Szczytno jest jedynym miastem w województwie warmińsko-mazurskim posiadającym aż 6 wlotów-wylotów dróg krajowych. Jest więc bardzo ważnym węzłem dróg krajowych. Usprawnienie powiązań komunikacyjnych dróg krajowych z portem lotniczym Olsztyn-Mazury i Specjalną Strefą Ekonomiczną wymaga bezwzględnie budowy obwodnicy Szczytna.

Dodaj komentarz

Ważący blisko 1,5 kg sandacz złowiony przez Damiana Koszałkę był rekordowym okazem XXI Zawodów Spinningowych o Puchar Burmistrza Szczytna rozegranych na Jeziorze Domowym Dużym. W tegorocznej rywalizacji wystartowało 34 uczestników, w tym także wędkarze z Ostrołęki i Olsztyna.

Dodaj komentarz

Jest szansa, że szczycieński dworzec jednak doczeka się modernizacji. PKP S.A. ogłosiło kolejny przetarg na przebudowę obiektu.

Dodaj komentarz

W poniedziałkowe popołudnie w kompleksie leśnym grzybiarz natrafił na cztery sztuki pocisków przeciwpancernych z okresu II wojny światowej. To już kolejne takie znaleziska w ciągu tygodnia. Wcześniej na niewybuchy natrafiono w okolicy Wielbarka i Spychowa.

Dodaj komentarz

Koło Łowieckie „Żbik” w Szczytnie, obchodzące 65-lecie istnienia, zostało wyróżnione najwyższym odznaczeniem w Polskim Łowiectwie - „ZŁOM-em”. Trzem jego zasłużonym myśliwym wręczono Honorowe Kordelasy.

Dodaj komentarz

Już nie tylko węgiel, ale i zrębki leśne będą paliwem wykorzystywanym do ogrzania mieszkań podłączonych do miejskiej sieci ciepłowniczej. Administrująca nią spółka Veolia przygotowuje się do montażu kotła na biomasę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, stanie się to już w przyszłym roku.

Dodaj komentarz

Władze miasta chcą, aby to na stadionie przy ul. Ostołęckiej powstał nowoczesny kompleks sportowy. Zdaniem burmistrz Danuty Górskiej inwestowanie w miejski obiekt przy ul. Śląskiej byłoby ryzykowane ze względu na jego położenie i brak parkingów. Innego zdania są radni z wciąż jeszcze koalicyjnego PSL, którzy mają swój pomysł na zagospodarowanie stadionu.

Dodaj komentarz

Komitet „Wszystko dla Szczytna” idzie do wyborów samorządowych z silną grupą siedmiu radnych tworzących obecną koalicję rządzącą. Mimo to w programie komitetu nie brakuje krytycznych ocen aktualnej sytuacji w mieście.

Dodaj komentarz

Prawo i Sprawiedliwość to kolejny komitet wyborczy, który przedstawił swoich kandydatów na włodarzy w szczycieńskich samorządach. Na prezentację radnych trzeba jeszcze poczekać.

Dodaj komentarz

Za nami kolejna edycja Narodowego Czytania. W Szczytnie odbyło się ono na pasażu między ul. Sienkiewicza a plażą miejską. W tym roku w akcji udział wzięli m.in. przedstawiciele służb mundurowych, ludzie kultury oraz dyrektorzy lokalnych instytucji.

Dodaj komentarz

Nie udał się cztery lata temu start w wyborach na burmistrza miasta, więc teraz Igor Chmieliński spróbuje powalczyć o miejsce w sejmiku wojewódzkim.

Dodaj komentarz

Nie dobiegła jeszcze końca budowa ronda przy ulicy Piłsudskiego, a już w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na budowę kolejnego – przy głównym przejeździe kolejowym w mieście. Przygotowywana też jest dokumentacja techniczna pod budowę dwóch kolejnych rond.

Dodaj komentarz

W Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 odbyła się miejska inauguracja nowego roku szkolnego. Podczas uroczystości burmistrz Danuta Górska podsumowywała dotychczasowy przebieg trwającej wciąż reformy edukacji.

Dodaj komentarz

W 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej w Muzeum Mazurskim odbyły się powiatowe obchody Dnia Kombatanta i Weterana. Towarzyszyła im wystawa zdjęć ukazujących życie mieszkańców Warszawy w latach 1945 – 1955.

Dodaj komentarz

Już niebawem w Szczytnie stare latarnie zostaną zastąpione ledowymi. Wymiany doczeka się 450 opraw. Oprócz tego nastąpi modernizacja odcinka ul. Królowej Jadwigi tak, aby mieszkańcy nowego osiedla bloków mogli korzystać z komunikacji miejskiej.

Dodaj komentarz

Szczycieńscy strażacy zostali przeszkoleni w zakresie przeciwdziałania zagrożeniom związanym z transportem szynowym. Nie były to jednak zajęcia teoretyczne, lecz praktyczne, prowadzone w szynobusie pod okiem instruktora maszynisty.

Dodaj komentarz

Cenowe szaleństwo towarzyszące ogłaszanym przez samorządy przetargom trwa. Ostatnio przekonały się o tym władze Szczytna. Chęć wybudowania windy w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 wyraziły trzy firmy. Jednak najniższa oferta opiewała na ok. 700 tysięcy i była dwa razy wyższa od ceny kosztorysowej.

Dodaj komentarz

W parku na ul. Pasymskiej miały się odbyć zawody w jeździe na deskorolkach i rowerach BMX. Wydarzenie, na które czekało wielu młodych mieszkańców Szczytna i nie tylko, nie doszło jednak do skutku. Organizatorzy winą za to obarczają władze miasta. – Urząd ciągle rzucał nam kłody pod nogi – mówi Patryk Szymański, organizator imprezy.

Dodaj komentarz

Szczycieński szpital otrzymał sprzęt z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trzy stanowiska do resuscytacji noworodków, trzy kardiomonitory oraz trzy nawilżacze powietrza trafiły na oddział noworodkowy.

Dodaj komentarz

Budowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Szczytnie wydaje się coraz bliższa. Rozstrzygnięto już przetarg na wyłonienie wykonawcy inwestycji, która ma być realizowana systemem „zaprojektuj – wybuduj”. Jest nim konsorcjum składające się m.in. ze spółki KIM prowadzącej obecnie rozbudowę placówki.

Dodaj komentarz