Radni klubu „Wszystko dla Szczytna – PSL” chcą rewitalizacji parku przy ul. Skłodowskiej – Curie. Postulują odtworzenie dawnego układu ścieżek, przywrócenie stawu, budowę kameralnego amfiteatru, tężni solankowej oraz wielofunkcyjnego obiektu sportowego. To już kolejna taka inicjatywa podejmowana w ostatnich latach. Czy okaże się wreszcie skuteczna?

Dodaj komentarz

Stawka bazowa czynszu w lokalach komunalnych wraz z początkiem roku wzrosła z 4,02 zł/m2 do 6,67 zł/m2. To znacząca podwyżka w porównaniu do poprzedniej, która wyniosła zaledwie 10%. Czy w związku z podniesieniem czynszów Zakładowi Gospodarki Komunalnej przybędzie dłużników? Już dziś jest ich niemało, a ich zaległości sięgają łącznie 2 mln złotych.

Dodaj komentarz

Kilka dni temu doświetlone zostały dwa kolejne przejścia dla pieszychw Szczytnie – przy Szkole Podstawowej nr 3 oraz sąsiednie prowadzące z ul. Polnej w stronę przejazdu kolejowego. O ile wykonanie pierwszego nie budzi zastrzeżeń, o tyle do drugiego są uwagi. Wszystko przez to, że słup oświetleniowy postawiono niemal na środku wąskiego chodnika, z którego często korzystają matki prowadzące dzieci do przedszkola.

Dodaj komentarz

„Kurek Mazurski” w nr 3 z 19 stycznia br. zamieścił artykuł „Kto ma zrobić to przejście”.

Dodaj komentarz

28 lat temu Polska Partia Socjalistyczna powołała do życia swój oddział w Szczytnie. Z tej okazji, a także rozpoczętego Nowego Roku, w świetlicy w Leśnym Dworze spotkali się działacze, sympatycy tej partii, a także samorządowcy z powiatu szczycieńskiego, m.in. starosta oraz burmistrzowie Szczytna i Pasymia.

Dodaj komentarz

Szczycieńscy krwiodawcy mają już za sobą pierwszą akcję poboru krwi w tym roku. Chęć podzielenia się cząstką siebie z potrzebującymi wyraziły 33 osoby, spośród których bezcenny lek oddało 28 dawców.

Dodaj komentarz

Zakończył się remont pokrycia dachowego wieży kościoła ewangelicko – augsburskiego w Szczytnie. Koszt zadania przekroczył 240 tys. zł, a wykonywała je firma specjalizująca się w pracach na wysokościach. Na wieży położone zostały nowe, wypalane na zamówienie dachówki. Remont wsparły nie tylko instytucje państwowe i samorządowe, ale też zwykli mieszkańcy, dla których liczący ponad 300 lat kościół jest jednym z symboli miasta.

Dodaj komentarz

Śledczy ustalają, co było przyczyną śmierci kilkumiesięcznej dziewczynki ze Szczytna. Martwe dziecko w łóżeczku znalazła matka w poniedziałkowy ranek. Zrozpaczona kobieta próbowała potem odebrać sobie życie. - Wstępne ustalenia nie dają podstaw do obarczania kogokolwiek odpowiedzialnością za śmierć niemowlęcia. Dziecko było zadbane, a opieka nad nim sprawowana prawidłowo – informuje prokurator rejonowy Artur Bekulard.

Dodaj komentarz

Na ul. Kochanowskiego, w obrębie skrzyżowania z ul. Marii Skłodowskiej - Curie, często dochodzi do niebezpiecznych sytuacji z udziałem pieszych. Dlatego mieszkańcy, w tym radni miejscy, od lat postulują wykonanie w tym miejscu przejścia. Tymczasem nie wiadomo, kto miałby się tego podjąć. Miasto stoi na stanowisku, że GDDKiA, z kolei GDDKiA przekonuje, że to zadanie miasta.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy Szczytna rzadziej sięgają po samorządowe wsparcie umożliwiające pozbycie się kopciuchów. W ubiegłym roku do Urzędu Miejskiego wpłynęło tylko 18 wniosków o dofinansowanie wymiany źródeł ciepła. To o ponad cztery razy mniej niż w roku 2021.

Dodaj komentarz

Jak bumerang powraca problem zanieczyszczania głównych ulic Szczytna przez kawki. Temat poruszył ostatnio radny Rafał Kiersikowski, pytając burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego m.in. o to, czy rozważa usuwanie gniazd tych ptaków. Włodarz tak radykalnej metodzie zdecydowanie się sprzeciwia.

Dodaj komentarz

Zakończyła się kompleksowa modernizacja pływalni Wyższej Szkoły Policji. Obiekt przeszedł już szczegółowe odbiory techniczne oraz badania sanitarno – epidemiologiczne. Po przeprowadzeniu ostatnich prac kosmetycznych i porządkowych zostanie udostępniony mieszkańcom na zasadach określonych przez wewnętrzne przepisy uczelni.

Dodaj komentarz

Cmentarz komunalny w Szczytnie z roku na rok coraz bardziej się kurczy. Obecnie zostało na nim już tylko ponad 600 miejsc. Dlatego w tym roku miasto przystępuje do realizacji I etapu rozbudowy nekropolii w Lipowej Górze Zachodniej. Po jego zakończeniu zostaną udostępnione nowe miejsca pochówków.

Dodaj komentarz

Burmistrz Krzysztof Mańkowski ogłosił nabór uzupełniający wniosków dla osób zainteresowanych zawarciem umowy najmu lokalu mieszkalnego budowanego na ul. Sobieszczańskiego przez SIM KZN Północ Sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Na ten moment czekało wielu mieszkańców Szczytna i podróżnych. Tuż przed świętami wreszcie otwarty został dworzec PKP. Jego modernizacja pochłonęła ponad 20 mln złotych. Ci, którzy obejrzeli efekty prac, na ogół chwalą inwestycję, choć żałują, że w kasie nie można nabyć biletów. W budynku znajduje się wciąż wiele wolnych pomieszczeń na działalność handlowo – usługową.

Dodaj komentarz

Miejscy radni podjęli decyzję o zaciągnięciu w tym roku kredytu w wysokości 12 mln złotych. Ponad połowa tej kwoty będzie przeznaczona na budowę stadionu na ul. Śląskiej. Co ciekawe, spłata długu ma się rozpocząć dopiero w 2027 r., czyli pod koniec następnej kadencji samorządu. - To mało etyczne rozwiązanie – oceniał przewodniczący Tomasz Łachacz, który mimo zgłaszanych obiekcji, podobnie jak większość jego koleżanek i kolegów, zagłosował za kredytem.

Dodaj komentarz

W Szczytnie powstaną dwa nowe markety. Wybuduje je polska sieć Dino, która ma już swoje sklepy w kilku mniejszych miejscowościach powiatu. W Szczytnie staną one na ul. Żeromskiego, w miejscu wyburzonej kotłowni oraz na ul. Łomżyńskiej, na działce po dawnej stacji kontroli pojazdów.

Dodaj komentarz

W ostatnich dniach starego roku miasto ogłosiło przetarg na pierwszą inwestycję realizowaną w roku bieżącym. Chodzi o poszerzenie oferty turystyczno – kulturalnej ruin zamku krzyżackiego. Zadanie obejmuje m.in. zakup wyposażenia na potrzeby wystawy stałej, wykonanie aplikacji umożliwiającej odbycie wirtualnego spaceru po pomieszczeniach dawnego zamku oraz zrobienie odlewu jego makiety.

Dodaj komentarz

W najbliższym czasie nie ma raczej szans na to, aby budynek dawnego internatu na ul. Mickiewicza doczekał się gruntownego remontu. Jego koszt znacząco przekracza możliwości finansowe Wyższej Szkoły Policji, która blisko trzynaście lat temu otrzymała obiekt w formie darowizny od powiatu.

Dodaj komentarz

Około 1,5 mln zł – tyle wyniesie szacowana strata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w mieście za ubiegły rok. Środki na jej pokrycie samorząd musi dołożyć z dochodów własnych.

Dodaj komentarz