Dziesięć wniosków złożonych przez samorządy powiatu szczycieńskiego otrzyma rządowe dofinansowanie w ramach drugiej edycji Programu Odbudowy Zabytków. Zdecydowana większość, bo aż siedem spośród nich, dotyczy kościołów.

Dodaj komentarz

Znamy już pełne składy komisji wyborczych, które pracować będą podczas tegorocznych wyborów do parlamentu oraz referendum. W poniedziałek zatwierdził je komisarz wyborczy.

Dodaj komentarz

Powiat Szczycieński uzyskał dofinansowanie w wysokości 1,8 mln zł na realizację siedmiu inwestycji drogowych. Środki te zostaną przeznaczone na budowę chodników i dróg rowerowych o łącznej długości 2,6 km.

Dodaj komentarz

Rozstrzygnięta ostatnio, VI już edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, przyniosła rekordowe wsparcie dla gmin po PGR-owskich województwa warmińsko-mazurskiego. Inicjatywa ta ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych poprzez bardzo wysokie bezzwrotne dofinansowanie projektów jednostek samorządu terytorialnego.

Szesnaście nowych lokali wyborczych przybędzie w powiecie szczycieńskim. Taką możliwość dała nowelizacja Kodeksu Wyborczego, która ułatwić ma udział w wyborach mieszkańcom małych miejscowości.

Dodaj komentarz

Dwie drużyny OSP z Rum – męska i żeńska zwyciężyły w Powiatowych Zawodach Sportowo – Pożarniczych odbywających się w Jedwabnie. Obronić tytułu nie udało się ekipie gospodarzy, która uplasowała się dopiero na szóstym miejscu.

Dodaj komentarz

Za nami Dożynki Wojewódzkie. Podczas tegorocznych padły co najmniej dwa rekordy – ciepła i frekwencji, pogoda bowiem przypominała lipcową, a olsztynecki skansen wypełniło ponad 23 tys. uczestników. Nie zmieniło się jedno – piękne wieńce, bogate stoiska i okazja do złożenia podziękowań rolnikom. Odznaką „Zasłużony dla Warmii i Mazur” uhonorowany został m.in. Zbigniew Golon.

Szpital Powiatowy w Szczytnie wkrótce otrzyma nową karetkę medyczną o wartości 600 tysięcy złotych. To forma podziękowania za przekazanie ambulansu Ukrainie w ubiegłym roku.

Dodaj komentarz

Już tylko do piątku 15 września można zgłaszać kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych.

Dodaj komentarz

Lotnisko w Szymanach uruchomiło nowy system ILS umożliwiający wykonywanie operacji lotniczych w warunkach ograniczonej widoczności. To dobra wiadomość dla pasażerów, bo do tej pory zdarzało się, że z powodu złych warunków atmosferycznych ich samoloty były kierowane do innych portów.

Dodaj komentarz

Koło Łowieckie „Żbik” Szczytno obchodzi w tych dniach 70-lecie swojego istnienia, a jego jubileusz przypada w 100-lecie Polskiego Związku Łowieckiego.  Główne uroczystości odbyły się w piątek w kościele Świętego Krzyża. W ich trakcie zasłużonym  dla rozwoju polskiego łowiectwa myśliwym wręczono odznaczenia, a czterem z nich – Honorowe Kordelasy.

Dodaj komentarz

Już w najbliższą sobotę na stadionie w Jedwabnie odbędą się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze. Do zmagań przystąpią drużyny, które wcześniej wygrały rywalizację w swoich gminach. Tytułu bronić będą druhowie z Jedwabna.

Dodaj komentarz

W minioną sobotę odbyło się XII Narodowe Czytanie. Tym razem uczestnicy ogólnopolskiej akcji prezentowali fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem.”

Dodaj komentarz

W minioną niedzielę port lotniczy w Szymanach odnotował stutysięcznego pasażera w tym roku. To cieszy władze zarządzającej nim spółki tym bardziej, że w czerwcu i lipcu liczby podróżnych przewyższyły dane sprzed pandemii.

Dodaj komentarz

Nie minister Norbert Maliszewski, a minister Janusz Cieszyński otwierać będzie listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu olsztyńskim. Kolejne dwa miejsca zajmą jednak „swoi”: wojewoda Artur Chojecki i poseł Iwona Arent. Szef struktur PiS-u w powiecie szczycieńskim Henryk Żuchowski wystartuje z 10. pozycji.

Dodaj komentarz

W gronie kandydatów wywodzących się z powiatu szczycieńskiego ubiegających się o mandat posła w najbliższych wyborach jest czworo, którzy tego wyzwania podejmują się już po raz drugi. Pozycje im przydzielone na listach wyborczych nie są, podobnie jak cztery lata temu, „biorące”. Czy mimo to nasi politycy są zdeterminowani do walki o głosy wyborców i wierzą, że tym razem uda im się zdobyć mandat posła?

Dodaj komentarz

Pożary olbrzymiej sterty słomy na terenie wytwórni podłoża w Kołodziejowym Grądzie oraz pomnikowej lipy w leśnictwie Galwica to najpoważniejsze zdarzenia związane z wtorkową nawałnicą, która przetoczyła się nad powiatem. W sumie strażacy interweniowali blisko trzydzieści razy, usuwając powalone przez żywioł drzewa i wypompowując wodę z posesji.

Dodaj komentarz

Dziewięciu pedagogom z placówek edukacyjnych w powiecie starosta Jarosław Matłach wręczył we wtorek akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Dodaj komentarz

Okres kończących się na polach żniw i odbywających się w gminach dożynek to z jednej strony święto plonów, a dla rolników radość i wdzięczność za owoce ich pracę, a z drugiej również plany i obawy, co będzie jutro i w dalszej perspektywie.

Mieszkańcy powiatu szczycieńskiego będą kandydować do sejmu w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Na listach największych ugrupowań znalazły się znane nazwiska lokalnych polityków.

Dodaj komentarz