Do najtrudniejszych wyzwań noworocznych należy z pewnością rzucanie i ograniczanie palenia, a za nami już niemal dwa miesiące nowego roku. O czym warto wiedzieć, by zwiększyć szansę na sukces?

Dodaj komentarz

Dziś mamy szczególny dzień w kalendarzu – 29 lutego. Miesiąc ten, jako jedyny, co cztery lata jest dłuższy o jeden dzień. Wiąże się to z wprowadzeniem tzw. roku przestępnego, który wyrównuje różnicę między rokiem kalendarzowym i zwrotnikowym. Problem ten dostrzeżono jeszcze przed naszą erą.

Dodaj komentarz

W czwartek 22 lutego na drodze krajowej pomiędzy Rozogami a Spychowem, na wysokości Szklarni, kierująca audi 31-latka straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do przydrożnego rowu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W nocy z wtorku na środę (20/21 lutego) przed godziną 1.00 do oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie od kobiety, która poinformowała o agresywnym zachowaniu swojego partnera.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

„Mobilność kadry – kluczem do rozwoju szkoły” - pod taką nazwą Zespół Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie kończy realizację kolejnego już projektu w ramach programu Erasmus+ Akcja 1 KA122-SCH – Edukacja szkolna, współfinansowanego ze środków unijnych. Czas trwania projektu: 01.04.2023 – 30.04.2024, wysokość dofinasowania - 29196 euro.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Funkcjonariusze pionu kryminalnego wytypowali i zatrzymali 38-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa tzw. metodą na policjanta. Mieszkaniec województwa pomorskiego miał oszukać w ten sposób mieszkańca gminy Pasym, który w wyniku przestępczych działań stracił ponad 120 tysięcy złotych. Sąd Rejonowy w Szczytnie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Dodaj komentarz

W ostatnich dniach powoli ruszyła banerowo-plakatowa kampania wyborcza.

Dodaj komentarz

W ostatnim czasie nie ma tygodnia, aby strażacy nie byli wzywani do otwarcia mieszkań, w których znajdują się osoby starsze potrzebujące pomocy.

Dodaj komentarz

W Jedwabnie szczycieńscy kryminalni zatrzymali dostawczego volkswagena, którym kierował mieszkaniec województwa łódzkiego. Samochód był wypełniony kartonami ze sprasowanymi liśćmi tytoniu. Łączna waga suszu tytoniowego wyniosła ponad 1200 kilogramów. Gdyby towar bez wymaganych znaków skarbowych akcyzy został wprowadzony na rynek, uszczupliłby Skarb Państwa na kwotę prawie 800 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Tylko w ciągu jednego dnia policjanci zatrzymali troje nieodpowiedzialnych kierowców, którzy postanowili wsiąść „za kółko” pod wpływem alkoholu. Jednym z nich była mieszkanka gminy Jedwabno, która miała przy sobie marihuanę.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zespół Opieki Zdrowotnej (ZOZ) dzięki inwestycjom stał się jedną z nowocześniejszych placówek medycznych w województwie. Wartość inwestycji w latach 2018-2023 sięgnęła prawie 70 mln, co znacząco wpłynęło na jakość świadczonych usług. A planów na rozwój jest znacznie więcej. - Nowoczesny sprzęt i wykwalifikowana kadra to inwestycja w zdrowie i długie życie mieszkańców – mówi Starosta Szczycieński Jarosław Matłach.

Dodaj komentarz

W mijającej kadencji Gmina Szczytno zaangażowała 170 milionów w rozwój i inwestycje, w tym 124 miliony stanowiące dofinansowanie z różnych źródeł krajowych i zagranicznych

Dodaj komentarz

 Takie wyraźne tchnienie wiosny wyciągnęło mnie w niedzielę z domu.

Dodaj komentarz

W środku minionego tygodnia w dość spektakularny sposób rozpadł się murek obejmujący prawą część schodów prowadzących wprost do szczycieńskiego ratusza (fot. 1)

Dodaj komentarz

W piątek 9 lutego około godziny 17.00 służby zostały wezwane do zdarzenia drogowego w miejscowości Nowe Borowe w gminie Jedwabno.

Dodaj komentarz