Deprecated: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; plgContentNoo_disqus_comment has a deprecated constructor in /home/klient.dhosting.pl/cortez8592/kurekmazurski.pl/public_html/plugins/content/noo_disqus_comment/noo_disqus_comment.php on line 19

W miniony piątek obchodziliśmy smutną rocznicę napaści Związku Radzieckiego na nasz kraj w 1939 roku.

Dodaj komentarz

Osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości nie mogą czuć się pewnie, bo w każdej chwili i każdym miejscu mogą wpaść w ręce policji. Ostatnio przekonał się o tym pewien 32-letni mieszkaniec Wielbarka.

Dodaj komentarz

W nocy z 16 na 17 września do wielu szkół na terenie całego kraju wysłane zostały maile z wiadomością o podłożeniu ładunku wybuchowego.

Dodaj komentarz

W środę 15 września rano na odcinku DK 53 w Leleszkach samochód ciężarowy z naczepą wpadł do rowu i przewrócił się na bok.

Dodaj komentarz

PERYPETIE JEDNEGO MERCEDESA

W niedzielę 5 września nad ranem na jednej ze stacji benzynowych w Wielbarku doszło do kradzieży paliwa.

Dodaj komentarz

...Zdzisława Halamusa do dziś budzi podziw i wzrusza. Rowerowe wycieczki „Kręciołów” to historia, która ma już ponad 20 lat.

Dodaj komentarz

W tamtych czasach, kiedy każdy skakał z jednej posady na drugą, zarobić można było dużo, tylko towarów w sklepach brakowało. Trzeba było mieć układy i znajomości lub dobry bajer, ewentualnie być zatrudnionym na wysokim stanowisku, żeby godnie żyć. Właśnie Włodek miał układy, znajomości i dobry bajer.

Dodaj komentarz

Tydzień temu napisałem o Wiesławie Gołasie, jednym z najdowcipniejszych aktorów.

Dodaj komentarz

Pochodzi z Chin, ale kojarzy się z ciepłymi krajami, u nas – ze strefą śródziemnomorską.

Dodaj komentarz

W sobotę 11 września parę minut po godzinie 16.00 na trasie Wielbark – Nidzica miał miejsce wypadek z udziałem motocyklisty.

Dodaj komentarz

W piątek 10 września około 21.30 na trasie Piduń – Rekownica doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Dodaj komentarz

POLICJANCI WYŁAPALI POSZUKIWANYCH

Aż czterech poszukiwanych trafiło w ostatnich dniach w ręce szczycieńskiej policji. Jak się okazuje, niektórzy z nich „wpadli” niejako na własne życzenie.

Dodaj komentarz

...Jadwiga Jurkiewicz uczyła mnie religii, ale też od 1986 r. została moją sąsiadką. Wspomnienia dotyczące tej ważnej i charakterystycznej dla Szczytna postaci wróciły do mnie w bardzo prosty sposób. Otóż tłumaczyłam znajomej jak ma trafić do mojego bloku, a ona od razu skojarzyła: „już wiem, mieszkasz w bloku katechetki”. Niestety pani Jadwiga już nie żyje, zmarła 12 marca 2016 r., ale miałam okazję często się z zacną sąsiadką spotykać, a nawet byłam wielokrotnie zapraszana na herbatę i niekończące się rozmowy.

Dodaj komentarz

Do tragicznego zdarzenia doszło w środę 8 września w Linowie.

Dodaj komentarz

Kilka dni temu zmarł, w wieku 90 lat, Wiesław Gołas. Aktor znakomity w każdej roli, ale przede wszystkim geniusz komedii. Artysta obdarzony nieprawdopodobnym wręcz poczuciem humoru, które wyróżniało go w prywatnym, codziennym życiu, a on potrafił, jak mało kto, wykorzystać tę swoją „przypadłość” zawodowo, czyli na deskach teatru i estrady.

Dodaj komentarz

Miałem wielu przyjaciół, ale o Włodku muszę bezwzględnie napisać, gdyż był człowiekiem niepowtarzalnym, o którym za życia krążyły legendy. Niestety, choć mnóstwo osób go pamięta, to u żadnej z nich nie zachowało się zdjęcie Włodka. Dlatego narysowałem jego karykaturę z lat młodości – popatrzcie.

Dodaj komentarz

Zgon to niezwykle urokliwa miejscowość na krutyńskim szlaku.

Dodaj komentarz

Przed tygodniem poruszaliśmy w „Kronice” między innymi kwestię marnowania żywności.

Dodaj komentarz

W czwartek 2 września rano na odcinku drogi krajowej nr 58 w okolicy Czarnego Pieca doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

Dodaj komentarz

W środę 1 września przed godziną 8.00 na odcinku DK nr 53 w okolicy Jęcznika doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Dodaj komentarz