Radni z klubów „Wszystko dla Szczytna i PSL” oraz Prawa i Sprawiedliwości wydali oświadczenie, w którym odnoszą się do sygnałów dotyczących mobbingu i dyskryminacji w Towarzystwie Budownictwa Społecznego „Jurand”. Wzywają burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego do wyjaśnienia sytuacji w miejskiej spółce oraz przedstawienia efektów jego działań w ciągu najbliższego miesiąca.

Dodaj komentarz

Firma SORTED Sp. z o. o. dostarczy i zamontuje na pl. Juranda donice oraz siedziska. W ogłoszonym przez miasto postępowaniu o udzielenie zamówienia na zagospodarowanie tego terenu przedstawiła najkorzystniejszą cenę – 226,5 tys. złotych.

Dodaj komentarz

Wiadomość o ciężkiej chorobie, z którą zmaga się proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP ks. Andrzej Preuss, poruszyła mieszkańców Szczytna i nie tylko. Walczący z SLA duchowny znalazł się w grupie osób poddanych eksperymentalnemu leczeniu. Koszt pierwszego etapu terapii jest szacowany na 600 tys. złotych. To ogromna suma, ale przyjaciele księdza liczą, że dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli uda się ją zebrać.

Dodaj komentarz

Plany dotyczące budowy Centrum Integracji Społecznej niepokoją szczycieńskich seniorów, czemu wyraz dali w piśmie skierowanym do przewodniczącego Rady Miejskiej. Woleliby, aby organizacje, w których są skupieni, nadal działały w dotychczasowym miejscu, na ul. Pułaskiego. Tymczasem miasto planuje tę nieruchomość sprzedać, bo szacowane  koszty jej remontu przekraczają 1 mln złotych. Uzyskane środki miałyby zostać przeznaczone na budowę nowego obiektu, ale już w innej lokalizacji.

Dodaj komentarz

Od piątku, warunkowo na dwa tygodnie, rząd zdjął blokadę z części branż. Jeśli jednak po tym okresie nastąpi wzrost zachorowań, czeka je ponowne zamknięcie. - To byłby dla nas gwóźdź do trumny – mówi Katarzyna Kostrzewa – Konopka, menedżer hotelu „Krystyna” w Szczytnie. Mieszkańcy Szczytna na razie nie mają co liczyć na wypad na koncert czy spektakl teatralny w domu kultury. Mogą za to obejrzeć film w kinie czy pograć w piłkę na orliku.

Dodaj komentarz

Barbara Wrzesińska, która ponad rok temu kupiła w Szczytnie mieszkanie, twierdzi, że została podstępem zmuszona do zapłaty prowizji dla firmy pośredniczącej w transakcji. Podpisała przedstawioną jej umowę, nie mając świadomości związanych z nią konsekwencji finansowych. W rezultacie straciła ponad 3 tys. złotych. - Dziś wiem, że źle zrobiłam. Dlatego chciałabym przestrzec wszystkich, aby dokładnie czytali to, co podpisują – mówi pani Barbara.

Dodaj komentarz

Przesyłam Państwu zdjęcia jak wygląda parking na ul. Kościuszki. Jak widać, jest w strasznym stanie.

Dodaj komentarz

W Przedszkolu Pod Topolą w Szczytnie odbyła się niezwykła uroczystość - świętowano Dzień Zakochanych.

Dodaj komentarz

Czy w Towarzystwie Budownictwa Społecznego „Jurand” dochodzi do nierównego traktowania pracowników, niewypłacania stażowego, dodatków za pracę na wysokościach i w warunkach szkodliwych, mobbingu oraz zastraszania? Takie zarzuty znalazły się w piśmie, które do miejskich radnych wystosował przewodniczący Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność”. Sprawę mają zbadać Rada Nadzorcza spółki, a także komisje skarg, wniosków i petycji oraz rewizyjna.

Dodaj komentarz

W minionym tygodniu przed Sądem Rejonowym w Szczytnie rozpoczął się proces w sprawie byłego komendanta rektora WSPol Marka F., przeciwko któremu z aktem oskarżenia wystąpił zwolniony przez niego wykładowca. Zarzuca on swojemu byłemu przełożonemu przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków. Przed sądem stanęła również poprzednia kierownik działu kadr uczelni, Monika D. M.

Dodaj komentarz

Na balkonie bloku na ul. Krótkiej w Szczytnie, na siarczystym mrozie, przez wiele godzin przebywała zamknięta tam przez właścicieli kotka. Ratunek przyszedł w ostatniej chwili.

Dodaj komentarz

Niewiele osób zwraca uwagę na śnieg zalegający na dachu. Tymczasem może on być śmiertelnym zagrożeniem...

Dodaj komentarz

Choć mamy już prawie połowę lutego, mieszkańcy Szczytna dotąd nie otrzymali całorocznego harmonogramu odbioru odpadów ze swoich nieruchomości. Okazuje się, że powodem jest zamieszanie związane z przetargiem na wyłonienie wykonawcy tej usługi. Choć korzystniejszą ofertę złożyła firma z Biskupca, to nadal świadczyć ją będzie Remondis, który odwołał się do Krajowej Izby Odwoławczej, a ta przyznała mu rację.

Dodaj komentarz

W Gabinecie Wspomnień utworzonym w „Społem” PSS Oddział w Szczytnie powstała kolejna, intrygująca ekspozycja zatytułowana „Klucze do sukcesu i stresu”.

Dodaj komentarz

Podjęta w ostatniej chwili decyzja o wyłączeniu firm i instytucji z miejskiego systemu gospodarki odpadami wywołała potężny chaos. Przedsiębiorcy na gwałt muszą szukać operatorów, którzy odbiorą od nich śmieci, a wyboru dużego nie mają. Do tego przyjdzie im za tę usługę zapłacić nawet dwu, trzykrotnie więcej niż dotychczas. - Działania burmistrza Mańkowskiego są chaotyczne, traktuje nas jak ludzi drugiej kategorii – narzekają szczycieńscy przedsiębiorcy.

Dodaj komentarz

Szczycieńscy radni chcą ulżyć dotkniętej skutkami lockdownu branży gastronomicznej. Służyć temu miało zwolnienie jej przedstawicieli z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży. Na styczniowej sesji nie udało się jednak podjąć stosownej uchwały.

Dodaj komentarz

Debata nad projektami w sprawie zaciągnięcia przez miasto kredytu miała bardzo gorący przebieg. Zbigniew Orzoł zarzucił osobom związanym z urzędem oraz kilkorgu radnym, że ci zorganizowali w mediach społecznościowych atak na radnego Artura Trochimowicza, zarzucając mu, że jest przeciwny inwestycji w szkole, w której pracuje. - Takie kłamstwa wypisywały osoby sprawujące ważne stanowiska i funkcje – nie krył oburzenia Orzoł.

Dodaj komentarz

Większość radnych po raz drugi odrzuciła przygotowany przez burmistrza Krzysztofa Mańkowskiego projekt uchwały o zaciągnięciu kredytu w wysokości 7,5 mln złotych. Przeszła za to propozycja klubu „Wszystko dla Szczytna” i PSL, by był on niższy o 2,5 mln złotych. Zagłosowali za nią, na prośbę włodarza, nawet jego zwolennicy.

Dodaj komentarz

Zapadł wyrok wobec Macieja W., wykładowcy Wyższej Szkoły Policji, który blisko dwa lata temu podczas zajęć na strzelnicy postrzelił dwoje słuchaczy. Sąd Rejonowy w Szczytnie uznał go winnym, ale warunkowo umorzył wobec niego postępowanie karne na okres jednego roku tytułem próby.

Dodaj komentarz

Podniesienie stawek za odbiór śmieci o 5 zł od osoby nie zyskało akceptacji szczycieńskich radnych. To oznacza, że proponowana przez władze miasta od marca podwyżka na razie nie wejdzie w życie. - Trzeba szukać rozwiązań, które uchronią naszych mieszkańców przed dalszymi podwyżkami, bo są one zbyt duże i zbyt częste – argumentuje przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Łachacz.

Dodaj komentarz