Rusza budowa parkingu przy szczycieńskim cmentarzu komunalnym. Władze miasta chcą, aby wraz z zakończeniem inwestycji poprawiła się także estetyka tego miejsca. Służyć temu ma budowa nowych kiosków, w których sprzedawcy zniczy i kwiatów mogliby prowadzić swoją działalność. Główni zainteresowani pomysł chwalą, ale zastrzegają, że trzeba jeszcze popracować nad szczegółami.

Dodaj komentarz

Czy Arkadiusz Leska odejdzie ze stanowiska dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu w Szczytnie? Wiele na to wskazuje, choć formalnie rezygnacji jeszcze nie złożył. O swoich zamiarach poinformował już burmistrza Stefana Ochmana, a na razie przebywa na urlopie.

Dodaj komentarz

Środowiskowy Dom Samopomocy w Szczytnie istnieje już dwadzieścia lat. Była to pierwsza tego typu placówka w powiecie szczycieńskim. Z okazji jubileuszu w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyła się uroczystość, podczas której uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, talenty i pasje.

Dodaj komentarz

Zarząd województwa zdecydował o przyznaniu prawie pół miliona złotych dotacji Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Najwięcej z tej puli, bo aż 400 tys. zł, trafi do Muzeum Mazurskiego w Szczytnie. Środki posłużą do wykonania dokumentacji przygotowawczej, niezbędnej do złożenia wniosku o dofinansowanie adaptacji budynku na ul. Kasprowicza na nową siedzibę placówki.

Dodaj komentarz

Zofia Kisicka i Alicja Wierzchołowska, uczennice Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie, zdobyły wyróżnienia w XIII Konkursie Plastycznym „Piękno drzemiące w wulkanach”.

Dodaj komentarz

Po ponad miesiącu urzędowania burmistrz Stefan Ochman ma wreszcie zastępcę. Postawił na pochodzącego z Pasymia Michała Trusewicza, długoletniego pracownika Regionalnej Izby Obrachunkowej, a ostatnio – naczelnika Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miejskim w Piszu. - Przyszedłem tu do ciężkiej pracy. Chcę dać z siebie sto procent, a nawet więcej – deklaruje nowy wiceburmistrz.

Dodaj komentarz

Od lipca zmienią się godziny pracy Urzędu Miejskiego w Szczytnie. We wtorki będzie on czynny dłużej, bo do 17.00, za to krócej w piątki. Jak tłumaczy burmistrz Ochman, ma to sprawić, że mieszkańcy nie będą musieli już zwalniać się z pracy, aby załatwić swoje sprawy. Z kolei sam włodarz od września zamierza przyjmować interesantów także w jedną sobotę miesiąca.

Dodaj komentarz

Zamknięcie pl. Juranda dla samochodów i zamienienie go w miejski deptak to jedna z niezrealizowanych obietnic wyborczych poprzedniego burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego. Jaki pomysł na centralny punkt Szczytna ma nowy włodarz?

Dodaj komentarz

Karol Włodkowski został odwołany z funkcji prezesa Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie. Jego miejsce zajął, co może być pewnym zaskoczeniem, dopiero co odwołany prezes pasymskich spółek komunalnych Ireneusz Rosik. - Ma bogate doświadczenie jeśli chodzi o zarządzanie zasobami ludzkimi – argumentuje wybór przewodniczący Rady Nadzorczej ZKM Arkadiusz Brzozowski, zapewniając, że nowe władze spółki utrzymają darmową komunikację publiczną w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Nabór projektów do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna ruszy po wakacjach. Burmistrz Stefan Ochman chce także rozszerzyć jego formułę i, wzorem starosty, wprowadzić budżety obywatelskie w poszczególnych szkołach podstawowych.

Dodaj komentarz

Już w najbliższą niedzielę rusza szczycieńska Strefa Kibica. Kibicowanie biało – czerwonym tym razem będzie się odbywać na dziedzińcu ratusza, a organizatorzy zapowiadają dodatkowe atrakcje.

Dodaj komentarz

W sobotnie przedpołudnie wokół Chaty Mazurskiej rozgościła się „młodsza młodzież”- jak lubią o sobie mówić uczniowie szczycieńskich szkół podstawowych, by utrwalić w swoich pracach plastycznych wybrane zakątki Szczytna.

Dodaj komentarz

We wtorek odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego boiska sportowego przy Zespole Szkół nr 2. Inwestycja ta jest częścią szerszego projektu mającego na celu rozwój infrastruktury sportowej i edukacyjnej w powiecie.

Dodaj komentarz

Sąd Okręgowy w Olsztynie skazał Michalinę P. na 15 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa swojego małego dziecka. Jej partner, ojciec chłopca Michał J. został uniewinniony od zarzutu narażenia go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Wyrok nie jest prawomocny.

Dodaj komentarz

Tegoroczne Dni i Noce Szczytna będą najprawdopodobniej ostatnimi w takim kształcie. - Ta formuła już się wyczerpała, ludzie oczekują czegoś innego – mówi burmistrz Stefan Ochman, dodając, że do opracowania nowej koncepcji święta miasta zaprosi szersze grono osób związanych z kulturą oraz mających doświadczenie w organizacji podobnych imprez.

Dodaj komentarz

Burmistrz Stefan Ochman otrzymał od radnych wotum zaufania oraz absolutorium, i to jednogłośnie. - Jest pan nadzieją na to, że zadba o miasto – zwracała się do włodarza szefowa klubu PiS Teresa Moczydłowska, która w swoim wystąpieniu wyraźnie przeciwstawiała nowego burmistrza poprzednikowi.

Dodaj komentarz

Burmistrz Stefan Ochman odwołał dwoje z trojga członków Rady Nadzorczej Zakładu Komunikacji Miejskiej w Szczytnie. Niewykluczone, że lada moment z funkcją prezesa pożegna się również Karol Włodkowski. Zmiany nastąpiły także w Radzie Nadzorczej TBS.

Dodaj komentarz

Budowa 18-mieszkaniowego bloku przy ul. Sobieszczańskiego, realizowana w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej pomału dobiega końca. To pierwsza tego typu inwestycja w województwie i jedna z nielicznych w kraju. Zdaniem prezesa SIM mieszkańcy Szczytna powinni być z tego dumni, ale rzeczywistość jest nieco inna.

Dodaj komentarz

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorkowe popołudnie na skrzyżowaniu ulic Polskiej i Krzywej w Szczytnie. Kierujący BMW 25-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 50-letniemu motocykliście, wskutek czego doszło do zderzenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Miasto zamierza ubiegać się o środki z programu INTERREG Polska – Litwa. Jest to możliwe dzięki trwającej już od blisko dwudziestu lat współpracy partnerskiej z Solecznikami. Burmistrz Stefan Ochman rozmawiał na ten temat z merem Zdzisławem Palewiczem.

Dodaj komentarz