Nie milkną echa dziewiątej edycji Global Forum on Nicotine (Światowego Forum Nikotynowego), które odbyło się w połowie czerwca w Warszawie. W opublikowanym 20 lipca artykule w hiszpańskim dzienniku La Razon pojawiły się wypowiedzi niektórych ekspertów – uczestników GFN na temat polityki redukcji szkód, wywołanych paleniem papierosów. Wniosek jest jeden: należy na poziomie rządowym uregulować politykę redukcji szkód. Kierunek, prowadzący do bezwzględnego zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych jest błędny.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W poniedziałek 25 lipca po południu w Lejkowie kierujący volkswagenem passatem 57-latek wjechał do wypełnionego wodą rowu melioracyjnego.

Dodaj komentarz

- Wy to macie tutaj fajnie – usłyszał niedawno „Kurek” w jednym z okolicznych lokali. – Dokądkolwiek pojedziecie, wszędzie macie jezioro, rzeczkę czy jakiś ładny lasek . Słowa padły z ust mieszkanki północnego Mazowsza. Wystarczy pojechać od nas trochę w kierunku południowym, by przekonać się, że warmińsko-mazurskie okoliczności przyrody są faktycznie ciekawsze.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 25 lipca tuż przed południem strażacy otrzymali wezwanie na ul. Ogrodową w Pasymiu.

Dodaj komentarz

...nad jeziorem Sasek Wielki to uroczysko ukryte w leśnej głuszy, ale bardzo znane i chętnie odwiedzane. Latem swoje obozowiska rozbijają tam od wielu lat harcerskie zastępy, ale plaża jest dostępna, a podczas harcerskiego czuwania bardzo bezpieczna. Ten urokliwy zakątek odkryłam na początku lat dziewięćdziesiątych, odpoczywając na Kobylosze w ówczesnym Ośrodku Wypoczynkowym „Społem”.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 1 sierpnia na terenie gminy Jedwabno funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli renault master.

Dodaj komentarz

Dwa tygodnie temu napisałem w „Kurku Mazurskim” felieton o wadach i zaletach różnych europejskich nacji.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W środę 20 lipca około południa strażacy otrzymali zgłoszenie o palącej się lokomotywie stojącej na bocznicy w Wielbarku.

Dodaj komentarz

Tegoroczne Dni i Noce miały otoczkę nieco zmienioną, ale siłą rozmaitych świąt i uroczystości jest wierność tradycji, czyli powtarzalności pewnych elementów.

Dodaj komentarz

W czwartek 21 lipca wieczorem w Warchałach doszło do kolizji z udziałem osobowego hyundaia z motocyklem marki Suzuki.

Dodaj komentarz

W sobotę 23 lipca przed południem w Rozogach doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych: hyundaia, skody fabii i citroena.

Dodaj komentarz

... Huberta Jasionowskiego – plon bezkrwawych łowów stanowiły unikatowe ubogacenie organizowanej w 2004 roku wystawy noszącej tytuł: „Kręcioły zapraszają gości na przyrodnicze osobliwości”. Wówczas zwróciłam się z prośbą do wyżej wymienionego fotografika o udostępnienie prac i ich wyeksponowanie podczas rowerowej prezentacji.

Dodaj komentarz

W poprzednim felietonie napisałem, że podróżowałem wiele po świecie, realizując liczne, zlecone mi, prace architektoniczne. Jeden z moich stałych czytelników, zaprzyjaźniony ze mną prywatnie, po przeczytaniu tekstu zatelefonował z niejaką pretensją.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Góry Świętokrzyskie posiadają magię przyciągania i za każdym razem gdy tam jestem zdobywam Łysicę – najwyższy ich szczyt.

Dodaj komentarz

We wtorek 12 lipca na ul. Nowowiejskiego w Wielbarku wybuchł pożar na poddaszu budynku wielorodzinnego.

Dodaj komentarz

W piątkowe popołudnie 15 lipca na odcinku DK 58 w okolicy Nart doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Dodaj komentarz

4640 zł – tyle wynosi „utarg” policji z mandatów nałożonych na sprawców weekendowych kolizji.

Dodaj komentarz