Dopiero na początku przyszłego roku dowiemy się jaką trasą przebiegnie obwodnica Szczytna. O tym, jakie kryteria będą brane pod uwagę i jakie czynniki zyskają preferencje, mówili na spotkaniu z mieszkańcami przedstawiciele GDDKiA i biura projektowego.

Dodaj komentarz

Dzięki nowemu systemowi sprzedaży na przejazdy w pociągach PKP Intercity, można znaleźć bilety w bardzo atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy gminy Jedwabno najlepiej segregują śmieci spośród wszystkich 37 samorządów skupionych w olsztyńskim ZGOK-u. Na podium znalazły się także Dźwierzuty i Pasym, ale w czołówce są również pozostałe gminy powiatu.

Dodaj komentarz

Głosowanie w II etapie Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego już trwa. Przypominamy, że sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty Jarosława Matłacha 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejnych finalistów. Są to panie sołtys z gminy Jedwabno – Halina Jaśniewicz i Elżbieta Pałasz.

W tym roku Państwowa Straż Pożarna obchodzi jubileusz 30-lecia powstania. Od trzech dekad strażacy zawodowi z PSP ramię w ramię z ochotnikami z OSP zmagają się z żywiołami i wyjeżdżają do wypadków, ratując ludzkie życie i mienie. W ostatnim okresie na szczególną uwagę i uznanie zasługują działania strażackie w ramach walki z pandemią koronawirusa i wsparcia uchodźców wojennych z Ukrainy.

Po dwuletniej przerwie Gminny Ośrodek Kultury w Stawigudzie zorganizował XIX Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych KURLANTKA 2022. Na liście występujących nie mogło zabraknąć dźwierzuckich „Wrzosów”, a oprócz nich powiat szczycieński reprezentowały jeszcze: zespoły KRYS i NADZIEJA ze Szczytna, a także „ECHO PASYMIA” oraz „MAZUR, KURPŚ I DZIEWCOKI” z Wielbarka.

Dodaj komentarz

Trwa już II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III miejsce – 1 tys. złotych. W tym tygodniu rozpoczynamy prezentację naszych finalistów. Są to dwie panie sołtys z gminy Dźwierzuty – Bogumiła Tabaka z Linowa i Katarzyna Szynkiewicz z Łupowa.

Później niż zazwyczaj poznamy laureatów „Jurandów”, nagród powiatu szczycieńskiego. Jak zapowiada przewodniczący Kapituły przyznającej wyróżnienia, starosta Jarosław Matłach, uroczystość będzie miała skromniejszy charakter.

Dodaj komentarz

W tym tygodniu rozpoczynamy II etap głosowania w Plebiscycie na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Nasi czytelnicy mogą wybierać spośród piętnaściorga finalistów, których listę prezentujemy w tym wydaniu „Kurka”.

Dodaj komentarz

Prace na linii kolejowej pomiędzy Chorzelami a Ostrołęką dobiegają końca. Wznowienie pasażerskich połączeń kolejowych ze Szczytna do Ostrołęki wcale nie jest pewne.

Dodaj komentarz

Siedem sołectw z powiatu szczycieńskiego otrzyma dofinansowanie z samorządu województwa na realizację projektów w ramach konkursów „Małe Granty Sołeckie” i „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla”. Dzięki pozyskanym środkom, na ich terenie pojawią m.in. altany, wiaty, pomost, czy lampy solarne.

Dodaj komentarz

Ponad dwa lata związkowcy z ZNP czekają na rozpatrzenie petycji w sprawie przekazania środków niewypłaconych nauczycielom w czasie strajku w 2019 r. Z tego powodu prezes zarządu Oddziału Powiatowego związku Janusz Koziński złożył skargę na brak działań przewodniczącego Jana Lisiewskiego, do którego była ona bezpośrednio skierowana. Radni większością głosów uznali ją za bezzasadną. Nie wszyscy jednak podzielili to stanowisko.

Dodaj komentarz

Podczas drugiej edycji akcji sadzenia drzew miododajnych wzdłuż ścieżki rowerowej „Rowerem po kolei” do ziemi trafiło 200 sadzonek.

Dodaj komentarz

Dobiega końca I etap tegorocznego Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Głosowanie potrwa jeszcze tylko do piątku. Po jego zakończeniu dowiemy się, kto znalazł się w finałowej piętnastce.

Dodaj komentarz

Minął termin składania ofert w konkursie na dyrektorów Zespołu Szkół nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3 i Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Szczytnie. Nie cieszył się on dużym zainteresowaniem. W przypadku trzech placówek zgłoszono tylko po jednej kandydaturze. Wyjątkiem jest ZS nr 1, gdzie o fotel dyrektora będą się ubiegać dwie kandydatki.

Dodaj komentarz

Trwa I etap plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowany przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i starostwo. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie w nim I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 3 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 2 tys. zł, a III – 1 tys. złotych. Głosowanie w I etapie wydłużamy do końca miesiąca.

Dodaj komentarz

Zarząd Województwa po raz kolejny rozstrzygnął konkurs „Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla” oraz przyznał „Małe Granty sołeckie” Marszałka Województwa. Z kolei wciąż można wnioskować o granty dla ogrodów działkowych.

Na początku kwietnia Zarząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego podjął uchwałę o podziale środków na realizacją zadań z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Na ten cel władze województwa przeznaczyły 320 tys. złotych. Łącznie dofinansowanie otrzymało 37 organizacji, w tym aż sześć z powiatu szczycieńskiego.

Rozmowa z rzecznikiem prasowym wojewody Warmińsko-Mazurskiego Krzysztofem Guzkiem

Zabytkowe parafie z powiatu szczycieńskiego otrzymają łącznie 77 tys. zł wsparcia ze strony Samorządu Województwa. Dzięki temu kolejne perły architektury zostaną zachowane dla pokoleń.