- Nie mam żony, nie mam dzieci, moim „dzieckiem” jest ten kościół – mówił z dumą ksiądz Andrzej Wysocki podczas uroczystej mszy świętej odprawionej z okazji 40-lecia jego posługi kapłańskiej. Skromnie jednak przyznawał, że nie jest jeszcze on do końca po jego myśli zrobiony. - Odejdę stąd, jak będzie to przysłowiowy cukiereczek – deklarował jubilat.
To już niemal pewne. Od nowego roku odbiór odpadów komunalnych w Szczytnie przejmie Zakład Komunikacji Miejskiej. Według burmistrza Ochmana pozwoli to na zamrożenie dotychczasowych stawek opłat pobieranych od mieszkańców, a niewykluczone, że także na ich obniżenie.
Miasto wstrzymuje w tym roku prace związane z opracowaniem programu funkcjonalno – użytkowego dla krytej pływalni. Zamiast tego rozważa wykonanie dokumentacji projektowej budowy całorocznego lodowiska. To odpowiedź na wniosek radnej Kamili Samsel, która do planowanej wcześniej inwestycji zgłosiła szereg zastrzeżeń związanych m.in. z lokalizacją i kosztami zadania.
Dwie oferty wpłynęły na ogłoszony przez burmistrza Szczytna konkurs na dyrektora Sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Polskich Olimpijczyków. W najbliższy poniedziałek nastąpi ich otwarcie i rozmowa chętnych do objęcia stanowiska z 15-osobową komisją konkursową.
Po 5 latach posługi kapłańskiej w parafii Wniebowzięcia NMP pożegnał się z nią ks. Dawid Hulecki.
W minioną sobotę w Chacie Mazurskiej po raz drugi spotkali się szczycieńscy plastycy, którzy zawodowo lub też amatorsko zajmują się sztuką.
Dwanaścioro uczniów, którzy uzyskali wybitne wyniki w nauce, działalności kulturalnej i sporcie odebrało od burmistrza Szczytna Stefana Ochmana oraz wiceprzewodniczących Rady Miejskiej nagrody główne.
Dziesiątki fantazyjnie udekorowanych i wydających z siebie najprzeróżniejsze dźwięki aut opanowały przez ostatnie dni ulice Szczytna.
Przewodniczący komisji oświaty Zbigniew Orzoł jest zaniepokojony docierającymi do niego sygnałami o planowanych cięciach w miejskiej oświacie. W szczególności mają one dotyczyć zmniejszenia liczby etatów, w tym w placówkach z oddziałami integracyjnymi, do których uczęszczają dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. - Na to mojej zgody nie ma i nie będzie – stawia sprawę jasno Orzoł.
Burmistrz Szczytna Stefan Ochman dołączył do włodarzy, którzy otrzymali wotum zaufania i absolutorium. Podczas głosowania nad tym pierwszym przeciw było tylko czworo radnych klubu „Razem dla Mieszkańców”. Nie szczędzili oni burmistrzowi słów krytyki, wytykając mu m.in. to, że zadłuża miasto, nie konsultuje z nimi swoich decyzji oraz prowadzi politykę kadrową polegającą na zatrudnianiu ludzi z partyjnego klucza i spoza Szczytna.
Oliwia Róg z Zespołu Szkół nr 1 w Szczytnie znalazła się w gronie laureatów piątej edycji programu stypendialnego „Kasa dla Asa”.
Niezwykłe muzyczne wydarzenie miało miejsce w szczycieńskim kościele ewangelicko – augsburskim. Z okazji 500-lecia Reformacji na Mazurach odbył się tu Reformacyjny Zjazd Chórów Diecezji Mazurskiej. Występy były nie tylko świadectwem przywiązania do tradycji i wiary przodków, lecz także wyrazem wspólnoty oraz integracji ewangelików z różnych parafii.
80 nowych opraw ledowych pojawiło się na ulicach Szczytna. Inwestycja kosztowała miasto ok. 100 tys. złotych.
Seniorzy ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie świętowali zakończenie roku akademickiego 2024/2025.
Nauczyciel historii SP nr 6 w Szczytnie Przemysław Bugaj wspólnie z uczniami po raz drugi z rzędu zajął III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Nauczycieli PasJA-Edukacja, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.
Nieruchomość po dawnym hotelu „Leśna”, która dwa lata temu zmieniła właściciela, wciąż czeka na zagospodarowanie. To pewnie dlatego pojawiły się pogłoski o możliwym wprowadzeniu tam imigrantów. Co na to główny zainteresowany Igor Chmieliński?
Zabytkowa wieża ciśnień po ponad dwudziestu latach formalnie wróciła do miasta. - Przystępujemy do działania – zapowiada burmistrz Stefan Ochman. Jednym z pierwszych etapów rozłożonej na cztery lata inwestycji związanej z rewitalizacją obiektu oraz terenu wokół niego, będzie rozbiórka betonowej dobudówki.
Flota Zakładu Komunikacji Miejskiej powiększyła się o dwa nowe autobusy elektryczne. Pojazdy w najbliższych dniach wyjadą już na ulice Szczytna.
Podczas Dnia Kultury Kurpiowskiej „Witaj Kurpiu na Mazurach”, Stowarzyszenie „Kurpie w Szczytnie” świętowało 25-lecie działalności. Z tej okazji jego prezes Irena Mossakowska odebrała liczne podziękowania i gratulacje od przedstawicieli władz samorządowych, instytucji oraz lokalnych stowarzyszeń. Wisienką na torcie były występy zespołów propagujących kurpiowski folklor – Wystka ze Szczytna, Carniaków z Czarni oraz folkowego Czułego Echa z Olsztyna.
Liceum Ogólnokształcące w Szczytnie ma już osiemdziesiąt lat. Z tej okazji odbyła się uroczystość z udziałem absolwentów, obecnych i emerytowanych nauczycieli oraz licznie przybyłych zaproszonych gości. Były wspomnienia, wzruszenia oraz gratulacje i podziękowania. Statuetkę „Przyjaciela Szkoły” otrzymał jej absolwent, dziś wykładowca akademicki Grzegorz Ojcewicz, pomysłodawca i twórca projektu związanego z upamiętnieniem nieżyjących nauczycieli liceum.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.