W ramach powtórzonego przetargu na budowę drugiego etapu ścieżki rowerowej po zlikwidowanej linii kolejowej do Biskupca wpłynęły trzy oferty. Najtańszą przedstawiła firma STRABAG z Pruszkowa, ale i tak jest ona wyższa o ponad 3 mln zł niż zaplanowane na ten cel środki. Powtórki przetargu jednak już nie będzie – do inwestycji dołożą się samorządy powiatowy i gminy Dźwierzuty.

Dodaj komentarz

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda uzyskał we wszystkich samorządach powiatu szczycieńskiego największe poparcie w I turze wyborów prezydenckich.

Dodaj komentarz

Dwa sołectwa z powiatu szczycieńskiego otrzymają po 15 tys. zł na realizację programu „Małe granty sołeckie marszałka województwa”.

Dodaj komentarz

Okaleczone, chore, a nawet martwe zwierzęta znaleźli w ubiegłym tygodniu policjanci, prokuratorzy oraz członkowie organizacji prozwięrzęcych, którzy weszli na teren owianego złą sławą schroniska w Radysach koło Białej Piskiej. Jego właściciel usłyszał już prokuratorskie zarzuty i zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące ma spędzić w areszcie. Do Radys trafiały psy z dwóch gmin w powiecie szczycieńskim – z Rozóg i Świętajna. Co się teraz z nimi stanie?

Dodaj komentarz

Okres pandemii nie odstrasza wyborców przed udaniem się do lokalu wyborczego. Za takim tradycyjnym sposobem oddania głosu na jednego z jedenastu kandydatów na Prezydenta RP opowiada się zdecydowana większość osób zamierzających wziąć udział w wyborach.

Dodaj komentarz

Połączenie lotnicze z portu Olsztyn-Mazury do Dortmundu, oferowane przez węgierskie linie lotnicze Wizz Air, wróciło do rozkładu lotów. W miniony piątek, po 3-miesięcznej przerwie w lataniu, wywołanej pandemią, samolot z pierwszymi pasażerami na pokładzie wylądował na lotnisku w Szymanach.

Dodaj komentarz

W tym tygodniu publikujemy już ostatni kupon w ramach I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe.

Dodaj komentarz

Wojewoda Artur Chojecki podpisał umowy z samorządami województwa na budowę lub remont dróg gminnych i powiatowych. Inwestycje zostaną zrealizowane dzięki wsparciu z budżetu państwa w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2020.

Dodaj komentarz

Pogarsza się jakość odpadów biodegradowalnych oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dostarczanych do instalacji Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Olsztynie. Często zdarza się, że do pojemników lub worków na śmieci kuchenne wrzucane są również foliowe torebki, a zużyte urządzenia AGD są rozbierane na części. Dlatego władze spółki ostrzegają samorządy, że jeśli sytuacja się nie poprawi, to koszty zagospodarowania odpadów mogą wzrosnąć.

Dodaj komentarz

Choć od zakończenia II wojny światowej minęło już 75 lat, to ziemia wciąż kryje wiele jej pozostałości. W ostatnich dniach w powiecie szczycieńskim takie znaleziska odkrywane są nieustannie.

Dodaj komentarz

Jeszcze tylko do końca czerwca można przesyłać kupony w ramach I etapu Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego.

Dodaj komentarz

Prezesi spółek komunalnych w Pasymiu i Dźwierzutach oraz kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kamionku apelują do mieszkańców o ograniczenie podlewania ogródków. Działanie takie skutkuje bowiem spadkiem ciśnienia w sieci wodociągowej, co w połączeniu z panującą suszą może powodować przerwy w jej dostawach.

Dodaj komentarz

Niosą dużą pomoc społeczności lokalnej, co szczególnie widać w okresie pandemii. Służą wsparciem personelowi medycznemu, ośrodkom pomocy społecznej, osobom starszym i samotnym. 4. Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej zachęca do wstąpienia w swoje szeregi.

Dodaj komentarz

W ramach konkursu ogłoszonego przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego dla partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Lokalna Organizacja Turystyczna Powiatu Szczycieńskiego uzyskała blisko 40 tys. zł dotacji (100% wartości projektu) na opracowanie i wydanie publikacji promocyjnej „Wieś to styl życia - w poszukiwaniu mazurskiej kuchni”.

Dodaj komentarz

Najtańsza oferta na budowę drugiego etapu ścieżki rowerowej po zlikwidowanej linii kolejowej do Biskupca jest o 3,5 mln zł wyższa niż przewidziana na ten cel kwota. Nie oznacza to wcale, że przetarg zostanie powtórzony. Władze gminy Dźwierzuty, po której terenie ma przebiegać szlak, są zdeterminowane, by mimo wszystko zrealizować inwestycję, dokładając do niej brakujące środki.

Dodaj komentarz

Po trzech miesiącach przerwy znów będzie można polecieć z Szyman do Krakowa. Władze portu liczą, że za kilka dni zostaną wznowione również połączenia międzynarodowe. Obsługa pasażerów będzie się odbywać zgodnie z wytycznymi organizacji zajmujących się ochroną zdrowia i bezpieczeństwa w transporcie lotniczym.

Dodaj komentarz

- Proszę o to, aby oceny dla wszystkich uczniów w Polsce były plus jeden, żeby wszyscy mieli promocję do następnej klasy – z takim apelem zwrócił się do nauczycieli Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Ciekawi byliśmy, jak do tej propozycji podchodzą nauczyciele, uczniowie i samorządowcy.

Dodaj komentarz

Proponowane przez zarząd ZGOK drastyczne podwyżki stawek za odpady zmieszane nie zyskały akceptacji większości wspólników olsztyńskiej spółki, w tym wszystkich gmin powiatu szczycieńskiego. Na razie więc podwyżek nie będzie.

Dodaj komentarz

Ministerstwo infrastruktury przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie wsparcia dla portów lotniczych dotkniętych skutkami epidemii koronawirusa. Wśród 14 lotnisk, które mają otrzymać finansową pomoc, są Szymany. Na razie nie wiadomo, jaka będzie jej wysokość.

Dodaj komentarz

Spośród 167 wniosków o ukaranie, które do sądów rejonowych okręgu olsztyńskiego skierowała policja w związku z niestosowaniem się do ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, aż 57 pochodzi ze Szczytna. To więcej niż w stolicy województwa, Olsztynie. Zdecydowana większość tych spraw nie została jeszcze rozpoznana.

Dodaj komentarz