Pogodę w styczniu mamy dynamiczną: gdy poprzedni numer przygotowywaliśmy do druku, mieliśmy trzaskający mróz, kilka dni później były już roztopy, ale teraz zima, według prognoz, do nas wraca.

Dodaj komentarz

W środę 20 stycznia około 18.00 straż pożarna i policja otrzymały zgłoszenie o pożarze poddasza kamienicy na ul. Leyka w Szczytnie.

Dodaj komentarz

W sobotę 23 stycznia około godziny 10.00 na skrzyżowaniu DK 53 w kierunku Świętajna 37-letni mieszkaniec gminy Świętajno, kierując volkswagenem touranem, jadąc od strony Szczytna, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo poruszającej się 28-letniej mieszkance gminy Rozogi kierującej volkswagenem passatem.

Dodaj komentarz

Do groźnego wypadku doszło w sobotę 23 stycznia po godzinie 18.00 na ul. Kopernika w Wielbarku.

Dodaj komentarz

... zamiast pracowniczej harówki. Trudno w to uwierzyć, ale kiedyś soboty były normalnym dniem pracy. Wprawdzie urzędowaliśmy tylko do 13.00, ale wówczas nawet nikt nie marzył o wolnym. W sobotę dzieci chodziły do szkoły, dorośli do pracy.

Dodaj komentarz

NIE OBUDOWUJCIE KOMINÓW!

W minionym tygodniu szczycieńscy strażacy kilkakrotnie byli wzywani do pożarów sadzy w przewodach kominowych.

Dodaj komentarz

Nieoczekiwane efekty przyniosły prowadzone w minionym tygodniu przez szczycieńskich policjantów działania przeciw nielegalnemu obrotowi wyrobami tytoniowymi. Okazało się, że złapali nie tylko podejrzanego o przestępstwa skarbowe, ale i seksualne.

Dodaj komentarz

Dzisiaj dodam mojemu felietonowi jeszcze podtytuł KARNAWAŁ PODCZAS PANDEMII.

Dodaj komentarz

Już przeszło 20 lat nie jestem związany zawodowo z medycyną, ale z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że w dziedzinie dostępu ludności do służby zdrowia we wsiach, gminach i miastach powiatowych jest dalej niż do księżyca. Z tym, że pomijam obecny stan pandemii, która wywróciła wszystko w służbie zdrowia do góry nogami. W szczególności chodzi mi o leczenie się u swojego lekarza rodzinnego, gdzie konsultacje przeprowadzane są przez telefon! Obłęd! Jak i o lecznictwo zamknięte, i o leczenie się u wybranych specjalistów! Wciąż tkwimy w okresie PRL-u.

Dodaj komentarz

W sobotę 16 stycznia kilka minut przed godziną 2.00 koło Kucborka volkswagen polo wypadł z drogi i dachował.

Dodaj komentarz

 Chcieliśmy zimy – to ją mamy. No, może mieliśmy w ostatnich dniach, gdy trochę mocniej przymroziło i spadł śnieg.

Dodaj komentarz

W niedzielę 17 stycznia około godziny 17.00 policjanci z referatu ruchu drogowego, przejeżdżając przez Występ, zwrócili uwagę na stojące na DK nr 53 audi.

Dodaj komentarz

Duży pożar wybuchł w sobotnie popołudnie 16 stycznia w Nowym Gizewie.

Dodaj komentarz

Kiedy myślę o mojej pracy w ZOZ, to ból lekko tylko serce ściska, gdy jestem na terenie szpitala i wspomnę zamkniętą pralnię, a faktycznie zniszczony przez czas obiekt, gdzie technologia prania była w tamtym czasie najnowocześniejsza w Polsce, a kilkanaście kobiet z naszych okolic miało zatrudnienie. Przypominam sobie wyłączoną z eksploatacji kuchnię i spalarnię odpadów medycznych – ale to wszystko jak przez mgłę i przez moment. Najważniejsze, że od kilku lat szpitalem zarządza mgr Beata Kostrzewa, poniekąd bardzo sympatyczna kobieta i jak przekazują mi moi starzy znajomi – mądra szefowa.

Dodaj komentarz

ZROBIŁ SOBIE PRZERWĘ W KWARANTANNIE

W czwartek 14 stycznia po południu dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał nietypowe zgłoszenie.

Dodaj komentarz

....nad balami z handlowcami. W Gabinecie Wspomnień jedna z utworzonych tam scenografii przywołuje fantastyczne wspomnienia związane ze stołówką „Unimy”, czyli z miejscem gdzie odbywały się huczne zabawy.

Dodaj komentarz

Popularne powiedzenie mówi, że zima zaskakuje drogowców. Okazuje się, że to samo dotyczy też kierowców.

Dodaj komentarz

Puchowy śniegu tren w krąg roztoczył swe czary,

dźwięczą sanek janczary, miasto spowił już sen...

Dodaj komentarz

Wreszcie spadł upragniony śnieg więc szusowanie uskuteczniamy w lasach Leśnego Dworu.

Dodaj komentarz

… zebrały się u nas ostatnio rok temu (fot. 1). Było to przy okazji drugiej szczycieńskiej edycji Orszaku Trzech Króli.

Dodaj komentarz