W minioną niedzielę w Szczytnie otwarto ulicę Krzysztofa Klenczona. W uroczystości wzięli udział członkowie rodziny zmarłego 40 lat temu twórcy niezapomnianych przebojów, w tym jego siostra, Hanna, która nie kryła wzruszenia. - Miło mi, że w naszym rodzinnym mieście tak się szanuje Krzysztofa – mówiła.

Dodaj komentarz

- Niezależnie od tego, w którym miejscu życia jesteśmy, nawet jeżeli w głębokim bagnie, to można z niego pięknie wyjść i życie sobie ułożyć. Pan Jerzy Górski jest tego dowodem – mówił znany komentator sportowy Sebastian Chmara podczas zorganizowanego w szczycieńskim MOS-ie spotkania ze zwycięzcą słynnego podwójnego IronMana w Alabamie.

Dodaj komentarz

Drugie podejście miasta do pozyskania dofinansowania na rozbudowę stadionu przy ul. Śląskiej zakończyło się powodzeniem. Samorząd otrzyma na ten cel z ministerstwa kultury, dziedzictwa narodowego i sportu 2,5 mln złotych. Jednak szanse na to, by inwestycja rozpoczęła się, jak to początkowo planowano, jeszcze w tym roku, są niemal zerowe.

Dodaj komentarz

Z dawnego schroniska młodzieżowego na ul. Pasymskiej zostały ruiny. Nie wiadomo, kiedy przestaną szpecić centrum miasta, bo Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego stwierdził, że roboty prowadzone tam przez inwestora były wykonywane niezgodnie z pozwoleniem na budowę i wstrzymał dalsze prace.

Dodaj komentarz

Umiarkowanym zainteresowaniem cieszył się mobilny punkt szczepień na pl. Juranda. W minioną niedzielę zgłosiło tam ponad 60 osób, które przyjęły jednodawkowy preparat firmy Johnson&Johnson. Organizatorzy są i tak zadowoleni, bo Szczytno wypadło lepiej niż inne miasta regionu, w których odbyły się podobne akcje.

Dodaj komentarz

W niedzielę, w przypadające w tym dniu imieniny Krzysztofa, w wielu parafiach po mszach świętych odbyło się tradycyjne święcenie pojazdów. Przekazane przez wiernych ofiary zostaną przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy.

Dodaj komentarz

Mieszkańcy remontowanego odcinka ul. Gdańskiej nie mogą wjechać ani wyjechać ze swoich posesji samochodami. Problemem jest nawet pokonanie go pieszo, czy rowerem. - Zostaliśmy praktycznie odcięci od świata – żalą się. Ich irytację potęguje to, że na rozkopanej ulicy od pewnego czasu nie widać ekipy prowadzącej roboty.

Dodaj komentarz

Ulewa, która ponad tydzień temu nawiedziła powiat, spowodowała, że wody opadowe przedostały się do wnętrza oddanych niedawno do użytku ruin zamku krzyżackiego. Burmistrz Krzysztof Mańkowski tłumaczy, że to wina zastosowanego przez projektanta systemu odwodnienia dachowego.

Dodaj komentarz

Wszystkie trzy zgłoszone w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna projekty przeszły pomyślnie weryfikację. Głosowanie rozpocznie się już 2 sierpnia. W tym tygodniu prezentujemy kolejną propozycję, zakładającą montaż ławek fotowoltaicznych na terenie miasta.

Dodaj komentarz

Firma BUDMAR z Jednorożca wygrała przetarg na przystosowanie pomieszczeń dawnej kręgielni w hali im. Wagnera na żłobek. Stało się to dopiero za drugim podejściem, bo zgłoszone w pierwszym postępowaniu oferty znacząco przewyższały kwotę, którą miasto przeznaczyło na to zadanie. W tej sytuacji zdecydowano się na okrojenie zakresu inwestycji.

Dodaj komentarz

Ci, którzy się jeszcze nie zaszczepili, mają okazję zrobić to „od ręki”. Już w najbliższą niedzielę na pl. Juranda stanie mobilny punkt szczepień przeciw koronawirusowi jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Nie jest potrzebna ani rejestracja, ani skierowanie. Trzeba zabrać ze sobą tylko dowód osobisty.

Dodaj komentarz

Budowa miasteczka ruchu drogowego z elementami gier ruchowych i edukacyjnych przy Szkole Podstawowej nr 3 to kolejny projekt zgłoszony w ramach tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Szczytna. Gdyby jego realizacja doszła do skutku, dzieci z terenu całego miasta mogłyby nie tylko uczyć się tu bezpiecznych zachowań, ale też odbywać egzaminy na kartę rowerową.

Dodaj komentarz

Minął termin składania projektów do budżetu obywatelskiego Szczytna. Mieszkańcy zgłosili trzy propozycje. Dotyczą one budowy tężni solankowej w jednym z parków, zagospodarowania terenu przy wjeździe na ścieżkę rowerową przy ul. Ostrołęckiej oraz montażu ławeczek do ładowania telefonów komórkowych. Uwagi do harmonogramu tegorocznego budżetu ma przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz.

Dodaj komentarz

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Szczytnie ma nowego proboszcza. W minioną niedzielę ks. dziekan Andrzej Wysocki wprowadził tu w nowe obowiązki ks. Andrzeja Adamczyka, dotychczasowego proboszcza parafii w Wójtowie.

Dodaj komentarz

Miasto Szczytno otrzymało od samorządu wojewódzkiego 34,5 tys. zł dofinansowania na rozbudowę skateparku na ul. Pasymskiej. W ramach inwestycji zakupione zostanie nowe urządzenie o nazwie quarter pipe służące m.in. do wykonywania różnego rodzaju ewolucji.

Dodaj komentarz

Blisko 150 pedagogów z województwa warmińsko-mazurskiego zostało uhonorowanych odznaczeniami państwowymi. W tym gronie znalazł się Robert Żbikowski, emerytowany nauczyciel ze Szczytna.

Dodaj komentarz

Jeszcze w tym roku parkowanie przy szpitalu będzie płatne. Dyrekcja placówki ogłosiła już konkurs ofert, mający wyłonić firmę, która zajmie się organizacją parkingu. - Takie rozwiązania obowiązują w większości szpitali – uzasadnia dyrektor Beata Kostrzewa.

Dodaj komentarz

Po ubiegłotygodniowych opadach deszczu w sali ekspozycyjnej i toaletach zlokalizowanych w ruinach zamku krzyżackiego pojawiła się wilgoć. Na ścianach utworzyły się nieestetyczne ciemne plamy, a krople wody dało się zaobserwować na podłodze. Władze miasta uspokajają, że to naturalny proces, który często występuje w nowych obiektach. Nie wszyscy jednak dają tym tłumaczeniom wiarę.

Dodaj komentarz

Burmistrz Krzysztof Mańkowski nie znosi krytyki. Swoim oponentom w Radzie Miejskiej próbuje zamknąć usta, wysyłając do nich wezwania do zaniechania naruszeń swoich dóbr osobistych. Ostatnio pismo takie trafiło do radnej Anny Rybińskiej, która podczas sesji absolutoryjnej stanęła w obronie zwolnionego dyrektora ZGK Andrzeja Pleskota. - Takie postępowanie może skutkować obniżeniem standardu lokalnej demokracji i debaty publicznej z uwagi na wywołanie tzw. efektu mrożącego – komentuje działania włodarza Bartosz Wilk, ekspert prawny Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska.

Dodaj komentarz

Na terenie ruin zamku krzyżackiego w każdej chwili może dojść do tragedii. Na zrewitalizowanych murach pojawiają się grupki młodzieży, która uprawia tu sporty ekstremalne. Szczycieńscy radni zastanawiają się, czy obiekt jest należycie zabezpieczony. Wiceburmistrz Ilona Bańkowska odpowiada, że miasto ma tu ograniczone prawo manewru, a za bezpieczeństwo dzieci odpowiadają ich opiekunowie.

Dodaj komentarz