Trwa II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, III miejsce – 2 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy dwie kolejne finalistki. Są nimi Danuta Kaczmarczyk z Borków Rozowskich i Danuta Ruszczyk z Klonu.

Dodaj komentarz

Zaledwie pół godziny zajęło radnym powiatowym podjęcie uchwał w sprawie wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu. Wszyscy obecni na sesji zagłosowali „za”.

Dodaj komentarz

W piątek odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Seniorów w Szczytnie, które miało na celu wybór przewodniczącej oraz omówienie kwestii związanych z dorocznym świętem Seniora - Senioriadą 2024.

Dodaj komentarz

Trwa II etap Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego organizowanego przez redakcję „Kurka Mazurskiego” i Starostwo Powiatowe. Sołectwo, którego reprezentant zajmie I miejsce, otrzyma w nagrodę od starosty 4 tys. zł, II miejsce jest premiowane kwotą 3 tys. zł, a III – 2 tys. złotych. W tym tygodniu prezentujemy kolejne finalistki. Są nimi Anna Dębek z Ruska Wielkiego i Wanda Ewa Popczyńska z Tylkowa.

Dodaj komentarz

Insp. Radosław Drach, od pięciu lat kierujący Komendą Powiatową Policji w Szczytnie, został pełniącym obowiązki warmińsko – mazurskiego komendanta wojewódzkiego.

Dodaj komentarz

- Przy szpitalu w Szczytnie powinny być zamontowane szlabany wzorem szpitala w Ostrołęce, czy lotniska w Szymanach – apeluje kolejny już pacjent i kierowca, który został ukarany za brak parkingowego biletu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu odbyła się inauguracja nowego połączenia czarterowego z lotniska w Szymanach do albańskiej Tirany.

Dodaj komentarz

Najwyższa stopa bezrobocia w powiecie szczycieńskim jest obecnie w gminie Jedwabno, a najniższa – gminie Rozogi. Niepewna sytuacja panuje w szczycieńskim zakładzie FM Bravo, który w ubiegłym roku zwolnił blisko 80 osób i ogłosił upadłość, a teraz ma się przebranżowić. O tym m.in. dyskutowano podczas pierwszego w nowej kadencji posiedzenia Powiatowej Rady Rynku Pracy.

Dodaj komentarz

Rodziny zastępcze otaczają troską i opieką dzieci, które z różnych przyczyn zostały odebrane biologicznym rodzicom. Dają im poczucie bezpieczeństwa, miłość oraz ciepło, których nie zaznały w swoich rodzinnych domach. Okazją do podziękowania rodzicom zastępczym była II Gala Rodzicielstwa Zastępczego, która odbyła się w Jerutkach. Nie zabrakło na niej wzruszeń i łez.

Dodaj komentarz

Z dekanatem Rozogi żegna się proboszcz ks. Krzysztof Salamon, a z dekanatu Szczytno odchodzą księża: Daniel Bojarski,  Marek Sowiński i  dr Jacek Możejko.

Dodaj komentarz

Małe zainteresowanie towarzyszyło wyborom do Parlamentu Europejskiego. Wyborcy z powiatu szczycieńskiego, którzy w niedzielę udali się do urn najwięcej głosów oddali na Jacka Protasa (KO) i Macieja Wąsika (PiS). Oni też jako jedyni z naszego okręgu zdobyli mandaty do europarlamentu.

Dodaj komentarz

Trzech włodarzy z powiatu szczycieńskiego znalazło się w gronie 11 samorządowców z Warmii i Mazur wyróżnionych Odznaką Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. Dodatkowy zaszczyt spotkał starostę Jarosława Matłacha, którego jednogłośnie wybrano na szefa Konwentu Powiatów Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Dodaj komentarz

Wiemy już, kto znalazł się w finale tegorocznej edycji Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. W tym numerze publikujemy listę naszych finalistów oraz pierwszy kupon II edycji.

Dodaj komentarz

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szczytnie dołączył do innych placówek oświatowych, które mogą się pochwalić boiskiem wielofunkcyjnym.

Dodaj komentarz

Jedną z pierwszych decyzji nowo wybranej Rady Powiatu w Szczytnie była podwyżka, i to znacząca, diet. Teraz przewodniczący, wiceprzewodniczący, członkowie Zarządu oraz szefowie komisji będą otrzymywać o blisko 900 zł więcej niż w poprzedniej kadencji. Uchwała w tej sprawie została podjęta przy pięciu głosach wstrzymujących.

Dodaj komentarz

Ze stołów podczas obrad Rady Powiatu zniknęły plastikowe butelki z wodą, a zastąpiły je szklane dzbanki z „kranówką”.

Dodaj komentarz

Różnice w zarobkach włodarzy w powiecie szczycieńskim nie będą w tej kadencji zbyt duże. „Najbogatszy” starosta otrzyma co miesiąc o niespełna 3 tys. zł więcej od „najbiedniejszego” burmistrza Szczytna.

 

 

Aby zapoznać się z pełną treścią artykułu zachęcamy
do wykupienia e-prenumeraty.

{akeebasubs *}

Dodaj komentarz

Już tylko do końca maja można głosować w pierwszym etapie Plebiscytu na Supersołtysa Powiatu Szczycieńskiego. Sołectwo, którego przedstawiciel zajmie pierwsze miejsce, otrzyma w nagrodę 4 tys. złotych.

Dodaj komentarz

W porządku drugiego w nowej kadencji posiedzenia Rady Powiatu znalazły się uchwały dotyczące wyboru składów osobowych poszczególnych komisji i ich przewodniczących, a także ustalenie wynagrodzenia dla starosty.

Dodaj komentarz