Rzucenie papierosów to jedno z najczęstszych noworocznych postanowień Polek i Polaków. Od kilku lat widnieje na szczycie listy zmian, które chcielibyśmy wprowadzić w naszym życiu. Tak, żeby wraz ze zmianą kartki w kalendarzu, zmienić też siebie – na lepsze. W Polsce papierosy pali prawie 8 milionów osób, ale chęć ich rzucenia wyraża tylko 12 proc. z nas. To jeden z trzech najniższych wyników w Unii Europejskiej. Są jednak sposoby pozwalające palaczom zwiększyć szanse na rozstanie z „dymkiem”. Nawet tym, którzy co roku obiecują sobie, że rzucą papierosy, a potem i tak do nich wracają.

Dodaj komentarz

... to jedna z najjaśniejszych gwiazd polskiej piosenki. Jej blask i sławę podziwiam od 1973 r., gdy po raz pierwszy usłyszałam sztandarowy przebój „Małgośka”. Przez dekady jak wariatka darłam się na widok prania, „że białe koszule na sznurach schły”.

Dodaj komentarz

W środę 5 stycznia około godziny 18.00 na ul. Leśnej w Szczytnie, kierująca suzuki 20-latka uderzyła w ogrodzenie jednej z posesji.

Dodaj komentarz

W miniony piątek na przystanku przy ul. Kościuszki w Szczytnie zasłabł starszy mężczyzna. Ratujący go strażacy użyli defibrylatora, dzięki czemu udało się mu przywrócić funkcje życiowe. - Takie urządzenia powinny być dostępne w centrum miasta – postuluje nasz czytelnik i strażak ochotnik z Lipowca Marcin Koziatek.

Dodaj komentarz

„Na Trzech Króli każdy się do pieca tuli.” „Gdy w Trzech Króli mrozem trzyma, będzie jeszcze długa zima.” – mówią stare przysłowia.

Dodaj komentarz

W środę 5 stycznia po południu w jednej z kamienic przy ul. Jagiełły w Wielbarku doszło do zadymienia mieszkania.

Dodaj komentarz

OPEL W ROWIE

W czwartek 6 stycznia o godzinie 16.30 na trasie Siódmak - Nowiny doszło do kolizji z udziałem opla corsy.

Dodaj komentarz

Mój poprzedni felieton poświęciłem herbacie. Przy tej okazji wymieniłem kilka terminów z więziennej grypsery, związanych z owym popularnym napojem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Podczas spaceru, którego celem było otoczenie trzech jezior podziwiałam piękno zimowego krajobrazu.

Dodaj komentarz

Weszliśmy w nowy rok kalendarzowy – oczywiście z hukiem.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W sobotę 1 stycznia około godziny 3.00 funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego, sierż. Hubert Sudnik i st. post. Michał Marcinowski, wracając z interwencji, na ul. 1 Maja w Jedwabnie, zauważyli gęsty dym wydobywający się ze studzienki telekomunikacyjnej.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 27 grudnia około godziny 15.00 kierujący mitsubishi 74-latek, jadąc od strony Nowego Dworu w kierunku Burdąga, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo.

Dodaj komentarz

W piątek 31 grudnia około godziny 11.00 kierujący audi 47-letni mieszkaniec gminy Szczytno, jechał od Wałów w stronę Wawroch.

Dodaj komentarz

PODRABIAŁA PODPISY POŻYCZKOBIORCÓW

Aż jedenaście zarzutów dotyczących oszustw i fałszowania dokumentów postawili szczycieńscy śledczy 29-letniej mieszkance Szczytna.

Dodaj komentarz

Tytuł felietonu to pytanie, które jest najczęściej używanym, codziennym zwrotem. Kiedy przychodzimy na jakiekolwiek spotkanie, czy to prywatne, czy biznesowe, zaraz po przywitaniu pada sakramentalne „kawa czy herbata?”. Witam zatem czytelników i od razu na owo pytanie odpowiadam - herbata.

Dodaj komentarz

...zakładowe, to tradycja znana i do dziś w wielu firmach kultywowana.

Dodaj komentarz

Jednym z symboli bożonarodzeniowych jest światło – nie tylko tej pierwszej wigilijnej gwiazdki, ale także to emitowane przez świeczki, lampki czy rozmaite świecidełka. Ma ono odniesienia ściśle religijne, choć na ów fakt nie wszyscy jednak dzisiaj uwagę zwracają. Niekiedy wystarczy, że będzie kolorowo i efektownie.

Dodaj komentarz

Okres przedświąteczny to czas prawdziwych żniw dla oszustów. W ubiegłym tygodniu przekonała się o tym starsza mieszkanka powiatu. Niewiele brakowało, by kobieta straciła 60 tys. złotych.

Dodaj komentarz