaj komentarz

Samorząd powiatowy i jego stolica znalazły się w wojewódzkim ogonie pod względem wielkości przyznanych środków z Polskiego Ładu. Złożone przez nie wnioski opiewały na potężne kwoty, które, jak się okazuje, nie miały szans na uzyskanie dofinansowania.

Dodaj komentarz

Z udziałem samorządowców, przedsiębiorców i urzędników odbyło się spotkanie konsultacyjne Strategii Rozwoju Południowych Mazur. Cztery powiaty i tworzące je 22 gminy szukają szansy, by wyrwać się z marazmu i zagrożenia marginalizacją.

Dodaj komentarz

Cztery oferty zgłoszono do przetargu na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla rozbudowy blisko 34 kilometrów drogi krajowej nr 53 na odcinku Olsztyn - Szczytno.

Dodaj komentarz

Materiał informacyjny Ministerstwa Zdrowia

38 milionów złotych otrzymają samorządy powiatu szczycieńskiego na realizację zadań w ramach pierwszego rozdania środków z Polskiego Ładu. Najwięcej - prawie 8 mln zł - przypadnie gminie Jedwabno, najmniej – niespełna 2 mln zł – gminie Pasym.

Dodaj komentarz

W ciągu ostatniego roku odeszło wiele szanowanych, lubianych i zasłużonych dla lokalnej społeczności osób. Są wśród nich ludzie sportu, artyści, lekarze, działacze organizacji kombatanckich oraz duchowni. Tradycyjnie już, przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, przypominamy ich sylwetki.

Dodaj komentarz