Coraz więcej pacjentów przyjmuje szpital covidowy w Szczytnie. We wtorek było ich już 45, w tym 7 pod respiratorami. Około 80% hospitalizowanych to osoby niezaszczepione, głównie ze wschodniej części województwa.

Dodaj komentarz

Dwie oferty wpłynęły w ramach przetargu na dzierżawę sztucznego lodowiska w Szczytnie. Najniższą przedstawiła firma z Jastrzębia Zdroju, ta sama, która wygrała go dwa lata temu.

Dodaj komentarz

Dokumentacja projektowa na remont schodów prowadzących od ul. Konopnickiej na ścieżkę wokół małego jeziora czeka na pozwolenie na budowę. Wciąż jednak nie wiadomo, czy zadanie to znajdzie się w przyszłorocznym budżecie.

Dodaj komentarz

Miasto ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej przy ul. Lipperta 8. Znajdujący się na niej przedwojenny wielorodzinny budynek od kilku lat stoi pusty. Początkowo chciano go zburzyć, ale zgody na to nie wyraził konserwator zabytków.

Dodaj komentarz

Szczycieński zespół śpiewaczy Mazury świętuje 25-lecie swojego działania.

Dodaj komentarz

Już 2 mln zł wynosi deficyt związany z gospodarowaniem odpadami komunalnymi w Szczytnie. Tymczasem trwa postępowanie przetargowe mające wyłonić firmę, która będzie odbierała śmieci od mieszkańców miasta. Wpłynęła tylko jedna oferta, od spółki Remondis. Zaproponowana przez nią kwota przewyższa o 100 tys. zł środki przeznaczone przez samorząd na realizację tego zadania.

Dodaj komentarz

Rozmowa ze Zdzisławem Moczydłowskim, byłym radnym i byłym kierownikiem obiektów sportowych w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Szczytnie może się pochwalić kadrą pedagogiczną, która nieustannie szuka nowych metod nauczania i systematycznie podnosi swoje kwalifikacje. Dzieje się tak za sprawą realizowanych od lat programów unijnych skierowanych zarówno do nauczycieli, jak i uczniów. Za innowacyjność w nauczaniu placówka, jako jedyna w Polsce, otrzymała właśnie prestiżową nagrodę.

Dodaj komentarz

Czy remont schodów prowadzących z ul. Konopnickiej na ścieżkę wokół małego jeziora to inwestycja przekraczająca możliwości miasta? Najwyraźniej tak. Choć o naprawę zagrażającego bezpieczeństwu użytkowników zejścia od lat upominają się radni, do tej pory nie zrobiono nic, by poprawić jego stan.

Dodaj komentarz

Firma NOVUM ze Szczytna została ogłoszona jednym z oficjalnych partnerów wyposażenia polskiego pawilonu na odbywającej się w Dubaju światowej wystawie EXPO 2020, w której uczestniczy niemal 200 krajów.

Dodaj komentarz

Radni miejscy przyjęli uchwałę w sprawie stanowienia o kierunkach działania burmistrza, w której apelują do włodarza o podjęcie niezwłocznych działań zmierzających do zwiększenia liczby miejsc żłobkowych w mieście. W grę wchodzi albo budowa nowego obiektu, bądź też rozbudowa istniejącego. Burmistrz Mańkowski twierdzi, że uchwała nic nie wnosi, bo od dawna już pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Dodaj komentarz

Robert Siudak nie jest już wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Szczytnie. Na wniosek klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości został odwołany, a jego miejsce zajął reprezentujący to ugrupowanie Tomasz Żuchowski. Sama sesja miała burzliwy przebieg, a radni nie szczędzili sobie złośliwości, personalnych wycieczek i oskarżeń o nepotyzm.

Dodaj komentarz

Szymon Szymborski ze Szczytna jest niezwykłym młodym człowiekiem, który udowadnia, że nawet mimo ciężkiej choroby można żyć pełnią życia i realizować swoje pasje. Jego średnia ocen w renomowanym olsztyńskim liceum to 5,8. W przyszłości chce być lekarzem i marzy o zwiedzaniu najpiękniejszych miejsc na świecie.

Dodaj komentarz

We wrześniu urzędnicy szczycieńskiego ratusza wybrali się na wycieczki do Starych Jabłonek i Albanii. Ich łączny koszt to blisko 90 tys. złotych. O szczegóły związane z finansowaniem wyjazdów podczas ostatniej sesji dopytywał radny Paweł Krassowski. Zamiast burmistrza, odpowiedzi udzielała mu … radna Beata Boczar.

Dodaj komentarz

W nachodzącym sezonie zimowym, po rocznej przerwie, znów powstanie w Szczytnie lodowisko. Miasto ogłosiło przetarg na wyłonienie jego dzierżawcy.

Dodaj komentarz

W porównaniu z rokiem ubiegłym, znacząco wzrosła liczba chętnych na wymianę źródeł ciepła z miejskim dofinansowaniem. Burmistrz Mańkowski podejrzewa, że to efekt wprowadzonych niedawno udogodnień polegających na tym, że mieszkańcy mogą teraz składać wnioski przez cały rok, a nie tylko przez cztery miesiące. Zdecydowanie mniej popularny jest za to rządowy program „Czyste powietrze”, mimo utworzenia w ratuszu punktu konsultacyjno – informacyjnego.

Dodaj komentarz

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie, w ramach „Dyskusyjnego Klubu Książki” odbyło się spotkanie ze Sławomirem Koprem, jednym z najpopularniejszych w Polsce autorów książek historycznych.

Dodaj komentarz

Choć prace związane z przebudową dworca PKP w Szczytnie zostały już zakończone, to wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie on oddany do użytku. Przedstawiciele kolei tłumaczą, że nastąpi to po wykonaniu przyłączy gazowych i elektroenergetycznych. Do tej pory nie udało się też znaleźć chętnych na wynajem dworcowych pomieszczeń.

Dodaj komentarz

W ciągu dwóch tygodni liczba pacjentów szpitala covidowego w Szczytnie wzrosła o ponad 100%. Wśród nich dominują ludzie młodzi, którzy się nie zaszczepili. Teraz, cierpiąc na ciężkie zapalenia płuc, deklarują, że chcą to zrobić jak najprędzej.

Dodaj komentarz

Pochodzący z terenu Mazur przedsiębiorca jest zainteresowany zrealizowaniem w Szczytnie poważnej inwestycji. Taką informacją podzielił się z radnymi burmistrz Krzysztof Mańkowski. Na razie nie zdradza bliższych szczegółów, poza tym, że trwają badania środowiskowe związane z przygotowaniem przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz