Ponad 20 osób uznano w ubiegłym tygodniu za ozdrowieńców. Wolniej, ale wciąż przybywa niestety zakażeń. W ostatnich dniach korownawirusa stwierdzono u dwóch dziewczynek przebywających w kwarantannie oraz u dwojga mieszkańców Szczytna – 45-letniego mężczyzny i czterdziestokilkuletniej kobiety.

Dodaj komentarz

Nadmiar wypitego alkoholu, chęć „odegrania” się na współmałżonku, zemsta na sąsiadach czy zwykłe roztargnienie – to najczęstsze przyczyny, dla których mieszkańcy bez powodu wzywają policję. Takie nieodpowiedzialne zachowania niestety nie należą do wyjątków, co potwierdzają wakacyjne statystyki szczycieńskiej komendy. Żartownisie nie zdają sobie sprawy z tego, że angażując siły i środki mundurowych do bezpodstawnych interwencji, szkodzą tym, którym w danym momencie pomoc jest rzeczywiście potrzebna …

Dodaj komentarz

Dwie gminy z powiatu szczycieńskiego - Rozogi i Szczytno otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego na rozbudowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej.

Dodaj komentarz

Dobiega końca głosowanie w Plebiscycie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Termin mija już za pięć dni. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Zarząd Powiatu znów pracuje w pięcioosobowym składzie. Dołączyli do niego Jolanta Drężek i Jarosław Kostiuk. Zajęli miejsca zmarłego Czesława Wierzuka oraz Aleksandra Godlewskiego, który złożył rezygnację po tym, jak objął funkcję prezesa spółki komunalnej w gminie Szczytno. Na pocieszenie został wybrany nowym wiceprzewodniczącym rady.

Dodaj komentarz

Tegoroczna edycja Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego dobiega końca. Na kupony z głosami czytelników „Kurka” czekany jeszcze tylko nieco ponad tydzień.

Dodaj komentarz

Szczycieńscy strażacy mieli pracowity początek tygodnia. W poniedziałek rozwieźli do szkół na terenie powiatu środki ochrony, w tym płyn do dezynfekcji oraz maseczki.

Dodaj komentarz

Andrzej Hain, tym razem w parze z Jakubem Boczarem, wygrał kolejny turniej siatkówki plażowej o Puchar Starosty Powiatu Szczycieńskiego.

Dodaj komentarz

W połowie minionego tygodnia mieszkańców Szczytna i okolic obiegła wiadomość o tym, że jeden z miejscowych duchownych jest zakażony koronawirusem. Pełniący posługę w Domu Pomocy Społecznej ksiądz, po powrocie z urlopu, tak jak wszyscy inni pracownicy, miał wykonany test. Jednak zanim to nastąpiło, odprawiał w placówce mszę. Jak mogło do tego dojść?

Dodaj komentarz

Uczniowie z gminy Świętajno wypadli najlepiej w powiecie na egzaminie ósmoklasisty. Znaczący w tym udział ma Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kolonii, gdzie z języka polskiego i matematyki wyniki były wyższe niż średnia krajowa. Najgorzej wypadły podstawówki w gminach Dźwierzuty i Rozogi. W ogonie powiatu znalazły się Szkoła Podstawowa w Rumach oraz likwidowana podstawówka w Linowie.

Dodaj komentarz

Fragment przemówienia Wojewody Artura Chojeckiego wygłoszonego podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Wojska Polskiego 14 sierpnia w Olsztynie.

Dodaj komentarz

Stało się to, czego jeszcze kilka miesięcy temu najbardziej obawiała się dyrekcja szczycieńskiego szpitala. W miniony piątek u jednego z pacjentów, starszego mieszkańca gminy Wielbark, wykryto koronawirusa. W sumie do wtorku w placówce potwierdzono osiem zakażeń wśród chorych i jedno u pielęgniarki.

Dodaj komentarz

Rozmowa z Tomaszem Liwartowskim, nowym państwowym powiatowym inspektorem sanitarnym w Szczytnie

Dodaj komentarz

Były poseł i prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie Adam Krzyśków jest zakażony koronawirusem. - Przechodzę to jak grypę, mam łamanie w kościach, lekki stan podgorączkowy, ale przebywam w domu – mówi „Kurkowi”, apelując przy okazji do wszystkich, aby stosowali się do zasad reżimu sanitarnego. Po kontakcie z eksposłem kwarantanną objętych zostało siedem osób, w tym starosta Jarosław Matłach i proboszcz parafii w Rozogach ks. Józef Midura. Ten pierwszy jest zdrowy i wrócił już do swoich obowiązków.

Dodaj komentarz

Epidemia koronawirusa nie podcięła skrzydeł członkom Stowarzyszenia Twórców i Orędowników Kultury „Anima”. Choć część pomysłów musieli dostosować do nowej rzeczywistości, to wciąż nie brak im chęci do działania, czego efektem są realizowane przez nich projekty teatralne i muzyczne. Jeszcze w tym roku odbędzie się premiera spektaklu, który zostanie zrealizowany w formie teatru telewizji.

Dodaj komentarz

8368 – tylu pasażerów skorzystało w lipcu z usług lotniska w Szymanach. To o 45,7% mniej niż w tym samym miesiącu roku poprzedniego.

Dodaj komentarz

Z 1 zł do 180 zł wzrośnie stawka odbioru jednej tony tworzyw sztucznych, a szkła i papieru – z 1 zł do 120 zł/t. Taką gigantyczną podwyżkę zafundował samorządom Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Tym razem mniejsze gminy nie zdołały jej zablokować, bo największy udziałowiec, miasto Olsztyn, zagłosował przeciw proponowanemu podczas walnego zebrania porządkowi obrad. To oznacza, że cennik z wyższymi opłatami wchodzi w życie. Włodarze z powiatu szczycieńskiego są zbulwersowani.

Dodaj komentarz

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych doszło we wtorek po godzinie 14.00 na drodze krajowej nr 53 między Szczytnem a Olsztynem na wysokości Purdy Leśnej.

Dodaj komentarz

Marianna Tańska i Krzysztof Buła są najzamożniejszymi radnymi powiatu. Spore dochody obojgu zapewniają duże gospodarstwa rolne liczące odpowiednio po blisko 300 i ponad 100 hektarów. Radny Buła ma jednak do spłaty niemal 1 mln zł kredytów i pożyczek zaciągniętych na rozwój swojej działalności. Dopiero na trzeciej pozycji pod względem osiąganych dochodów znajduje się starosta Jarosław Matłach.

Dodaj komentarz

Gmina Jedwabno wciąż jest najlepszą w powiecie szczycieńskim pod względem osiąganych dochodów w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Bardzo słabo na tle województwa i kraju wypada samorząd powiatowy, z kolei Szczytno obniżyło swoją pozycję w kraju wśród miast powiatowych aż o 19 pozycji.

Dodaj komentarz