W tym roku szczytnianie mieli aż dwa dni, by odbyć wędrówkę do kolejowej przeszłości i spotkać się z turystyczno-zabytkowymi składami pociągów.

Dodaj komentarz

Szanowna Pani Beato Kostrzewo – Dyrektor Szpitala w Szczytnie!

Dodaj komentarz

W czwartek 23 lipca koło południa wybuchł pożar drewnianej wiaty przylegającej do budynku piekarni w Nowym Gizewie.

Dodaj komentarz

W niedzielę 26 lipca w Wielbarku kierujący kią sorento, chcąc uniknąć zderzenia z innym autem, wjechał do rowu.

Dodaj komentarz

Po raz kolejny odwiedziłem mojego znajomego spod Jedwabna latem 2002 roku. Wiele ciekawostek miał mi do zakomunikowania. Najważniejsze, że trzy lata wcześniej zawitała do niego pięcioosobowa rodzina z Niemiec, poprzedni właściciele jego majątku.

Dodaj komentarz

WYWRÓCONA ŻAGLÓWKA

We wtorek 21 lipca na jeziorze Kalwa na wysokości wsi Miłuki wywróciła się łódź żaglowa, na pokładzie której znajdowały się cztery osoby: 45-letnia kobieta, 43-letni mężczyzna oraz dwaj chłopcy w wieku 15 i 12 lat.

Dodaj komentarz

Jako motto przytoczę króciutki fragment dialogu z dramatu Stanisława Wyspiańskiego „Wesele”. Panna młoda, nie rozumiejąc tematu rozmowy, tłumaczy się: „jo myślała, że co inne”, a wówczas ksiądz dopowiada: „naiwne to i niewinne”.

Dodaj komentarz

W środę 22 lipca na trasie Kucbork – Wesołowo samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo.

Dodaj komentarz

...od przyjaciół i rodziny. Wprawdzie o wieku kobiety mówić nie wypada, ale tak się składa, że „sześćdziesiąt lat minęło jak jeden dzień”, więc o jubileuszowych obchodach będzie opowiadał ten felieton. Urodziłam się 1 lipca w Szczytnie. Moja mama zawsze powtarzała i to potwierdza, że urodziłam się w czepku. Wiadomo, tacy ludzie ponoć mają więcej szczęścia niż rozumu. Nie mnie oceniać czy mam dobrze poukładane w głowie, ale szczęście zawsze mi dopisywało. Właśnie szczęściem są ludzie, którzy we właściwym momencie pojawiają się na mojej drodze życia i sprawiają, że wszystko jest piękne, łatwe i przyjemne.

Dodaj komentarz

Intensywne opady deszczu, które miały miejsce w czwartkowe popołudnie 16 lipca, spowodowały podtopienia w Jedwabnie.

Dodaj komentarz

Za nami chyba najpogodniejszy weekend trwających wakacji. Aura wyjątkowo dopisała, a Szczytno przypomniało sobie, że ma zadatki na miasto turystyczne.

Dodaj komentarz

W sobotę 18 lipca na odcinku Piwnice Wielkie – Wielbark doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech aut osobowych.

Dodaj komentarz

W niedzielę 19 lipca około godziny 14.30 na trasie Nowe Borowe – Kot 58-latek kierujący motocyklem marki BMW nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go osobowego opla, którego kierowca w sposób prawidłowy sygnalizował zamiar skrętu w prawo.

Dodaj komentarz

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w poniedziałek 20 lipca tuż po godzinie 20.00 na trasie Jedwabno – Piduń.

Dodaj komentarz

Kolejny wielki artysta odszedł od nas na zawsze. Felieton sprzed tygodnia poświęciłem zmarłej niedawno Marcie Stebnickiej. Dzisiaj napiszę o Andrzeju Strzeleckim, który wczoraj pożegnał się z naszym światem (piszę w sobotę, 18 lipca). Pani Marty Stebnickiej, osoby starszej ode mnie o 20 lat, nigdy nie poznałem osobiście. Co innego nieco młodszy ode mnie Andrzej Strzelecki, z którym podczas jego studiów aktorskich, a także trochę później, utrzymywaliśmy znakomite, koleżeńskie stosunki. Dlatego czuję się w obowiązku przybliżenia moim czytelnikom owej nietuzinkowej postaci.

Dodaj komentarz

W miniony weekend na terenie powiatu doszło do potrąceń dwóch pieszych oraz rowerzysty.

Dodaj komentarz

Kolejna część wspomnień przesiedleńca z Lubelszczyzny, który po wojnie osiadł w gminie Jedwabno.

Dodaj komentarz

...i Noce Szczytna – uroczystość zaszczytna, pełna estradowych gwiazd, zamieszania i taka wdzięczna do wspomnień przywoływania.

Dodaj komentarz

W niedzielę 19 lipca parę minut po północy oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojące zgłoszenie, z którego wynikało, że przebywający na terenie gminy Szczytno 38-latek jest zamieszany w handel ludźmi.

Dodaj komentarz

W poniedziałek 20 lipca tuż przed godziną 20.00 do szczycieńskiej komendy wpłynęło anonimowe zgłoszenie o tym, że na drodze krajowej nr 57 między Szczytnem a Biskupcem błąka się młody bocian.

Dodaj komentarz