Wiele osób pali z przyzwyczajenia i nawet jeśli próbowali kiedyś zrezygnować z papierosów, to bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, jak trudny i żmudny jest to proces. Dość często palimy także w samochodzie, nie tylko chcąc zaciągnąć się tytoniowym dymem, ale także by rozładować stres.

Dodaj komentarz

W dniu 15 września br. zmarł dr Krzysztof Lejmanowicz. Mieszkańcom Szczytna znany był głównie jako ginekolog-położnik, który w naszym szpitalu towarzyszył przyjściu na świat wielu dzieciom. Jednak część z nas będzie wspominała Krzysztofa jako kolegę z maty, który swoją przygodę ze sportem rozpoczął w roku 1977 w sekcji judo „Gwardia” Szczytno jako 13-letni chłopiec.

Dodaj komentarz

Rozpoczęła się u nas z pewną nieśmiałością w sierpniu. Wtedy też pojawiły się pierwsze banery i plakaty, które zawisły pojedynczo głównie poza granicami Szczytna, przy drogach krajowych.

Dodaj komentarz

W czwartek 14 września o godzinie 20.44 służby otrzymały wezwanie do kolizji na skrzyżowaniu ul. Bohaterów Westerplatte z ul. Kochanowskiego w Szczytnie.

Dodaj komentarz

Odnoszę wrażenie, że ostatnio zacząłem nieco nudzić czytelników. Zamiast owe zacne grono, czy raczej gronko, trochę rozruszać, tak na wesoło, to ja zaczynam, na łamach prasy, mędrkować i pouczać.

Dodaj komentarz

W środę 13 września około godziny 11.00 dyżurny szczycieńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że młody mężczyzna uderzał w tablicę z ogłoszeniami, barierki oraz próbował wyrwać rynnę.

Dodaj komentarz

W sobotę 16 września przed godziną 12.00 na ul. Wielbarskiej w Szczytnie doszło do kolizji z udziałem trzech samochodów osobowych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W ostatnim czasie na sesjach Rady Miejskiej i na portalach społecznościowych mają miejsce wystąpienia przekłamujące sprawę początku funkcjonowania przedszkola publicznego w lokalizacji, gdzie do końca sierpnia 2023 r. siedzibę miało Przedszkole Niepubliczne Pod Topolą, wobec czego postanowiłam zabrać głos na łamach prasy. Manipulacje związane z tą kwestią sięgnęły zenitu. Prym wiodą w tym radni Wszystko dla Szczytna i PSL, od dawna bombardujący wszelkie działania Burmistrza.

Dodaj komentarz

W sobotę 9 września wieczorem policja otrzymała informację, że na terenie gminy Szczytno porusza się kierowca taksówki mogący być pod wpływem alkoholu. Zgłoszenie pochodziło od osoby korzystającej z usług przewozowych, która zwróciła uwagę na nietypowe zachowanie kierowcy oraz sposób jego jazdy. Podejrzenia się potwierdziły. Przeprowadzone badanie wykazało, że taksówkarz miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Dodaj komentarz

Naszą redakcję odwiedził ostatnio pan Roman Dąbrowski (fot. 1) , czytelnik „Kurka”, a także budowniczy Szczytna.

Dodaj komentarz

Karty służą do gry, ale jednak nie tylko. Historia kart, od lat kilkuset do dzisiaj, jest naprawdę fascynująca.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Dziwnówek- miejsce mojego    wrześniowego pobytu daje wiele możliwości i sprzyja uprawianie aktywności. 
Dodaj komentarz

Rozpoczął się nowy rok szkolny – dla niektórych to powrót do szkoły, dla pierwszoklasistów (fot. 1) – poważny początek edukacyjnej przygody.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 4 września około godziny 12.30 na skrzyżowaniu ul. Lipperta z ul. 3 Maja kierujący fordem 47-letni mieszkaniec Szczytna, jadąc ulicą Lipperta, nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu równorzędnym i zderzył się z peugeotem, którym kierował 26-letni mieszkaniec Szczytna.

Dodaj komentarz

W środę 30 sierpnia około godz. 7.00 na ul. Grunwaldzkiej w Świętajnie doszło do pożaru stodoły.

Dodaj komentarz