Epidemia koronawirusa wpłynęła na wszystkie sfery naszego życia. Zagrożenie epidemiologiczne zmienia nawet formułę pogrzebów. Organizujące je zakłady muszą przestrzegać zaleceń sanepidu związanych z pochówkiem osób zmarłych na chorobę COVID-19, ale też podejmować działania zmierzające do tego, by w ceremoniach brało udział jak najmniej żałobników.

Dodaj komentarz

Według badań opinii publicznej, 60% społeczeństwa dobrze ocenia działania rządu w związku z epidemią koronawirusa. Jakie zdanie mają na ten temat samorządowi włodarze z powiatu szczycieńskiego?

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Warszawy i okolic, bojąc się rozprzestrzeniającej się w dużych aglomeracjach epidemii koronawirusa, licznie zjechali do swoich domków letniskowych położnych na terenie gmin Jedwabno, Pasym i Rozogi.

Dodaj komentarz

Rozmowa z ks. Andrzejem Wysockim, proboszczem parafii Świętego Krzyża w Szczytnie, dziekanem dekanatu Szczytno

Dodaj komentarz

Do chwili zamknięcia tego wydania „Kurka Mazurskiego” na terenie powiatu szczycieńskiego kwarantanną objętych było dziewiętnaście osób, w tym jedenaście, które do 15 marca przekroczyły granicę RP. Czy wszyscy stosują się do nałożonych na nich rygorów? Na to pytanie nie uzyskaliśmy odpowiedzi, bo policja, która pilnuje tych osób, odsyła do sanepidu, a sanepid – do policji.

Dodaj komentarz

Zagrożenie spowodowane koronawirusem zmieniło procedury obowiązujące w wydziale transportu i komunikacji szczycieńskiego starostwa. Obecnie petenci rejestrują się na konkretną godzinę telefonicznie.

Dodaj komentarz

Pod koniec 2019 roku w Chinach pojawił się tajemniczy wirus, który wywołał epidemię zapalenia płuc w Wuhan w prowincji Hubei. Naukowcy długo nie mogli zidentyfikować patogenu. Ostatecznie rozpoznano nowy typ koronawirusa, który otrzymał oficjalną nazwę SARS-CoV-2, a choroba, którą wywołuje: COVID-19.

Dodaj komentarz

Wiadomość o tym, że w Małdańcu przebywał mężczyzna zarażony koronawirusem, wywołała niepokój w całym powiecie. Osoby mające z nim styczność objęto kwarantanną domową. Do końca tygodnia odwołane zostały także zajęcia w szkołach w Lipowcu i Rudce. Decyzję tę skrytykował Warmińsko – Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, uznając, że była ona na wyrost. - Zrobiliśmy to wraz z dyrektorami na prośbę rodziców – tłumaczy wójt gminy Szczytno Sławomir Wojciechowski.

Dodaj komentarz

- Najlepszym sposobem na zatrzymanie przenoszenia wszelkich infekcji, w tym wirusowych, jest ograniczenie kontaktów. Dlatego wszyscy pacjenci zamierzający skorzystać z usług przychodni lekarskiej powinni rejestrować się telefonicznie – mówi lekarz POZ, specjalista pediatra Danuta Osmolińska-Topolska.

Dodaj komentarz

Zmiany w letnim rozkładzie lotów PLL LOT obejmą także połączenie pomiędzy Szymanami a Krakowem.

Dodaj komentarz

Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego Janusz Koziński uważa, że starosta Jarosław Matłach nie spełnił obietnic składanych nauczycielom podczas ubiegłorocznego strajku. Chodzi o wypłatę im rekompensat za utracone wówczas wynagrodzenia. - Pan Koziński chce zachować twarz, ale niech walczy z rządem, a nie z samorządem – odpowiada starosta.

Dodaj komentarz

To już pewne. Od początku marca Zarządem Dróg Powiatowych kieruje Rafał Wilczek, który przez ostatni rok pełnił funkcję naczelnika Wydziału Dróg, Transportu i Komunikacji Starostwa Powiatowego. Był on jedynym kandydatem w konkursie na to stanowisko.

Dodaj komentarz

Rośnie szansa na powrót połączeń pasażerskich pomiędzy Szczytnem i Ostrołęką, a w przyszłości być może i Warszawą.

Dodaj komentarz

Łagodna zima jednych cieszy, innych martwi. Wiele osób zaoszczędzi na ogrzewaniu, a drogowcy nie wydadzą środków na zimowe utrzymanie dróg. W najlepsze trwają też różnego rodzaju prace budowlane, których nie zatrzymały mrozy. Powody do zmartwień mają za to leśnicy i rolnicy.

Dodaj komentarz

Miniony rok był bardzo pracowity dla policjantów szczycieńskiej komendy. Zanotowali oni ponad 15 tysięcy interwencji i skontrolowali 16,5 tys. uczestników ruchu drogowego. Wrażenie robi też kwota nałożonych przez nich mandatów, która sięgnęła, bagatela, ponad 1,7 mln złotych. Pod lupą stróżów prawa znalazł się nawet starosta Jarosław Matłach.

Dodaj komentarz

- Nasza kolej robi ludzi w konia i dyskryminuje najbiedniejszych – uważa pani Krystyna ze Szczytna. ”Zwykły” pasażer, za podróż do Olsztyna płaci 10 zł, a seniorzy przy przysługującej im uldze w wysokości 25%, zaledwie... 33 grosze mniej!

Dodaj komentarz

Zarząd Powiatu podjął uchwałę dotyczącą podziału środków dla stowarzyszeń. Z puli 110 tys. zł najwięcej, bo 40 tys. zł trafi na realizację działań z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Dodaj komentarz

Pomimo zawieszenia lotów do Bremy i Lwowa, styczeń okazał się dobrym miesiącem dla lotniska w Szymanach. Liczba obsłużonych pasażerów była o 35,4% wyższa niż w tym samym okresie minionego roku. W całym 2019 r. wzrost wyniósł 27%.

Dodaj komentarz

Przed wydziałem komunikacji szczycieńskiego starostwa każdego dnia stoją kolejki interesantów, którzy chcą zarejestrować pojazd lub odebrać dowód rejestracyjny. - Żeby załatwić formalności, ludzie muszą brać urlopy albo zwalniać się z pracy – skarży się nasz czytelnik, pan Andrzej.

Dodaj komentarz

SŁUŻBY MUNDUROWE

Zwiększaniu bezpieczeństwa mieszkańców regionu służy inwestowanie w służby mundurowe.

Dodaj komentarz