Sytuacja epidemiczna nie napawa optymizmem, dlatego pojawiły się obostrzenia, przypominające pierwsze tygodnie walki z koronawirusem.

Dodaj komentarz

Miniony tydzień obfitował w niekorzystne zjawiska atmosferyczne. Jak zawsze, usuwaniem ich skutków zajmowali się strażacy.

Dodaj komentarz

Właściciel samochodu ciężarowego, który został uszkodzony w czasie ubiegłotygodniowej kolizji na obwodnicy Jarocina, poszukuje sprawcy. Trop prowadzi do naszego powiatu, bo naczepa jego pojazdu miała szczycieńską rejestrację.

Dodaj komentarz

W niedzielę 18 października około godziny 21.00 patrol policji zauważył na ul. Bohaterów Westerplatte w Szczytnie troje nieletnich.

Dodaj komentarz

UKRYTY POŻAR W SZCZYCIONKU

W czwartek 15 października około godziny 23.00 strażacy zostali wezwani do gaszenia pożaru budynku mieszkalnego w Szczycionku.

Dodaj komentarz

... blaszane i drewniane zasilają moją kolekcję antyków w Gabinecie Wspomnień i przywołują miłe wspomnienia.

Dodaj komentarz

Nie będę się rozwodził i pisał w szczegółach o „Lenpolu”, ale łezka mi się w oku kreci, że w jednym dniu, jakiś dureń na wysokim stołku podjął decyzję o likwidacji przemysłu lniarskiego i nie tylko tego przemysłu w Polsce! Boli mnie serce, że do dzisiejszego dnia nie pociągnięto do odpowiedzialności osób, które zmarnowały bezpowrotnie tyle majątku narodowego!!!

Dodaj komentarz

Nalewkę domową możemy zrobić w zasadzie z każdego jadalnego, dojrzałego owocu. W pierwszej kolejności należy podkreślić, że oprócz owoców, których na Mazurach, Warmii i Kurpiach jest prawie zawsze dostatek, niezbędny będzie do zrobienia nalewki alkohol o mocy co najmniej 45%, a najlepiej spirytus o mocy 70%. Nigdy nie zalewamy owoców na nalewkę alkoholem o mocy 90% i więcej (!).

Dodaj komentarz

Zawsze interesował mnie zawód aktora. Wielu z nich poznałem osobiście. Przed laty, będąc stacjonarnym studentem architektury, uczęszczałem także na niektóre zajęcia wydziału aktorskiego warszawskiej PWST. Jako wolny słuchacz. Za zgodą ówczesnej pani dziekan - Zofii Mrozowskiej. Niektóre znajomości z tamtych lat utrzymuję do dzisiaj.

Dodaj komentarz

Do groźnie wyglądającego zdarzenia z udziałem aż czterech aut doszło w piątek 9 października na remontowanym odcinku drogi krajowej nr 53 między Tylkowem a Kośnem.

Dodaj komentarz

W ostatnich dniach powróciła sprawa ustawy o ochronie zwierząt.

Dodaj komentarz

W czwartek 8 października na skrzyżowaniu ulic Osiedleńczej i Lwowskiej doszło do zderzenia opla astry i forda focusa.

Dodaj komentarz

W czwartek 8 października przed południem w szczycieńskiej komendzie policji zjawił się 27-letni mieszkaniec Szczytna.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 12 października wczesnym popołudniem 31-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego kierująca chevroletem w okolicy Szymanek nie dostosowała prędkości do panujących warunków.

Dodaj komentarz

Niewiele brakowało, by brawurowa jazda młodego kierowcy zakończyła się tragicznie.

Dodaj komentarz

Na Mazurach i na Kurpiach bardzo często zbierane grzyby suszono. Był to tani i najlepszy sposób konserwacji grzybów nawet na całe lata. Sól i przyprawy były przecież kiedyś bardzo drogie. Suszono w ten sposób wszystkie gatunki grzybów jadalnych. Grzyby zbierały całe rodziny, mające w wielu przypadkach sobie tylko znane miejsca w lesie. Najlepsze i najzdrowsze jest suszenie naturalne, ekologiczne, z głównym udziałem słońca i wiatru. Nanizane szydłem, drutem lub dużą igłą na sznurki, mocne nici i nici szpagatowe sznury grzybów rozwieszano w miejscach słonecznych i przewiewnych przy stodołach, komórkach, chatach, na poddaszach itp.

Dodaj komentarz

...wychowawczyni, polonistka pani Zofia Kobus. Osoba, której od 40 lat bukiet utkany z kwiatów wspomnień przekazuję i wszystkie lekcje w sercu przechowuję. Początek roku szkolnego w szkole średniej był dla mnie wielkim wyzwaniem.

Dodaj komentarz

Ciąg dalszy wspomnień Leszka Mierzejewskiego z czasów jego pracy w Lenpolu.

Dodaj komentarz

Jak nietrudno zauważyć, lubię pisać w moich felietonach głównie o przeróżnych dyrdymałkach.

Dodaj komentarz

We wtorek 6 października strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w piwnicy siedziby banku przy ul. Łomżyńskiej.

Dodaj komentarz