W niedzielę na terenie ogródków działkowych na ul. Kochanowskiego spłonęła altana. W jej zgliszczach strażacy natrafili na dwa zwęglone ciała. To najprawdopodobniej kobieta i mężczyzna. Identyfikacja ofiar jest utrudniona ze względu na stan zwłok. Do chwili zamknięcia tego wydania gazety śledczy wciąż nie byli w stanie ze stuprocentową pewnością określić tożsamości zmarłych. Prokuratura nie wyklucza, że odpowiedź na to pytanie dadzą dopiero badania DNA.

Dodaj komentarz

Wszystko wskazuje na to, że znany polityk i samorządowiec Henryk Ż. będzie musiał zapłacić karę 10 tys. zł, którą nałożył na niego wojewoda za prowadzenie bez wymaganego zezwolenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym i w podeszłym wieku. Samorządowiec, nie zgadzając się z tą decyzją, złożył odwołanie do ministra pracy i polityki społecznej, ale nie zostało ono uwzględnione. Sprawą działającej w Szczytnie placówki interesuje się także prokuratura.

Dodaj komentarz

Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ w Olsztynie odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie lipcowego występu zespołu Hunter podczas Dni i Nocy Szczytna. Chodziło o prezentowanie w trakcie koncertu przez jednego z członków grupy, Arkadiusza Letkiewicza symboli faszystowskich. Śledczy uzasadniają swoje stanowisko brakiem znamion czynu zabronionego.

Dodaj komentarz

Remonty ulic oraz budowa stadionu na ul. Śląskiej to największe inwestycje, które miasto zamierza zrealizować w przyszłym roku. Ogółem na zadania inwestycyjne samorząd miejski planuje przeznaczyć ponad 27 mln złotych. Przyszłoroczny budżet zapowiada się jednak jako jeden z najtrudniejszych w historii z powodu wysokiej inflacji, wzrostu minimalnego wynagrodzenia oraz szybujących w górę cen nośników energii.

Dodaj komentarz

W andrzejkowy wieczór w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbędzie się spotkanie środowisk twórczych związanych ze Stodołą Chochół. W programie znajdzie się prapremiera monodramu Roberta Wasilewskiego oraz wernisaż wystawy obrazów powstałych ramach letniego pleneru w Nadleśnictwie Spychowo.

Dodaj komentarz

W szczycieńskim szpitalu trwa adaptacja pomieszczeń na potrzeby zakładu opiekuńczo – leczniczego dla osób starszych i przewlekle chorych. Będzie się on znajdował w starej części placówki, w pomieszczeniach do niedawna zajmowanych przez oddział chirurgiczny. Zakład, w którym znajdzie się ponad 30 łóżek, ma zacząć funkcjonować już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Dworzec kolejowy w Szczytnie wciąż nie został otwarty po zakończonym już dawno remoncie. Tymczasem inwestycję tę, podobnie jak inne realizowane w ramach Programu Inwestycji Dworcowych, pod lupę wzięli kontrolerzy Najwyższej Izby Kontroli. Zgodnie z ich ustaleniami, w przypadku szczycieńskiego obiektu, z powodu opóźnień PKP S.A. wydały niegospodarnie ok. 1 mln złotych.

Dodaj komentarz

Spór w miejskim samorządzie przeniósł się do mediów społecznościowych. Kilka dni temu burmistrz Krzysztof Mańkowski zaatakował przewodniczącego Rady Miejskiej Tomasza Łachacza za to, że rzekomo przypisuje sobie zasługi w uruchomieniu połączenia autobusowego z lotniskiem. Szef rady nie pozostał mu dłużny. Mieszkańcy zastanawiają się, czy internet to właściwe miejsce na roztrząsanie wzajemnych animozji szczycieńskich samorządowców.

Dodaj komentarz

Stan chodnika na ul. Lipowej woła o pomstę do nieba. Nawet całkiem sprawny przechodzeń może tam sobie połamać kończyny, a co dopiero osoby z niepełnosprawnościami, udające się do mieszczącego się w tej okolicy Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Burmistrz Mańkowski nie ma jednak dobrych wiadomości w sprawie gruntownego remontu trotuaru.

Dodaj komentarz

W Szczytnie odbyły się obchody Narodowego Święto Niepodległości. Główny ich punkt stanowiły uroczystości pod pomnikiem Orła Białego z udziałem władz samorządowych, przedstawicieli wojska, służb mundurowych, duchowieństwa, kombatantów oraz pocztów sztandarowych.

Dodaj komentarz

W Miejskim Przedszkolu nr 2 „Fantazja” w Szczytnie, w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, odbyło się spotkanie z pisarzem Jerzym Niemczukiem.

Dodaj komentarz

Miejscy radni uchwalili stawki podatku od nieruchomości mające obowiązywać w przyszłym roku. Dyskusji na ten temat towarzyszyła jednak karczemna awantura pełna personalnych ataków i złośliwości. Mniej, w porównaniu z pierwotnym projektem uchwały przedłożonym przez burmistrza Mańkowskiego, będą płacić przedsiębiorcy. Nie wszyscy uznali to rozwiązanie za sprawiedliwe.

Dodaj komentarz

Wiosną tego roku w parku na ul. Skłodowskiej – Curie przeprowadzono wycinkę drzew na dość dużą skalę. O nowe nasadzenia w miejsce starych upominali się mieszkańcy i kilkoro radnych. Młode drzewka jednak się nie pojawiły. Zamiast nich stanęły tu tabliczki edukacyjne informujące o … korzyściach ekologicznych, które dają drzewa.

Dodaj komentarz

Na starej części cmentarza komunalnego, od strony warsztatów szkolnych, potrzebny jest chodnik. O jego budowę dopomina się radna Ewa Czerw, zwracając uwagę, że obecnie osoby odwiedzające groby bliskich brodzą w błocie, nierzadko gubiąc tam nawet obuwie.

Dodaj komentarz

Podróżni, którzy przylecą z Krakowa do Szyman w piątki, będą mogli skorzystać z połączenia autobusowego uruchomionego przez Zakład Komunikacji Miejskiej w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Oskarżony o brutalne pobicie swojej byłej dziewczyny Nikodem C. miał regularnie przyjmować testosteron. Tak wynika z zeznań jego rodziców podczas toczącego się przed Sądem Okręgowym w Olsztynie procesu 20-latka.

Dodaj komentarz

Przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Szczytnie, wraz z nauczycielami, uporządkowali zabytkowy cmentarz katolicki przy ul. Kętrzyńskiego.

Dodaj komentarz

Współpraca miasta z gminą Szczytno to coś, o czym dużo się mówi, zwłaszcza w stolicy powiatu, a co w bieżącej kadencji praktycznie nie istnieje. Dlatego miejscy radni naciskają na burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego, aby ten wreszcie porozumiał się z wójtem Sławomirem Wojciechowskim m.in. w sprawie planowanej przez oba samorządy budowy żłobka. Jak przekonują, realizacja inwestycji wspólnymi siłami poszłaby sprawniej i kosztowałaby dużo taniej, niż w przypadku, gdy zadania tego miasto podejmie się samodzielnie.

Dodaj komentarz

Wykonawca przystąpił wreszcie do prac związanych z budową tężni solankowej w parku na ulicy Pasymskiej. Na ich zakończenie ma jeszcze miesiąc.

Dodaj komentarz

Od stycznia mieszkańcy Szczytna będą płacić za odbiór śmieci 25 zł, a ci, którzy je kompostują – 21 złotych. Tak zdecydowali radni, którzy nie zgodzili się na proponowaną przez burmistrza Mańkowskiego stawkę w wysokości 33 zł od osoby. Włodarz ostrzegał ich, że decyzja ta będzie miała bardzo negatywne skutki dla finansów miasta. Do gospodarki odpadami już teraz musi ono dokładać ok. 1,8 mln zł rocznie.

Dodaj komentarz