W piątek 17 marca o godzinie 4.50 strażacy zostali zaalarmowani o pożarze domku letniskowego w Dąbrowie, gmina Dźwierzuty.

Dodaj komentarz

Po raz pierwszy słowa „inżynier” użyto w języku polskim w 1643 r. w tłumaczeniu podręcznika artylerii napisanego przez Włocha Diega Ufana.

Dodaj komentarz

W szczycieńskim Cinema Lumiere właśnie ze sporym poślizgiem (ogólnopolska premiera 30 września ub. r.) mignął film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego, twórcy mieszkającego w naszej Rekownicy.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

W czwartek 16 marca po godzinie 22.00 strażacy otrzymali wezwanie do jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym na ul. Barcza w Szczytnie.

Dodaj komentarz

W piątek 17 marca około godziny 23.30 do szczycieńskiej straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kuchni budynku jednorodzinnego w Małszewie. Po dotarciu na miejsce strażacy stwierdzili zadymienie na poddaszu i parterze.

Dodaj komentarz

W sobotę 18 marca około godziny 20.00 w Nowym Gizewie jeleń wbiegł pod koła dacii. Samochodem kierował 65-letni mieszkaniec gminy Szczytno. W chwili zdarzenia był trzeźwy i nie odniósł obrażeń.

Dodaj komentarz

Strażacy wciąż jeszcze walczą z zimową plagą pożarów sadzy w kominach, a już zaczęła się ich wiosenna zmora – pożary traw.

Dodaj komentarz

Bardzo rzadko zdarza się, że w internecie, na stronie „Kurka Mazurskiego”, pojawia się komentarz nieznanego mi czytelnika, dotyczący aktualnego felietonu.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Bezpieczny Kredyt i Konto Mieszkaniowe, które składają się na program Pierwsze Mieszkanie, to kompleksowe rozwiązania na rynku mieszkaniowym. Z Bezpiecznego Kredytu będą mogły skorzystać osoby, które są już gotowe kupić swoje pierwsze mieszkanie lub dom jednorodzinny. Z Konta Mieszkaniowego skorzystają natomiast ci, którzy planują zakup w perspektywie następnych kilku lat. Procedury będą maksymalnie proste.

Dodaj komentarz

Szczytno może się pochwalić nową hurtownią materiałów budowlanych. Obiekt znajduje się przy ul. Wielbarskiej 22 i czynny jest od poniedziałku do soboty. - Oferujemy wszystko, co związane z budowlanką od A do Z, od stanów surowych po wykończenia i dach – zapewniają właściciele Marcin Maciaszek i Sławomir Kołek.

Dodaj komentarz

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szczytnie w marcu 2023 r. świętował 15-tą rocznicę powstania.

Dodaj komentarz

W ostatnich latach wzrosło zainteresowanie alternatywami dla tradycyjnych papierosów, na co zapewne wpływ mają kampanie edukacyjne wskazujące korzyści dla organizmu, jakie przynosi rozstanie się z tą najbardziej szkodliwą wersją przyjmowania nikotyny. Jednak prócz najważniejszych – zdrowotnych skutków decyzji o przerzuceniu się na nikotynowe alternatywy, warto pamiętać o tych, które wpływają na nasz komfort i mają znaczenie kosmetyczne.

Dodaj komentarz

Miniony tydzień był kolejnym, kiedy strażacy kilkakrotnie interweniowali przy gaszeniu pożarów sadzy w przewodach kominowych.

Dodaj komentarz

W niedzielę 12 marca około godziny 22.00 na skrzyżowaniu ulic Polskiej, Odrodzenia, Warszawskiej i 1 Maja w Szczytnie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych.

Dodaj komentarz

W najbliższą niedzielę, czyli 19 marca, minie 5. rocznica śmierci naszego redakcyjnego Kolegi, Marka J. Plitta.

Dodaj komentarz

W sobotę 11 marca około godziny 10.00 na drodze Burdąg – Nowy Dwór osobowy ford uderzył w drzewo.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zmarł Janusz Weiss. Przypuszczam, że nie ma w Polsce osoby, która nie znałaby go.

Dodaj komentarz