Wystarczył pierwszy w tym sezonie większy atak zimy, by wiele odcinków dróg powiatowych zamieniło się w lodowiska. Okazuje się jednak, że tuż za miedzą, w powiecie ostrołęckim, z utrzymaniem swoich traktów radzą sobie znaczenie lepiej. – To jakaś paranoja – komentuje Marcin Koziatek, strażak ochotnik z Lipowca, dziwiąc się, że Zarząd Dróg Powiatowych, zamiast zainwestować w poprawę zimowego utrzymania swoich odcinków, kupuje samochód elektryczny za 200 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Obostrzenia związane z pandemią powodują, że będzie on inny niż dotychczas. Zbiórki i licytacje prowadzone są już od dłuższego czasu w internecie, ale na ulicach miast i wsi będzie też można spotkać wolontariuszy z puszkami.

Dodaj komentarz

Rozmowa z przewodniczącym Zarządu Powiatowego Platformy Obywatelskiej RP w Szczytnie Zbigniewem Kudrzyckim.

Dodaj komentarz

Wykonywanie budowli drogowych to nie tylko roboty na placu budowy, ale także produkcja tzw. zaplecza, w tym wytwarzanie mieszanek asfaltowych, cementowych, kruszyw oraz ich transport do miejsc wbudowania.

Dodaj komentarz

Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie palenia. Wiele osób nie daje rady porzucić zgubnego nałogu z dnia na dzień i po krótkim okresie tytoniowej abstynencji przekłada swoje „żelazne” postanowienie o kolejny rok. Okazuje się jednak, że dla tych, którzy za żadne skarby nie mogą skończyć z papierosami, istnieją inne rozwiązania, co więcej – potencjalnie redukujące i ograniczające ryzyko zdrowotne związane z nałogiem.

Na koniec ubiegłego roku liczba ludności powiatu szczycieńskiego wynosiła 68 241, o 379 mniej niż pod koniec 2019 r. Dramatycznie sytuacja wygląda w Szczytnie, gdzie przy 181 urodzeniach odnotowano aż 313 zgonów. Jeśli tendencja się utrzyma, za 6-7 lat stolica powiatu będzie miała poniżej 20 tys. mieszkańców.

Dodaj komentarz

Narodowy Fundusz Zdrowia prowadzi kontrolę w szczycieńskim szpitalu. Ma ona wyjaśnić, czy w placówce doszło do nieprawidłowości w związku ze szczepieniem starosty Jarosława Matłacha.

Dodaj komentarz

Gmina Jedwabno jest liderem w województwie warmińsko-mazurskim pod względem pozyskiwania środków unijnych w przeliczeniu na jednego mieszkańca wśród gmin wiejskich. Z kolei wśród miast powiatowych „czerwoną latarnią” jest Szczytno. Większość naszych sąsiadów przebija nas na głowę 2-4 krotnie, a Lidzbark Warmiński ponad … 12-krotnie.

Dodaj komentarz

Na lotnisku w Szymanach zostanie utworzona baza szkoleniowa, w której będą się kształcić piloci irlandzkiego przewoźnika Ryanair. Jej prowadzeniem zajmie się renomowany łódzki ośrodek szkolenia lotniczego Bartolini Air. Obecnie na terenie poru trwa budowa hangaru, który szkoła ma wydzierżawić na potrzeby obsługi własnych samolotów oraz serwisowania statków powietrznych innych podmiotów.

Dodaj komentarz

Masowy program szczepień jest jednym z największych wyzwań planistycznych, organizacyjnych i logistycznych od kilku dekad w zakresie zdrowia Polaków.

Pogarszająca się sytuacja gospodarcza w Polsce była przyczyną trudności w pozyskaniu materiałów niezbędnych do prowadzenia robót na drodze nr 53.

Dodaj komentarz

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) jest jedną z atrakcyjniejszych form pomocy oferowaną przez Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie skierowaną do pracodawców.

Wszystko wskazuje na to, że powtórzony przetarg na wykonanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla obwodnicy Szczytna przyniesie tym razem rozstrzygnięcie. Oprócz ceny, weryfikacji podlegać będą kwalifikacje oraz doświadczenie osób skierowanych do realizacji zamówienia.

Dodaj komentarz

Końcówka lat 80. minionego wieku była w Polsce okresem pogarszającej się sytuacji gospodarczej. Odczuwało to także drogownictwo. Przykład: w latach 1977÷1989 nakłady finansowe na drogi zamiejskie, uległy zmniejszeniu aż o ok. 50%.

Dodaj komentarz

W piątek 15 stycznia ruszają zapisy na szczepienia przeciwko COVID-19 dla wszystkich osób spoza grupy 0. Jak będą przebiegać i gdzie się zaszczepimy w powiecie szczycieńskim?

Dodaj komentarz

Ponad 30 osób wzięło udział w niedzielnej akcji sprzątania lasu zorganizowanej przez miejscowych miłośników ekologii, m. in. Bartosza Kojro. W okolicach strzelnicy stawili się oni, także z rodzinami.

Dodaj komentarz

Najnowszy pomysł żołnierzy z 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej to rekrutacja online. Uczestnicząc w spotkaniu przez Internet w szybki i łatwy sposób możemy dowiedzieć się jak wstąpić do WOT i na czym polega służba w terytorialsach. Najbliższe spotkanie obędzie się już  we  wtorek 19 stycznia.

Dodaj komentarz

Mimo protestów większości samorządów zrzeszonych w olsztyńskim ZGOK-u, od nowego roku poszły w górę o ponad 100 zł ceny za dostarczane śmieci zmieszane i segregowane.

Dodaj komentarz

Połączenie drogowe Olsztyn – Szczytno do dziś jest do „kitu” … i pozostaje w połowie XX wieku – tak Leszek Mierzejewski określił drogę krajową nr 53 (KM nr 45 z 5.11.2020 r.). Jest to opinia wyrazista i zgodna z odczuciami mieszkańców naszego powiatu.

Dodaj komentarz

Z końcem roku Zarząd Dróg Powiatowych w Szczytnie wzbogacił swój park sprzętowy.

Dodaj komentarz