Samorządy powiatu szczycieńskiego otrzymały już od rządu pierwsze transze środków na wypłaty dodatków węglowych. Zainteresowanie nimi jest bardzo duże, a największe w gminie Szczytno, w samym Szczytnie oraz gminie Wielbark. Rozpatrujący je pracownicy ośrodków pomocy społecznej szacują jednak, że po niedawnych zmianach w ustawie mających na celu „uszczelnienie” systemu wypłat, około 1/3 może nie przejść pozytywnie weryfikacji.

Dodaj komentarz

W sobotę grupa nauczycieli wzięła udział w wycieczce zorganizowanej przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli. Inspiracją do jej zorganizowania był wydany dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Szczytnie przez Mazurskie Stowarzyszenie Regionalne przewodnik „Turystyczny szlak I wojny światowej w powiecie szczycieńskim”.

Dodaj komentarz

Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, sztandarowy projekt samorządu województwa i jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie, już działa. W pierwszy weekend po otwarciu odwiedziło go ponad 1,5 tys. gości. Oferta edukacyjna jest gotowa, a lokalni przewodnicy turystyczni szlifują oprowadzanie wycieczek. – To jednak nie koniec inwestycji w obiekty kulturalne w regionie – zapewnia marszałek Gustaw Marek Brzezin. – Warmia i Mazury są głodne kultury – dodaje, prezentując inwestycje za ponad 160 mln zł.

- Zrywamy dzisiaj, symbolicznie w dniu 83. rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę, ostatnie pęta naszej w gruncie rzeczy zależności, naszego uzależnienia od Związku Radzieckiego, a później od Federacji Rosyjskiej - powiedział 17 września br. w czasie uroczystego otwarcia Kanału Żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną Premier Mateusz Morawiecki.

Międzyzakładowa Organizacja NSZZ „Solidarność” Pracowników Pomocy Społecznej w DPS w Szczytnie wystąpiła do dyrekcji placówki z żądaniem podwyższenia wynagrodzenia każdego z zatrudnionych w placówce o 1000 zł netto miesięcznie. - Od sześciu lat nie mieliśmy konkretnej podwyżki, a przecież koszty życia przy galopującej inflacji z dnia na dzień rosną – mówi szefowa „S” w szczycieńskim DPS-ie Dorota Kępa.

Dodaj komentarz

Trzy warianty przebiegu planowanej do przebudowy trasy Olsztyn-Szczytno przygotowali autorzy Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego. Najbardziej radykalny przewiduje ominięcie trzech miejscowości w naszym powiecie: Tylkowa, Gromu i Jęcznika. Przewidziana jest też budowa ścieżki rowerowej.

Dodaj komentarz

Kilka dni temu weszły w życie przepisy o mandacie w warunkach recydywy oraz nowy, bardziej dotkliwy taryfikator punktów karnych. Dla łamiących przepisy oznacza to wyższe mandaty i większe ryzyko utraty prawa jazdy. Wprowadzone zmiany policja tłumaczy koniecznością poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach i zmuszeniem kierowców do ostrożniejszej jazdy. Szczycieńscy kierowcy mają na ten temat podzielone zdania.

Dodaj komentarz

Do komend Państwowej Straży Pożarnej w całej Polsce, w tym także do Szczytna, trafiły tabletki zawierające jodek potasu. Ma to związek z niepokojącymi informacjami docierającymi z Ukrainy, gdzie w rejonie elektrowni atomowej prowadzone są walki.

Dodaj komentarz

Linie Wizz Air, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, wznowiły loty z lotniska w Szymanach do Dortmundu.

Dodaj komentarz

Skarga Związku Nauczycielstwa Polskiego na brak działań przewodniczącego Rady Powiatu jest zasadna, a uchwała, która ją odrzuciła, została podjęta z rażącym naruszeniem prawa. Tak uznały służby prawne wojewody, przyznając rację związkowcom. - Decyzje te jednoznacznie świadczą o braku kompetencji organów Rady Powiatu – komentuje Janusz Koziński, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZNP.

Dodaj komentarz

Materiał informacyjny Ministerstwa Zdrowia

Dobra informacja dla mieszkańców gmin Pasym i Dźwierzuty dojeżdżających do Olsztyna.

Dodaj komentarz

Trzynaste ognisko afrykańskiego pomoru świń u dzików wykryto w tym roku na terenie powiatu szczycieńskiego. Zwierz, u którego stwierdzono obecność materiału genetycznego wirusa, został odstrzelony w okolicy Roman.

Dodaj komentarz

Wysokie ceny węgla i trudności z jego dostępnością powodują, że część mieszkańców szuka innych surowców, by ogrzać swoje domy podczas nadchodzącej zimy. Dla wielu alternatywą staje się drewno. Na najtańszą gałęziówkę, zwaną popularnie chrustem, boomu na razie nie ma. Zdaniem leśników potencjalnych nabywców zniechęca to, że jego pozyskanie wymaga czasu oraz sporego nakładu pracy.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Olsztynie rozpoczął się proces Nikodema C. oskarżonego o usiłowanie zabójstwa 18-letniej Oliwii ze Szczytna. Podczas pierwszej rozprawy mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów.

Dodaj komentarz

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Elżbieta Drozdowicz przeszła na emeryturę. O zwolnione przez nią stanowisko ubiegały się dwie kandydatki. Ostatecznie w wyniku naboru nową dyrektor została długoletnia pracownica tej jednostki, Marta Ziółek.

Dodaj komentarz